Adam Ondra 2., Iva Vejmolová je 24. Libor Hroza 16.
Adam Ondra skončil dnes 2. ve finále Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost v italském Campitello di Fassa. Vyhrál Francouz Romain Desgranges. Iva Vejmolová skončila v semifinále na 24. místě. Ve finále žen vyhrála Belgičanka Anak Verhoeven.
Do finále Adam postoupil ze 2. místa v semifinále, v němž byl nejlepší rovněž Romain Desgranges.
Na 3. místě byl Rakušan Jakob Schubert. V ženách byla 2. Slovinka Mina Markovic a 3. Rakušanka Jessica Pilz.
Adam Ondra a Iva Vejmolová postoupili dnes do semifinále z kvalifikace Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost v italském Campitello di Fassa. Další naši nepostoupili. Semifinále a finále je zítra. Večer v rychlosti skončil Libor Hroza 16. a Petr Burian 19.
Adam Ondra postoupil ze 4. místa. V první kvalifikační cestě byl 4. s výsledkem 47+, v druhé dal top. Iva Vejmolová postoupila z 20. místa.
V lezení na rychlost v pátek odpoledne pak Libor Hroza postoupil z kvalifikace z 1. místa, ale večer v semifinálovém klání měl při v duelovém playoff ulitý start, a tak skončil 16. Rychlost vyhráli Marcin Dzienski (POL) a Iuliia Kaplina (RUS), 2. byli Danyil Boldyrev (UKR) a Anna Tsyganova (Rus) a 3. Stanislav Kokorin (RUS) a Elena Remizova (RUS).
Adam Ondra v kvalifikaci:
Výsledovka z kvalifikace žen s 26 semifinalistkami z Facebooku Ivy:
Pořadí našich reprezentantů v kvalifikaci obtížnosti:
4. Ondra Adam CZE 47+ 4. Top 1.
46. Pail Denis CZE 22+ 50. 21 35.
47. Konecny Jakub CZE 40 35. 11+ 38.
54. Volf Stepan CZE 25+ 48. 11+ 38.
60. Binter Tomas CZE 12 57. 11+ 38.
Z celkem 65 závodníků
Tomáš Binter jr. měl již tradičně velmi dobrou formu. Nebojím se říci, že díky špičkovému tréninkovému plánu asi nejlepší ze všech závodníků a měl tedy velmi dobře našlápnuto na suverénní zisk zlaté medaile. Nicméně opět zaúřadovala smůla - 20 minut před počátkem závodu hloupě zakopl a narazil si palec na pravé noze. Toť vše. Tedy doporučuji vám "internetovým odborníkům" si raději příště před vynášením hloupých soudů zjistit fakta. Také byste se měli podepsat a popsat své výsledky, ať můžeme zhodnotit na jaké odbornosti své duševní pochody stavíte.. Závist a nepřejícnost úspěchů je ale bohužel již koloritem anonymních internetových diskuzí..
Radši ti to ocituji, abych zmenšil šanci, že se budeš vykrucovat: "Tedy doporučuji vám "internetovým odborníkům" si raději příště před vynášením hloupých soudů zjistit fakta..." Odkdy jeden člověk tvoři skupinu "internetových odborníků? Nenech se mýlit, ten na začátku vlákna specificky o Binterovi nenapsal nic.
Četl, jiný anonymní hrdino, který naráží na anonymitu jiných (což je trochu WTF :) Nikdo tam Bintera neodsoudil. Vidím tam otázku, jestli není Binter dlouhodobě bez progresu a to není odsudek. Ty seš asi hlava, co...
Škoda toho ukopnutého palce :-( Letos to už mohlo vyjít. Stejně jako loni, předloni, předpředloni, předpředpředloni....... Jak to tak počítám, tak ten kluk si ukopnul každý rok jeden prst. Vždyť on je na tom s těma prstama na nohou hůř než Radek Jaroš
2017 ME 60
2016 MS 77
2015 ME 43
2014 MS 46
2013 ME 45
2012 MS 57
2011 MS 91
Proč se obouváte pouze do TB, holky jsou tradičně na konci výsledovek už po x-te taky. (Vyjmul bych asi jen Ivu a Elišku a Kubatovou- ty začínají a Iva si uvědomuje, že jen objížděním nic nespraví) jinak až na jeden náhodnejši výsledek zdobí většina ženských poslední pole v čele s GV. Není to nefér tu přemílat pořád jen TB, když ženský nejsou o moc méně tragické.
Počet absolvovaných(a zároveň nepostupových)kvalifikací na MS,ME a SP =31!To je světový rekord!Pokud se pokusí překonat Ovčinikova v délce závodní kariéry(20let a 326 dní),tak ten svůj rekord může ještě znásobit!Tak nekritizujte!:-)
Takovéhle bludy z pera Tomáše Bintera st. se můžete dočíst na stránkách Čhs
Campitello di Fassa 2017
ME v lezení na obtížnost a rychlost – Campitello di Fassa 2017
Další čeští reprezentanti v lezení na obtížnost doplatili na stavěčsky vysloveně nezvládnutou kvalifikační cestu č. 2, kde její autoři připravili u čtvrté expresky obouruční skok do oblé struktury, který nepřekonalo 27 závodníků včetně takových hvězd, jakými jsou např. Sebastian Halenke, Ramón Julian Puigblanque či Francesco Vettorata. Neskočil ho nikdo z Čechů, dva naši lezci, kteří se přes toto místo dostali – tedy Adam Ondra a Denis Pail – tento problém vyřešili bez skoku křížem za malý oblý chyt, který však toto řešení umožňoval jen těsně po čištění. Pro všechny ostatní české reprezentanty se tak závod zúžil na souboj o výsledek v jedné cestě, protože v cestě č. 2 se po nevydařeném skoku shodně umístili na dělené 38. – 62. pozici. Denis Pail tak díky „neskokanskému“ řešení zmíněného problému vybojoval celkovou 46. příčku, Jakub Konečný, který v cestě č. 1 dolezl z našich lezců po Adamovi nejdál a zastavil ho až silový krok ze spoďáku v horní pasáži, figuruje na dělené 47. – 50. pozici, Štěpánu Volfovi, jehož shodila sekvence z velkých koulí ve střední části cesty, patří 54. místo a Tomáš Binter ml., kterému v úvodní kolmé části uklouzla noha na šikmém stupu podobně jako řadě dalších lezců, obsadil dělenou 60. – 61. příčku. Vinou „stavěčské pasti“ se tak ani do semifinále neprobojovali lezci světové špičky jako Sebastian Halenke (47. – 50. místo) či Ramón Julian Puigblanque (55. místo).
No dyt ne? Me to tedy přijde jako fakt jasný zdůvodnění. Je to skutecnej slendrian ... Takovahle past ... Prostě past vedle pasti ... Ani očko nenasadis ...
To už je takový kolorit, že se po závodě objeví report, který "objektivně" dokazuje, proč zrovna Binterovi svěřenci neměli výsledky :). Vždy se najde nějaký jiný důvod než ten nejpravděpodobnější.
A jak už je ve světě Tomase Bintera zvykem, past se týkala jen vyjmenovaných závodníku - hlavně tedy naší repre na kterou má svět zasednuto už několik let a klade ji do cesty samé pasti (ze strachu z jejich výkonů). Ale jak organizátoři zvládli, aby se past netýkala těch co postoupili dále, to tedy nechápu. Jsou to šikovní kluci, no.
Neměl by T. B. vyměnit lezečky? Co si tak vybavuju, tak nikdy v cestě neskončil kvůli tomu, že by na ní neměl, ale téměř vždy mu pouze nešťastně/ uspěchaně/ smůlovatě/ nečekaně/ překvapivě/ nepochopitelně/ nesoustředěně uklouzla některá z noh.
Myslim,ze zkusena vrablikova se slezakovou,ty zas byly jednou prekvapeny, ze maji lezt az nahoru a ze to holky neodhadly, ze to staveci postavili moc lehke, pamatujete?
Ranking lezení na obtížnost k 13.5.2017: 1.místo Tomáš Binter, letošní vítězové závodů ČP: 4xKuba Konečný,1xAdam Ondra (pouze 1start),1xHonza Zima, 1xŠtěpán Wolf,1xTomáš Binter.Někdo kdo leze líp a nezávodí v ČP na obtížnost?Jiný úspěšný český trenér,který působí u nás nebo v zahraničí,ví jak na to,a měl by chuť trenovat repre? A uživí ho to?A co třeba konkurence jiných outdoorových sportů skyrunning, gladiator games,enduro, gaučing u PC?
Trenéři? Myslím, že se nabízel LRH :-) A ten má a měl výsledky.
Závodníci? Vzpomínám třeba, jak vedení ČHS vyštvalo Hrozovku. Naši nejlepší závodnici v několika disciplinách. A vidím, jak nikdo koncepčně nepracuje s reprezentací, aby se někdo rýsoval za Adamem. Tak jako dřív, když se mohlo říci: "Král Mrázek je mrtev, ať žije král Ondra!"
Kubo závodění nerozumím, ale myslím, že se dá docela dobře podle toho jakou obtížnost lezou kluci při tréninku odhadnout na co mají šanci při závodech a moc zázraků se asi během sezony nestane?Názory"fanoušků"zdejších diskuzí jsou někdy k neoblíbeným jedincům dost krutý a nezakládají se tolik na faktech,ale na emocích a na to jsem chtěl upozornit.
No take neni dobre si z tech "fakt" vybirat jen to co se hodi... A treba vyse uvedena kompletni statistika o vysledcich Bintera pri vyjezdech do ciciziny ti jako fakta nepripada?
Ono ma taky trochu jinou hodnotu vyhra v zavode, kde je ucast na hovno, nebo si tam jini odskocili od skal a vyhra v nabitym zavodu, ktery vsichni berou vazne. Cislo na papire je fajn, ale k jeho spravnemu porozumeni je dobre vedet co je za nim.
Mela by se hodnotit podle zavodnikovych schopnosti a o nich mohou vypovidat i vysledky, pokud se spravne interpretuji vcetne souvislosti.
Z roku na rok se zazrak nestane, proto se vice priklanim k hodnoceni na zaklade vysledku za posledni sezony nez na zaklade jen snahy jedince (ano, na zavody v cechach jezdi pravidelne, to ale snad nestaci...)
Tady by mělo platit pravidlo, lezu hovno(na světové úrovni), tak se neseru mezi špičku(na MS) i když můj táta je ve svazu zvíře.Ale ale jak říká táta past je svině....
Rozumím jak to myslíš,ale nedostatek sebekritičnosti přeci nelze vyčítat závodníkovi,který má rád svůj sport a zároveň plní nominační kriteria.A o rodičovské sebekritice když jde o vlastní potomky bych raději ani nepřemýšlel. Tak že problém bude asi v těch nominačních kriteriích a v tom kdo je odsouhlasuje? Nebo se mýlím?
Máco, osobně bych si spíše myslel, že problém je v definici jako takové. Tedy to, co vlastně repre znamená, co se od ní očekává a jaký má význam a úkol. Teprve pak se můžeme bavit o kritériích nebo přípravě, to je už jedno. Ale základní kámen je, jaký význam má repre mít. Vše ostatní se odvíjí právě od toho. A pokud se nepletu, tak nikde takováto definice neexistuje, svaz nikdy jednoznačně význam a úkoly repre nedefinoval. Proto jsou tu okolo toho také takové spory, protože zastánci obou krajních poloh mají oprávněná očekávání (nikdo jim neřekl, že to má být jinak), ale za současného stavu oběma táborům vyhovět nelze. Nepovažuji za chybu ani osobu Bintera, ani nekritické rodiče, ale absenci definice repre a chybějící vizi do budoucna, kdy nikdo (závodníci a rodiče) neví, na co se vlastně připravit a co je čeká.
Ne nutne musime kazdyho nymanda posilat ven. Kdyz pravidelne a cetne obsazuje posledni mista, nema smysl plytvat zdroji aby kamkoliv jezdil.
Prvni v rankingu je, ale spise diky tomu, ze jediny je snazi poctive obrazet zavody. Smysluplnejsi statistiku dostanes, kdyz si to prepoctes na pocet startu.
Mimochodem, fakta uz mas vysse - treba ta o uspesnosti TB pri jeho vyletech do zahranici.
To co říkáš má logiku, ale potom nerozumím tomu, že nejvyšší soutěž ČP nevedou výkonnostně lepší lezci,když jsou daná nějaká nominační pravidla do repre? Nebo to myslíš obecně a do zahraničí by měli jet s podporou ČHS pouze Ti co mají reálnou šanci na výsledek a vzít s sebou třeba jednoho mlaďocha na zkušenou?
Bud nikdo lepsi neni (ale i to by automaticky nemelo generovat moznost na placeny vylet), ale hlavne nikdo jiny tak pilne neobrazi zavody u nas jako TB. Proto se dostava do cela (porazil i Adama Ondru! ;) )
No když se nad tím tak zamejšlím , možná by bylo nejlepší tomu TB zakázat se tak často zúčastňovat těch závodů ČP, aby to těm lepším pak nekazil? A taky by pak nebylo tak blbý mu říct, že už nepojede do světa,když sice vede ČP, ale tuší,že tam zase vyleze hovno!
Fakt je ten, že když nastoupil Binter st, do role vedoucího repre, tak změkčil pravidla jak se nominovat do repre. Podle starých nominačních pravidel by mladej Binter nebyl v "A" repre týmu. A dostal by podstatně menší podporu od svazu. A to i v případě že by v česku vyhrál úplně všchno. Do repre "A" musel mít reprezentant skvělé výsledky v mezinárodních závodech.
No a jak se chlubí st. Binter, že se za něj vedl zájem o repre. Aby ne, když v podstatě na tyhle "zájezdy" si reproši nemusí nic doplácet i když jsou poslední. !
Tak si čtu nominační pravidla repre 2017 na ČHS a je tam Adam +4 podle výsledků v nominačních závodech Ostrava,Brno,Svitavy pro první závod SP(a ME) a pro další pak dle dosaženého pořadí v mezinárodních závodech s tím , že nejhoršího lze nahradit dalším v pořadí. To mi přijde docela férový?
Spatneho nahradit jeste horsim? Co je na tom feroveho ? A myslis, ze Adam, Libor nebo Martin potrebuji Bintera jako trenera? Naopak on potrebuje je aby se jimi mohl chlubit. A v podstate za ne dostavat penize.
Pokud na závodní lezení hledíš jako na profesionální sport,pak jde jistě o to,kdo má těmto profíkům platit obživu a s čím jsou ochotni se spokojit.Pokud jde o zábavu,pak si myslím,že pravidla účasti a financování na závodech z rozpočtu ČHS jsou věcí VH.Jinak jistě vidíš, že financování českýho sportu ze strany státu stojí na vodě úplně celý.P.S.: s tím profesionalismem v lezení to nebude asi tak horký nikde na světě.
Oni by si predevsim bafunari v CHS meli uvedomit, ze sportovni lezeni ve svete je nekde jinde, a repre skrouhnout na ty asi tri svetle vyjimky co mame.
Usetrene sily pak mohou venovat tomu, aby nasli lidi, kteri na ten svet v horizontu nekolika let mit budou.
A proč by si to měli uvědomovat? Tak hloupí nejsou, aby to nevěděli. Celé je to jen otázka pohledu. Totiž proč by vlastně měl ČHS stát o nějaké extra dobré lezce? Ani AO není veřejnosti známý závodními úspěchy, ale jedním jediným přelezem skály. Třeba koho v Česku by asi tak zajímalo, že někdo z našich vyhrál někde v nějakém Chongqingu? A jaký vliv na ČHS by mělo, pokud by třeba Libor vyhrál MS nebo SP? A jaký by tento vliv byl fianční, pokud by MS/Sp vyhrál Libor i Lucka a svaz je plně podporoval? Nebyly by náklady
vyšší, než přínosy? Svaz se chová pragmaticky. Nikdo netouží po financování kvalitní repre a výsledcích, ekonomicky je zajímavější si občas udělat výlet s průměrnými, je to i zábavnější, sva zje může trénovat, doprovázet, oni si téměř vše zaplatí sami a ještě jsou ČHS vděční, svaz si diktuje podmínky... prostě zábava pro děti i bafuňáře. Pokud tu budeš mít elitní špičku typu Ondra a Stráník, tak pro svaz to bude jen náklad a nic z toho, naopak ČHS bude jako přítěž, protože pravidelný medailista MS/SP určitě nebude stát o svazového trenéra nebo doprovod, bude jen vysávat peníze, které se ČHS asi nikdy nevrátí. Takže z tohoto hlediska má přístup Bintera a celkově vedení ČHS logiku - svaz o úzkou špičku s výsledky nestojí, pro něj je lepší širší průměrná repre klidně i bez výsledků.
Chcete dobré repre závodníky? Zaplaťte je. Je to jednoduché jak facka. Nikdo normální nebude trénovat a dřít na špičkovou světovou úroveň jen proto, aby si pak mohl milostivě sám zaplatit výjezd někam. Je jedno, jak jsou dotace nebo příspěvky velké. Dokud nebude závodník schopen se závodním lezením uživit, budeme odkázáni buď na extra ambiciózní rodiče, co to budu dětem platit, nebo na jedince, co to nemají v hlavě úplně v pořádku (sorry, ale mít v životě jen lezení a lezení a zase jen lezení a nic jiného, není tak úplně normální), bude to vypadat i nadále takto. Ani není v silách normálního jedince být nějaký extra lepší, protože to prostě nejde stihnout natrénovat a ještě se uživit a ještě vydělat na závody. A ne každý rodič na to má (zeptejte se Hrozy, co stojí závodní sezona) a z těch, co na to mají, ještě ne každý je ochoten to nacpat do dítěte a aby se pak výsledky chlubil ČHS. Chcete tedy repre výsledky? Zaplať je.
Je to o úhlu pohledu. Budu brečet a chtít další prachy a říkat, ze to jak to je dneska vlastně stačí. Asi něco jako rektoři vysokých skol. Anebo si řeknu, tohle mám k dispozici a co musím udělat pro to abych byl co nejefektivnější. A v ten moment přestanu sponzorovat průměr nebo podprůměr a záměřím se na nejlepší. Ale to je diskriminace těch ambiciózních průměrů co nikdy nic nedokážou a nemohou se s tím smířit a pak to vypadá jak to vypadá.
naprostý souhlas! peníze jsou obrovská motivace, ještě větší peníze a sláva a dobrý pocit ze svých výkonů, kterými si může závodník vydělat na celý svůj život, jako tomu je u mnoha jiných sportů...do ted to šmelit šlo, jenže kdo vám bude zadara dělat opičku v olympijskym sportu..?