Správa CHKO Labské pískovce zjistila při terénních šetřeních v průběhu roku 2006, že v poslední době výrazně přibývá používání magnézia při provozování horolezecké činnosti v CHKO Labské pískovce.
Andreas Bindhammer vyhrál minulou sobotu 4. listopadu Mistrovství Německa ve Wuppertalu v Porýní (poblíž Düsseldorfu). Poprosili jsme o pár řádek Andreasovu přítelkyni Katku Pražákovou, aby nám to přiblížila:
Ahoj všichni,
zítra kolem poledne poběží Žežická majle, poté lanové atrakce a pak to zapijem v baru na K-Farmě hned pod skálama.
Žežice se nacházejí cca 3km od Příbrami.
Mezinárodní účast měl letošní závod Gekon Cup, který pro školní, předškolní ale i starší mládež tradičně na podzim pořádají v pražském Újezdě nad Lesy.
Správa CHKO Labské pískovce zjistila při terénních šetřeních v průběhu roku 2006, že v poslední době výrazně přibývá používání magnézia při provozování horolezecké činnosti v CHKO Labské pískovce.
V dopise ze dne 11.10.2006 (ke stažení viz originální článek na horosvazu) nám připomíná o fakt, že používání magnézia je v rozporu s §12 zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, a tudíž bude strážci ochrany přírody v součinnosti s policií ČR sankcionováno. V případě, že se nepodaří zamezit používání magnézia ani tímto způsobem, přikročí správa CHKO ke zpřísnění podmínek pro provozování horolezecké činnost v CHKO Labské pískovce.
Apelujeme tedy tímto na všechny členy Českého horolezeckého svazu a všechny lezce vůbec, aby při provozování horolezecké činnosti vždy dodržovali nejen platná Pravidla sportovního lezení ( ať už na pískovcových, nebo nepískovcových skalách), ale zejména podmínky vyplývající ze zákona 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny, případně upravené pro naše potřeby příslušnými orgány ochrany přírody. Porušování takto nastavených pravidel, ať už se nám líbí či nikoliv, by nás mohlo velmi rychle dovést do situace, kdy bude možné v Čechách lézt pouze ve starých lomech.
A věřte, že porušováním nyní platných pravidel si opravdu nezjednodušujeme situaci v dalších jednáních se správami CHKO, případně MŽP.
Veškeré informace ohledně pravidel lezení, jak z pohledu oblastních vrcholových komisí, tak ochrany přírody, najdete v přehledu skalních oblastí ČR. V případě nejasností, co se smí a co ne, neváhejte kontaktovat místní oblastní vrcholovou komisi, nebo sekretariát ČHS.
Jindřich Pražák,
tajemník ČHS
převzato z www.horosvaz.cz...Protože si myslím, že tato informace je dost důležitá a je dost těch koho se týká, kteří chodí spíše sem, než na web horosvazu.