LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
33.Lank 10290
34.Kohout 10290
35.Reich 10254
Bouldry:
33.Majdloch 9125
34.Ďurech 9106
35.Kožich 9100
Hory:
13.Šuraba 5533
14. 5400
15.Sukačová 5270

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1156911 cest
Nové přelezy:
Wimmer Dal 8A+
Tak Pravil 7C+
Good Morni 7C
Bella Ciao 7C
Bella Ciao 7C+/8A
Nádhera Xa
Hrana 1624 9
Senzación 7b+
Bolting Ad 7c
Hulk 7c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

čtvrtek

smallTak nám začal Fesťák, klasika. První ze čtvrté desítky MHFF. Na náměstí je mraky lidí už teď, předpověď počasí vypadá výjimečně slibně, někdo byl lézt, většina lidí provozuje šoping, hledá kamarády a popíjí pivko. Začínáme vernisáží fotografií od Rákosky a po zahájení v kině představí Dina Štěrbová svou novou kihu.

I tento festival bude patřit mezi ty výjimečné, možná trhne rekord v návštěvnosti, ale i když je velká zima nebude pršet ani v pátek a dá se lézt. Joska Rakoncaj vystavil krásné velkoformátové fotografie z Himalájí a Dina Štěrbová měla poutavou přednášku o ženském lezení i o další práci a radosti při budování a udržování nemocnice v Himalájích.

Povedl se i výběr filmů pro první zahajovací večerní filmový blok. Diváky sice nejprve ohlušoval příliš hluboký zvuk, ale technici to po upozornní napravili. Vynikající francouzský snímek Petzl Rock trip Argentina přinesl reportáž z lezení v neskutečném údolí skal Buitrera Canyon a na monolitu Pietra Parada ze stepí Patagonie a režisér Vladimir Cellier símky opět bravurně propojil hudbou na všechny možné nástroje i humornými záběry na lezce a místní domorodce, mýtického kovboje si ve filmu zahrál Phillip Ribiere. V himalájské atmosféře nás kromě všudypřítomné zimy na chvíli příjemně naladil i krátký snímek Everest Base Camp Trek. Následoval film Sand land, který měl mimo bouldering zajímavý evoluční příběh a svižnější hudbu, bohužel zrovna opět duněla sálem až moc naplno, nebo není ve filmu úplně vyladěná když i komentáře k boulderům nebyly skoro slyšet, ale rozhodně se bylo na co dívat. Opět zajímavou podívanou nabídl snímek High Tension, který nám přiblížil události okolo střetu se šerpy na Everestu, během výstupu rychlolezců Ueli Stecka a Simone Moro.





Marťan   [úpravy] 17:26 28.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Anatolia
8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181531)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Paon Dans Ta G.... 7a Manikia
Le Con D`or 6b Manikia
Mort Au Sphinx 6b+ Manikia
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: prevence je základ | Re: prevence je základ | Kolik dnů | Re: prevence je základ | Re: prevence je základ | Re: prevence je základ | Re: prevence je základ | Re: To je zase debilní disciplína... | Re: prevence je základ | Re: prevence je základ |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)

 Nově v inzerci:
Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST | EVEREST | Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 272 
 Ne 
 205 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.