Po dvou bezesných nocí, kdy jsem čuměl do stropu a přemítal, jak se mohlo stát, že jsem obtížnost boulderu tak přestřelil, jsem se rozhodl svěřit a popsat, jak bouldery vznikaly. Pro mě to byl prostě šok, když po kvalifikaci se dalo dosažení zóny považovat za vrcholný výkon. Z očí kamarádů sršely blesky a z jejich úst padaly výroky jako " co je to za kotel " apod. Vždyť ke stavění jsem přistupoval velmi zodpovědně, vědom si kvalit závodníků kteří přijedou - všechny je znám a všichni jsou s
Zmena term. Majstrovstiev Slovenska v boulderingu!
Majstrovstva Slovenska v boulderingu sa uskutočnia 10 a 11.3 na bouldrovke vo Vrútkach.Všetkych boulderinguchtivých českých a moravských lezcov týmto srdečne pozývame.
Jak už víte, 6.1.2001 se v Teplicích podruhé roztočil Boulder kolotoč. Zavítalo k nám 54 závodníků, každý přivedl nějakého diváka a zábava mohla začít. (Tento příspěvek mi Jarda poslal už dávno, ale nějak jsem na něj zapomněl, tak se vám všem omlouvám za toto zpoždění - Hop)
21.2.2001 vylezl Marek Havlík v Buoux přímé narovnání cesty Chouca. Jejím autorem je Antoin Le Menestrel, název asi Bout Chouca a obtížnost asi někde mezi 8b+ až 8c. Marek obtížnost nedovedl odhadnout. Se vší pravděpodobností je teprve třetím lezcem, který tuto cestu vylezl. Před ním se to podařilo jen jejímu autoru a pak nějakému Francouzovi. V den, kdy jsem Marka viděl tuto cestu přelézt šlo o jeho asi čtvrtý pokus. Kolik jich bylo předtím, nevím. Díky těmto pokusům jsem měl
V předposledním únorovém týdnu jsme společně s otcem vyjeli hledat jarní vánek do Provence. Čechy jsme opouštěli za slunečného počasí, až se zdálo být zbytečné jezdit za teplem přes tisíc kilometrů. Vichřice, mráz a sníh následujících dnů však ukázaly, že jsme zvolili ten nejlepší čas. Ve Francii jsme poprvé zahlédli slunce až u Orange, provázelo jej studené a větrné počasí. V ráji všech lezců, v Buoux, vládlo léto a rocky pohoda. Celý týden nebe téměř bez mráčku a slunce každé ráno rychle roztá
Jak bylo již zmíněno, na druhém závodě Čekého poháru v boulderingu v Šumperku by se mělo hodnotit systémem topů a zón. Mám však jisté obavy, zda-li se podle něj lezci roztřídí. Neboť u favoritů může nastat stejný problém jak u outsiderů - stejný počet dosažených či nedosažených topů a zón. Řešením by bylo dát každému chytu bodovou hodnotu, jak tomu bylo v Třinci, a při shodném umístění dle systému zón, přihlédnout k hodnotám dosažených chytů. Příklad:
Dva lezci mají po 6 bouldrech shodně
Vážení priatelia, stienky sa pristavujú, bouldre pripravujú, parket leští. Nechajte si pár síl na blížiaci sa víkend. Bude ich potreba.
Áno, budete potrebovat trošku síl, pretože na sobotu sa pripravuje 5 kvalifikačných žien pre mužov a 3 pre ženy, na nedeľné finále ich počet bude 4 a 3. Časový limit na bouldre i na odpočinok bude 5 minút, systém hodnotenia topy, zóny, chyty. V sobotu po pretekoch zrejme budú nejaké diáčky, večer tradična afterpárty, tentokrát s menším prekvapením. Kto ju už absolvoval, vie, prečo sa v nedeľu začína až tesne pred obedom.
Takže, laďte formu, struhajte prsty, masírujte prsty, tešíme sa na Vašu účasť.
A propos, prezentácia v sobotu do 10 hod.