Sezóna začala, to je jisté, z posledního čísla CAO News je jasné, že začala už i na pískách. Kdo by nevěděl jak se loví vrcholy, si to může přečíst, v článku Tomáše Vlčka, Jak se loví stoleté vrcholy.
Dále následuje zde najdete stručný popis jedné oblasti (Cuenca, S), obšírnější popis jednoho lavinového kurzu, výročí týkající se orientačního běhu v Děčíně, cyklus o vrchlových knížkách, o valné hromadě a spousta dalšího.
Stručně tomto čísle:
Lov stoletých vrcholů
Pískomil v Labáku
Údolí stínů
Cuenca Davida Obermanna
Lavinový kurz
25 let OB v Děčíně
Vrcholovka z Ledové věže
Valná hromada CHS
Střípky od nás i ze světa
a mnohé další
CAO News 04/2009 ke stažení zde na Lezci tudy:
(dokument formátu pdf, velikost cca 1,6 Mb).
Když už i Bělina uznal, že je "skála trošku mokrá", tak to co jste tam předváděli je fakt prasárna. V Sasku je sice povolené lezení celoročně, ale ani tam se nesmí lézt za mokra!! A Češi jako hosté by to měli dodržovat tím víc
Stoletej císař byl suchej. Mrholit začlo na chlup o půlnoci a než bylo dolezeno skála nestihla zvlhnout. Navíc přestalo mrholit docela rychle, takže jsem neměl ani mokrou bundu. Tak neplaš.
Nikdo neplaší, ale před tím tvým mrholením pršelo celý den. Nevím přesně jak v Ostrově, ale kolem desátý večer v Ústí ještě pršelo, takže skála musela bejt mokrá. A kdyby ne zrovna na povrchu, i když bych se divíl že by to večer vyschlo, tak určitě uvnitř. Jenže Karel by to lezl za jakoukoliv cenu, takže se nemá cenu na netu dohadovat.
Mám to z doslechu: Dvě hodiny po Karlovi tam dorazila asi desetičlenná grupa Němců a všichni lezli a dali pár okolních vrcholů.
Za mokra se lízt nesmí ale vlhká (klouzavá) byla jena ta plotna na předskalí, vlastní komín na věž už byl suchý ale nebyl jsem tam.