13.prosince proběhl v Brně 8. ročník jednoho z nejstarších bouldrových závodů starého kontinentu MEJCUP.
Zúčastnilo se 54 borců a 6 bab z naší republiky a Slovenska. Za výborné divácké atmosféry se většina z nich vzepjala k vrcholu. Dvacet nejvyvrcholenějších borců si to pak rozdalo na čtyřech finálových tratích. Baby si to vzhledem k malé účasti rozdaly jednokolově. Na večírku v klubu Mýdlo si to pak na báru rozdali všichni. K tanci a poslechu hrála kapélka NARVAN, pro pobavení přítomných chlíváků a spařínků se vylízaly dvě holky. V závěru se ještě strhla spontánní "regé párty", při níž došel veškerej chlast a byl KONEC.
Pořadatelé děkují všem účastníkům, divákům a v neposlední řadě SPONZORŮM.
Největší zklamání připravili útočníci 1.FC Brno - Požár, Sachs - kteří po svém nevýrazném výkonu budou muset absolvovat jarní baráž.
A jak to všechno dopadlo:
baby
1. Silva Halelúja Nagyová
2. Dita Tichá
3. Kateřina Balcarová
borci
1. Jirous Spáč Přibyil
2. David Kryton Mazák
3. Jan Zbranek
kompletní výsledky a časem i nějaký fotéčky na http://volny.cz/rabbitstar/mejcup_2003.htm
Prosíme všechny, kdo fotili, o zaslání fotek na adresu drnec@viapont.cz
Našim zpravodajcům se po delší době pátrání podařilo analyzovat hlavní příčinu neúspěchu hochů z 1.FC Brno na tak prestižním závodě, k jakým Mejcup bezesporu patří.
Zásadní chybou se ukázal dlouhodobý trénink na Tufiho stěnce, kde jak znalci ví, teplota v těchto měsících nepřesahuje 9 C. Vzhledem k těmto podmínkám a úplně jinému tření na chytech dvojka Požár&Sachs volila typ magnézia naprosto nevhodný do teplot nad 15 C a tudíž se dá říci, že naprosto "promádžovala".
Tento rozdíl byl nejvíce patrný v porovnání s borci z Kryton Teamu, trvale se připravující na stěnce v Přerově v úplně jiných klimatických podmínkách. Teplota zde totiž často přesahuje 35 C a vlhkost vzduchu se vůbec nedá určit, neboť na vlhkoměr není vidět skrze oblaka magnézia.
Z důvěrných zdrojů také vímo to, že tito borci jsou v trvalém spojení s Výzkumným ústavem tření konečku prstů (VÚTKP) v Liberci a dlouhodobě testují jimi navržený prášek pro různé teploty a sklony profilů. I proto jsme letos mohli spatřit Davida Mazáka a jeho Kule (2.místo a výrazné zlepšení Kuleho), jak před závodem pobíhají kolem stěnky s teploměrem a vodováhou a na základě těchto vstupních dat z různých partií stěny určují dle tabulky sestavené výše uvedenými vědci z VÚTKP optimální složení magnézia. Zpravodajcům se podařilo zjistit, že nakonec vybrali následující typ:4MgCO3-Mg(OH)2-4H2O.
Rada proto před jarní baráží pro tým 1.FC Brno zní:
-kontaktovat autora článku a držet se jeho cenných rad týkajících se životosprávy, jídelníčku, pitného režimu, podpůrných prostředků a v neposlední řadě právě volby magnézia
-koupit k Tufimu na stěnku topení