LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku
Update sprievodca Jelenec

Závody
Novoroční Open (11.01)
Novoroční pohárek (25.01)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
42.Nosek 10098
43. 10094
44.Bartoš 10088
Bouldry:
42.Paděrová 8706
43.Hapala 8678
44. 8653
Hory:
24.Verner 3138
25.Štalmach 2894
26.HKvdf 2832

Výsledky
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)
EP v ledolezení Žilina (23.11)
Secret Spot Bouldering 2024 (19.10)

Deníčky
5679 lezců
1145786 cest
Nové přelezy:
Velur 9
Strážce Ta 9-
Heros 7C
Rošáda 7C
Velkej Muh 7C
Kejvman 8A
Oczy Ważki 7C+
Heros 7C
Heros 7C
Břízolit 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MALLORCA v létě? Proč ne!

...prší, prší, jen se leje...tohle si v posledních dnech může zpívat celá republika. Záplavy na Moravě, v Čechách, skály mokrý, Jura proteklá, snad celá Evropa pod mraky...TOHLE že je začátek léta? Kdepak, takhle to nenecháme! Pryč! Do tepla!

Charterové lety s ČSA na Mallorku jsou i na poslední chvíli za hubičku, lépe řečeno za „pět kousků“. Sladká voda shora nebo slaná zespoda? Je to jedno, mokrá je pořád stejně. Neváháme, kupujeme letenky a ve čtvrtek večer odlétáme (na výběr je Praha, Brno i Ostrava). Ještě informaci dostatečně rozšířit mezi kamarády, kteří v tomto počasí už nemají nic suchého na sebe a jsou dostatečně zlanařitelní k podobnému opuštění potápějící se Evropy.

Noční přílet a hurá pro půjčovny pro auto. Přibližovadlo vyjde něco kolem 200€ na týden a jelikož je ostrůvek malý, na benzínu se rozhodně nevykrvácí. Ještě v noci se přesouváme asi 30km severovýchodně od Palmy k přístavu Valldemossa , kde usínáme za šíleného řevu cikád a stále vysoké teploty okolního vzduchu (v noci kolem 25°C). (Vsuvka první: jelikož je na Mallorce prachbídně málo kempů – jestli tam jsou vůbec nějaké – řešili jsme ubytování kempováním „načerno“. Volné kempování je na Mallorce sice zakázáno, ale pokud nerozděláváte oheň a neděláte podobné vylomeniny, je tolerováno). Skály jsou tu hned u silnice (Vsuvka druhá: ke skalám je většinou potřeba kus dojít, a ačkoliv je v průvodcích orientační doba přístupu uvedena, nám se k ní nikdy ani nepodařilo přiblížit...bylo to tím, že  jsme neběželi? Nevím). Hlavním znakem oblasti je velký převis, jenž se klene nad úzkou silničkou se serpentýnama a několik mírně převislých, kolmých i plotnovitých sektorů okolo. Sluníčko sem nakoukne něco málo po poledni a to se už opravdu nedá dělat nic jiného, než sjet k moři a zchladit bolavé prsty a nateklé nohy z lezeček. Avšak pozor na nepříjemné medúzy, jenž během chvilky dokážou žahnout na několik míst těla (Jitka by mohla vyprávět).


Martina v oblasti Port de Valldemossa

foto by Vojta Vrzba


Večer se přesouváme o 40km severněji k městečku Bunyola, kde se snažíme (bohužel marně) najít oblast Fraguel (převislá 30m vysoká skála s hadicemi a krápníky). Přespíme a ráno jako alternativu volíme oblast Sa Gubia. Jedná se o oranžovošedý kotel, jehož stěny jsou až 250m vysoké a jsou zde nejdelší „multipitchky“ na ostrově společně se sportovními cestami všech charakterů. Nekonečný přístup vede vyschlým korytem potoka, které ústí přímo do středu oblasti. Lézt se zde dá skoro celý den, jen běháte z jedné strany na druhou a snažíte se vyhnout slunci, které v kotli přes den dokáže pěkně roztopit (důkazem toho je naměřených 55°C na hodinkách, které jsem schválně nechal na kameni). V takovém vedru stačí ke štěstí a skalpování bříšek na prstech jakákoliv cesta v kolmici. Do větších akcí jsme se radši ani nepouštěli, neb rozpálení hadi jeli jako namydlení a ostré lišty se zakusovali hlouběji než obvykle. Došla voda a tím jsme (naštěstí!) byli nuceni ustoupit z pozic. (Vsuvka třetí: veškerá užitková voda na ostrově je více nebo méně slaná, proto se musí stále kupovat voda balená). Následovalo potácení se korytem a s vyplazeným jazykem jsme vyhlíželi auto jako poutníci oázu. Ještě před supermercatem jsme do sebe vyklopili chlazené pivko a pro jistotu to pojistili zmrzlinou.


pohled na část sektoru Sa Gubia

foto by Vojta Vrzba



Jitka v cestě 6a+ v oblasti Sa Gubia

foto by Vojta Vrzba



Následná večeře s výhledem na hory i moře byla satisfakcí za celý den. Poučení z předchozího dne jsme druhý den do Sa Gubia vyrazili mnohem dříve, protože jsme chtěli okusit některé vícedélky. Pro některé to bylo první seznámení se šmodrchy na štandu, špatnou nebo žádnou komunikací díky členitosti skály nebo vzduchoprázdnem pod nohama. Jiní si to „užívali“ ve spárách a svislých technických korytech bez jediného chytu :) Takjakotak, zničení jsme na konci dne byli všichni a těšili jsme se nejen na cokoliv studeného k pití, ale i na další dny, kdy jsme měli naplánován přejezd ostrova k přímořským oblastem a hlavně – dýpvótrsólu! (Vsuvka čtvrtá: lezení je na ostrově hafo, na východě jsou to hlavně sportovní oblasti pro lezení s lanem, na západě pak světoznámé jeskyně pro DWS).

Jelikož je ostrov poměrně malý, dá se přejet za necelé dvě hodiny. (Pokud si zrovna nechcete na východě zamotat ruce v nekonečných serpentýnách při dobývání jednotlivých klášterů – v některých je možné zdarma přespat, vysprchovat se apod. – příkladem budiž Monasterio de Lluch).

Rest day! Na tento den jsme čekali jako na smilování! Dopolední přejezd do Cala Santayni, válečka na pláži, zmrzlina, okuk Es Pontas a slavného Chrisova kousku za 9b či malé intro do DWS na šestimetrovém stropíku kousek od pláže. Poznatek, že mokré lezečky nekloužou se taky může hodit a hlavně holky si ujasnily, že voda je opravdu ta nejměkčí bouldrmatka, tudíž se při ostré zkoušce nemusejí tolik bát.

Neuvěřitelně teplá noc a hektolitry ranní rosy nám moc spánku nedovolily a proto jsme mohli na útesech oblasti Cala Santanyi být první. Povětšinou kolmé, někdy lehce převislé dvacetimetrové oranžové stěny kousek nad mořem – úplná idylka, pakliže do nich nezačne prát sluníčko. Některé nástupy jsou ze shybu na madlech, jiné zase zašlemené vysráženou slanou vodou a zbytek je pro jistotu ojetý kurzisty. Holt daň za snadný přístup a melancholickoromantickou atmošku :) Vyházíme se i v relativně lehkých cestách a ty těžké raději přelezeme hned, abychom mohli zas na ty hnusné. Ještě pár fotek do rodinných alb a pro „doufámže“ závistivé kamarády a hurá se vyvalit na pláž.


Sylva v traverzu do jeskyně, DWS v Cala Santanyi

foto by Vojta Vrzba



Martina v cestě Xiscu que Relliscu 6b v Cala Santanyi

foto by Vojta Vrzba


V podvečer balíme vše do stále se zmenšujícího Peugeota 106 a nabíráme kurz Porto Cristo, kde po nákupu rychle nalézáme místo zvané „El Beach 4“ v zátoce Barques. (Vsuvka pátá: pláž El Beach 4 je španělská obdoba známého yosemitského Camp 4, která má svou atmosféru i nádherné prostředí). Cala Barques – asi nejznámější oblast a Mekka dévéeskařů. Krásná pláž plná polonahých bábovek, čisté a teplé moře bez medúz, borovicový háj, kde se dá nejen spát ;) a hlavně – 4 desetimetrové jeskyně s úžasnými hadicemi, krápníky a dírkami všech velikostí a různým stupněm kousavosti. Cesty od 6a po 8b s dopadem hlubším než 8m. Prostě ráj! Ještě večer okoukneme jednotlivé sektory a podle průvodce už vybíráme směry na zítřejší řádění.


večerní „lajnování“ na pláži

foto by Vojta Vrzba


Noc plná hvězd a svěžího větříku nás nechá spát do devíti a po snídani se už hrneme směr do první jeskyně – Sa Cova . Na řadu přicházejí jednotlivé perličky a po ztrátě pudu sebezáchovy si troufáme i do těžších cest. Všude je spousta podobně postižených nadšenců a tak se vzájemně hecujeme k dalším krokům vysoko nad vodou. Potlesk následuje vždy, ať po vylezení na útes nebo po pádu do tyrkysového moře. Všichni se baví a rivalita je to poslední, co byste zde mohli najít. Tříhvězdovými cestami jsou Tower of power 6c/10 a Transversal 7a/10. Téměř rozmočení si jdeme po obědě zdřímnout do stínu a po probuzení už na nás čekají další sektory – Metrosexual a Snatch Arena.


Cala Barques – sektory Metrosexual a Snatch

foto by Vojta Vrzba


Nejlezenějším se zdá být cesta Bisexual 6b/10, kdy se padá ve výlezu. Lezců je tu dost, ale „bi“ je jen někdo:) Další lahůdkou je Metrosexual 7a, jenž má na 10ti metrech asi 3 bouldrové pasáže s „cruxem“ v 8mi metrech. Famózně vypadá i Solecito 7c a jeho narovnání Bandito 8a. Vstupenkou do obou cest je však brutální bouldr a úspěchem jsou silná záda a rozpětí kondora. Pak to chvilku jde a pak to nejde vůbec. Na závěr to pojistí skok do tříprstovky – lahůdka v devíti metrech a parádní divadlo pro všechny přihlížející. O pár metrů vpravo je sektor Snatch, jemuž dominuje i stejnojmenná cesta stropem. Při sebesoustředěnějším pohledu jsem viděl jen omágovanou lištu a dvě jednoprstovky, pak dlouho nic a dál už vůbec nic. Nechápu, jak to Straňas sajtnul! My jsme si zde zahráli se štěstím ve Fortuně 6a/10 a na to vyzvali k boji Herkula 6c/10, který přirostl Martině k srdci tak, že i v den odletu si přivstala a střihla ještě dva celkem nadějné pokusy. Do vedlejšího sektoru Tarantino jsem jen nahlédli a to nám vlastně i stačilo :)


Cala Barques – sektor Sa Cova

foto by Vojta Vrzba



já v Goldie Hawn 7b/10 v pravé části Sa Cova

foto archiv Vojta Vrzba


Jelikož jsme už měli vytahaný ruce jako opice a taky už bylo pro dnešek vody dost, natáhli jsme ještě večer na pláži slacklajnu. Zájem všech byl velký a tak se chodilo dlouho do noci.


Cala Barques

foto by Vojta Vrzba


Podle průvodce jsme zjistili, že ve vedlejší zátoce je i možnost lezení s lanem. Najít přístup bylo opět trošku náročné, ale po 35ti minutách pochodu jsme nakonec stanuli v  na bílém písku Cala Marganer, a po levici jsme měli dlouhou stěnu osázenou nýty a borháky. Cesty v kolmici či v převisech, obtížností od 3 po 8a+. Jelikož je stěna orientována na jih, dalo se zde lézt maximálně do 14h. Zbytek odpoledne jsme strávili na pláži a šnorchlováním na útesech. Noc opět v El Beach 4 a předposlední den pobytu byl opět ve znamení lezecko-vodních radovánek. Stejné sektory, jiné cesty, některé úspěšně zdolané, jiné méně...hlavní bylo si to užít. Večer se usínalo krásně, jediné, co nás mrzelo, že již druhý den budeme muset zpět na pevninu. Ráno ještě koupačka v moři, pár pokusů o svěšení pytlů a hurá na letiště. No a cestou domů nám poprvé po týdnu byla zima - v klimatizovaném letadle...


lokalita:
Baleárské ostrovy, Mallorca


navštívené oblasti:


východní část ostrova:
Port de Valldemossa – lezení u úzké silničky vedoucí serpentýnami do přístavu; pět sektorů, technické lezení v kolmicích po ostrých chytech a silové v převisech; cesty do 40m
Sa Gubia – nejrozsáhlejší oblast 20km severně od Palma de Mallorca; krásné vícedélky, sportovní jednodélky po ostrých neolezených chytech v převážně kolmé skále; přístup asi 35minut


západní část ostrova:
Cala Santanyi – 15-25m vysoká a 300m dlouhá převážně kolmá stěna hned u moře, jenž je  rozdělena do pěti sektorů; lehčí cesty oklouzané, do těžších se často nastupuje ze shybu nebo jsou spodní chyty zavlhlé
Cala Magraner – lezení u malebné pláže, které si musíte zasloužit  třicetiminutovou procházkou na slunci; většina cest v kolmicích, těžší cesty koncentrovány do jeskyně


DWS:
Cala Barques – není co dodat, prostě nádhera a místo, které si nás získalo
Cala Santanyi – tomuto místu dominuje Es Pontas, dále jsou zde ještě tři další sektory s cestami do 20m
Porto Cristo – krásné městečko s pláží a přístavem; nedaleko jsou tři sektory - v jeskyni Cova del Diable je i legendární Loskotovka „Two Smoking Barrels 8a/20“


Pozn.: Na celém ostrově je celkem 11 oblastí s mnoha sektory pro DWS (9 z nich je na západním pobřeží) – vybere si opravdu každý!


průvodce:
- tištěné verze jsou dvě:  nebo Rockfax (pouze lezení s lanem) nebo Psicobloc (převážně DWS, ale doplněné přímořskými sektory pro lezení s lanem a bouldering)
- miniprůvodce na DWS z dílny Rockfax je k zakoupení a ke stažení ve formátu pdf zde.

Více fotek najdete na www.tomala.cz/vojta


Vojtěch Vrzba   [úpravy] 06:49 24.07.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 paráda08:42:53 24.07.2009
Úplně maximálně jsem si ten článk užil, a nefalšovaně jsem záviděl. Jelikož stavím tak toho letos moc nenalezu, takže díky aspoň za tohle.
jan kodpovědět 

 Hmm, to někdo umí žít08:50:28 24.07.2009
Závist není hezká vlastnost, ale taky jsem si slušně zazáviděl.
 jirkasodpovědět 
 Re: Hmm, to někdo umí žít10:38:06 24.07.2009
Závidím a přeju....ale, teď nevím, jestli do Norska na ty magnuskovo žulivý "položeny" nebo pohladit vlhkou rukou krápníček...poraďte-příští týden chceme letět ;-)
Jirkaodpovědět 

 olala09:41:03 24.07.2009
bomba, dík za supr článek o rajském ostrově, hned teď bych jel nebejt v práci, ale je to inspirace na podzimní čas..
pičmenodpovědět 
 Re: olala13:47:46 24.07.2009
No paríd. Na kolik to tak vyšlo?
Jendaodpovědět 
  Re: olala14:30:37 24.07.2009
celkově asi na 9tis Kč (letenka, 1/4 půjčení auta, benzín, jídlo)
Vojtaodpovědět 
   Re: olala17:29:49 24.07.2009
co vlny? jak ovlivňují některé sektory nebo strany ostrova?
J.odpovědět 
    Re: olala13:10:17 27.07.2009
vlny přes léto nejsou vůbec dramatický, ani příliv ani odliv nezvedá hladinu tolik, jako třeba v UK..takže bez problémů
Vojtaodpovědět 

 mooc pěkný14:03:50 24.07.2009
Super článek, super fotky(jako vždy). El Beach 4...uplně si to dovedu představit...ráj:)
horomíraodpovědět 

 svetove strany15:11:41 24.07.2009
vychod vs zapad
svetove stranyodpovědět 

 ožívení vzpomínek09:25:51 25.07.2009
dobrej článek...8 měsíců jsem tam bydlel...nezapomenutelné večery v Sa Gubii u ohně s masalou,bivakování na policích v Santanyí...pecka....snad se tam zase vrátim.
Čertodpovědět 
 Re: ožívení vzpomínek20:42:36 25.07.2009
nazdarek.chcel by som sa ta spytat,ked si tam bol tak dlho asi vies ako to tam chodi.keby sme tam prileteli,da sa vpohode pohybovat busmi alebo stopom?a ako to je tam so spanim.kamos my vravel,ze aj na plazach s tym nie je problem.mohol by si my prosim ta poradit,ako a ci by sa tam dalo takto fungovat neake dva tyzdne o dvoch ludoch?diky moc
riccoodpovědět 
  Re: ožívení vzpomínek15:43:46 26.07.2009
čus.Hele po ostrově se nechá jezdit vlakem(má dvě linky) a zbytek se nechá celkem busem(vlak je ale levnější)stop se mi moc neosvědčil(krom místních lezců)..navíc je prej zakázanej po celém Špáňu,ale nemám to potvrzeno..na plážích se spát nechá,až na nějaké vyjímky...Mallorca je celá posetá cedulemi "coto casa privada"...je prostě celá soukromá,ale když neprudíš,tak si tě místní ani nevšimnou...dělali jsem i ohně(bezpečné)ale ty jsou od dubna do října zakázány tvrdě to hlídaj i vrtulníkama..takže bych ani nedoporučoval.Jinak si myslim,že čtrnáct dní je to uplně bez problému..jinak mě nic ví nenapadá..kdyby něco tak se klíďo optej na mym mailu..jinak docela závidim,zase bych se vrátil :)
čertodpovědět 
   Re: ožívení vzpomínek02:32:32 17.08.2009
Nevim jestli je stop ve SP zakazany,ale kazdopadne stopovat je tam skoro nemozny.Lidi se bud boji (prvni polovina),nebo nevi co vubec chcete (ta druha). Vezmou vas temer jedine cizinci... :)
Misakodpovědět 

 teplo teplíčko12:37:37 27.07.2009
Byli jsme na Mallorce přes Silvestra a i přes nejchladnější zimu, kterou tam snad kdy zažili, jsme se ve slunné dny pěkně škvařili. Nějak si to v létě ani nedokážu představit.
Jen pro doplnění další oblasti, které rozhodně stojí za návštěvu je Fraguell Rock a Alaro,ale začínají až tak od 6c výš.
Hankaodpovědět 

 auto 00:14:30 28.07.2009
...moholi by ste mi prosim doporucit cez aku spolocnost ste si pozicali auto
lkjodpovědět 
 Re: auto 02:27:56 17.08.2009
zkus http://www.hispacar.com - vseobecne pro Spanelsko/Mallorcu vyborna vec. Najde vzdy tu nejlevnejsi variantu, jinak v sezone jsou ceny vseho 3x vyssi, mimo je to ale parada a pujcovny je levnejsi nez v CR.
Misakodpovědět 

 CSA09:04:43 03.08.2009
Pekny clanek. Me by zajimalo, jak shanet ty charterove lety od csa?
Ondraodpovědět 

 na okraj15:34:40 13.08.2009
Vojto, tys tam byl se samýma ženskýma :-)
Martinodpovědět 

 na okraj15:34:42 13.08.2009
Vojto, tys tam byl se samýma ženskýma :-)
Martinodpovědět 

 Mallorca - lezecka pecka02:24:01 17.08.2009
Pri cteni tohodle clanku mam vic nez sentimentalni naladu. Na Mallorce jsem byl v polovine cervna na 10dni - spani vedle pujceneho auta/plazich a misto sprchy more... trochu punk,ale nemuzu si stezovat :) Romantika maximalni! Sportovni lezeni je tam sice v mistich teplotach v lete pro tropicke fajnsmejkry, DWS (ve Spanelstine "psycobloc") to ale bezpecne jisti a je to doslova raj na zemi - viz napr. Cala Barques! Vseobecne kvalita skaly a moc pekne cesty z Mallorcy delaji opravdu vice nez zajimavou lokalitu. Urcite planuju vyrazit znovu,tentokrat na podzim,nebo v zime kdy by mohlo byt pocasi k lezeni privetivejsi. Moc zajimave cesty jsou jeste v Alaró nebo Cap Formentor.
Misakodpovědět 

 Foto dne:
Daxenstein
Klavier direkt, VIIc
 Databáze cest:
Všechny cesty (180023)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Veletoč 6B Dračí Tlama
žúr 6B Dračí Tlama
Comme Vous Voudrez 6a+ Le Rif D´Orio
6a+ 6a+ Le Rif D´Orio
6c 6c Le Rif D´Orio
Nově komentované:
El Tractorista 7c+ Garx
El Tractorista 7c+ Garx
El Tractorista 7c+ Garx
El Tractorista 7c+ Garx
Vrbata 7c Kalymnos

 Nově v diskusi:
Lezeni Jaen Spano | nohavice s výstužami | Re: CHS a vyberko | Re: CHS a vyberko | CHS a vyberko | Re: Treadwall | Re: Treadwall | Treadwall | Re: foto dne vcera | Re: socialní průjem |

 Nové komentáře:
asiatka | Re: trolling | parada | Zbytečnej sport | Zbytečnej sport | Re: kolka varianta situacie toto je? | Re: kolka varianta situacie toto je? | Re: kolka varianta situacie toto je? | Re: kagda | Re: kagda |

 Kde to vře:
Stanovisko SHS JAMES k neštěstí pod Langtang Lirung (97)
Mára Holeček: porovnejte si můj pohled a prohlášení SHS JAMES (91)
Zkusíme to znova (36)
Video: Adam Ondra a Jakob Schubert zkouší DNA 9c od Seba Bouina (30)
Křest knihy Perly východu (8)
Berounské Vánoční OPEN 2024 (6)
Kontinentální pohár v ledolezení na obtížnost v Brně (5)
EpicTV: Videomedailon o Pepovi Šindelovi (4)
Jugal Base Camp Bouldering Guidebook (3)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | RAB DOWNPOUR ECO-membránová bunda pánská | Praha Big-Wall | Ve dvou se to lépe leze | Rád poznám parťačku, která už ví, co chce | Lowa Locarno GTX LO | Pinguin Gelanots XP | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | Finale Ligure |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 744 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 651 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 560 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 578 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 493 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.