LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5761 lezců
1169950 cest
Nové přelezy:
Level 42 10-/10
Princ Char 9
Hook Islan 9-/9
Escapade Xb
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b
Jenseits V 9
Hank 7b+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

To se samozřejmě určitě nestalo

Teď jsem si vzpomněl. To jsme před rokem s Honzou vlastně poprvé pořádně lozili, protože ten výlet na Bořeň se s předchozími Černolicemi či Prokopákem nedal srovnat. V sobotu jsme dali nějaký čtyřky (naše tehdejší maximum) a večer jsme zašli na pivko do chaty pod Bořní. Zatímco já se věnoval spíše řádnému vyplňování pivního dotazníku (taky jsem ho měl na závěr začárkovanej líp než Honza), Honza se uspokojoval vyprávěním historek, jak je kde zaslechl, takový tý horolezecký latiny, čili těch příběhů, který se samozřejmě určitě nestaly, bo to jsou totální hovadiny, ale ňáký legendy musí mít i lození, to je jasný. "A to si představ, Tomáši, že mi jeden kluk vyprávěl, že jednou šel s nějakým zelenáčem do skal a vylezli spolu na nějakou špici a ten zkušenej řiká tomu zelenáči: Hoď dolu lano! A on ho fakt hodil dolu!" No ale to je teda fakt dobrá historka, dostatečně jsme se řezali a myslím že když jsme již značně vysmátý klopýtali nocí ke stanu, tak jsme ještě párkrát na sebe vykřikli: "Hoď dolu lano!" No ale bylo jitro, den druhý. Ten den mám zapsanej pěkně za ušima, protože jsem vysmah svoji první pětku. Čima to byla, úžasná to bořeňská cesta, fakt poprávu označená v průvodci kytičkou. Co na tom, že poslední dvě jištění mi vypadla, takže případný pád by byl možná až do kytičky. Každopádně euforie na vrcholu skvělá, když dolez Honza, tak takový ledabylý "Vcelku normálka, vole", ale srdíčko si plesá. Tož Honza: "Tak já hodim dolu lano." Počkej, ještě ne, Honzo, řikám já, počkej, já ho ještě pěkně složím, to musí bejt srovnaný jako kdybysme ho teďka rozbalili, si myslím, po takovýhle nádherný cestě! Takže beru lano do rukou a totálně předpisově ho odprostředka skládám. No výborně, lano srovnaný jak pyžamo na vojně, tak říkám Honzovi: "Zavolej dolů, že hážeme lano." Honza volá "Lano!". Dole přímo pod skalou sedí skupinka  lidí, asi svačí a dělá, že neslyší. Honzo, musíš ještě jednou, ať všichni viděj, že sme dokonalí, dodržujeme všecky lezecký zásady a celkově prostě jsme mistři světa, co už lezou pětky. Honza ještě zvyšuje hlas a opakuje: "Lano!". Skupinka se neochotně zvedá, civí otráveně vzhůru a já HÁŽU DOLŮ LANO.

(no, dolů jsme nakonec slezli tou dvojkovou cestou co je naštěstí kousek vedle)

tomash   [úpravy] 10:36 01.12.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hustý
Takže jste si to docela zkousli. Zajímalo by mě co jste si povídali při tom slejzání.
Dlouho mě po ránu žádnej článek na Lezci tak nepobavil jak tenhle.
Čauves
Zapsal: Monroe, 11:25:45 01.12.2001
 Skvělej učebnicovej fórek
Díky Tome, děsim se na pivo a Ti povim o nočním zmrzlym Srbsku a zapadnuti sněhem na M. Fatre.
Zapsal: ronny, 12:04:57 01.12.2001
 To Monroe:
No, jestli si to dobře pamatuju, tak tenkrát když jsme slejzali dolů a pak když jsme přišli k tý partičce dolů, tak bylo na celý Bořni ticho jak v kostele. Já nevim, ale myslím že všichni tak nějak tušili, že kdyby se někdo jen malinko uchichtl, tak to spustí takovou kanonádu, že by ta akustická vlna smetla celý vrch Bořeň z povrchu zemskýho... Tak takhle to asi bylo...
Zapsal: tomash, 12:39:25 01.12.2001
 
no a pak ze se historie neopakuje....:-))
Zapsal: kuba, 15:04:30 01.12.2001
 :o)
Docela sranda,lidstvo se nikdy nepoučí ze svých chyb.Ale lepší tohle než nějaký mrtvoly na skalách.
Zapsal: Lezkyně, 21:24:59 02.12.2001
 Yo prosímvás,
teda čistě teoreticky: Pokud by se eventuelně stalo, že si tento článek někdo přečte a pak za rok, za dva roky, za deset let, za čtvrt století HODÍ DOLU LANO, tak ať mi to napíše! S radostí předám štafetový kolík...;)))
Zapsal: tomash, 19:17:40 03.12.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Všední den na Panťáku
 Databáze cest:
Všechny cesty (185494)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Part Des Anges 6b Ailefroide
La Serie Pre-doc 6A+ Valle Dell Orco
Danke Chrimi! 5+ Freiberger Gebiet
Pocharatka 7A Kamienna Gora
2h De Colle 7a+ Rue Des Masques
Nově komentované:
Druhá Míza 8+/9- Bechyně
Plotna 8+ Bechyně
Snoopy Directe 6b Ailefroide
Dromedaria L1 7b Laste
Polická VIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi | Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1816 
 Ne 
 2065 
 Nevím 
 1315 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.