LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12206
4. 12031
5.Stribrny 11775
Bouldry:
3.Konečný 11275
4.Novák 10900
5.Stráník 10850
Hory:
21.Petr 3385
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5762 lezců
1170002 cest
Nové přelezy:
Zrození Hv 9
Fight Club 7b+
Le Crime E 8a
Level 42 10-/10
Princ Char 9
Hook Islan 9-/9
Escapade Xb
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
boulderingjicin - Jicin
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - České Budějovice
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masacr Cup BB

Čao závisláci,

takže v sobotu 23.6. 2001 proběhly první závody v BB. Pocity ze závodů jsou dost smíšené a řekl bych, že předčily všechna a jakákoliv očekávání. Myslím, že název akce BoulderBar Masacr Cup je namístě...
Účast na závodech byla sice malá, ale zato hodnotnější a konkurence schopná. Chybělo snad jen 5 lidí ze špice a to je myslím parádní účast. Co se žen týče mohl se strhnout parádní souboj o prvenství. Mohl...k tomu se však dostanu.
Od začátku závodu probíhal menší organizovaný chaos, který byl způsoben atypickým prostorem BB a čekáním na další závodníky. Počet závodníků se ustálil na 12 chlapech a 5 roštěnkách. Počet sice malý nicméně souboj přeukrutný!
Závody začali jako obvykle chlapáci a prali se s šesti bouldry, které jim naservírovali Andrej s Příbou a zbytek BB klanu.První procházkový bouldr ukolíbal pašáky, že půjde o pohodový bouldrování avšak už druhý bouldr je tvrdě probudil do kruté reality.Těžko se to popisuje, ale bylo to supr. Na každém bouldru se odehrával přeukrutný souboj, který se jako jediný snažil zlehčovat Marčus - nicméně tvrdost bouldrů ho málem přivedla k breku...
Roštěnky měly čtyři bouldry z nichž Věra K., Míša D. a Helča L. se suverénně prošly a postoupily do finále. Jak neočekávané...:)
Osm bouráků postoupilo do finále, které dle mého bylo asi zatím vůbec nejlepší co se českých bouldrových závodů týče. Andrej s Příbou zaslouží velké uznání.
Bouldry byly tři a rvačka o top byla větší než o hezoučkou cácorku.
Škoda jen, že nebyly přítomni Mráza s Pólem, protože móžná by jednomu z nich dala. Nejblíže třinácté komnaty byl Tom Krkavec Doubravský avšak ani to, že se nakrátko ostříhal nepomohlo k topu. A zbytek?
Začnu od posledního finálového místa. Osmý byl Radek Souček, který se jako první začal podílet na názvu akce BoulderBar Masacr Cup.
Při rozlézání v kolmé stěně odskočil na neuklizený kýbl a narazil si kotník! Poslední dva finálové bouldry neodlezl a jeho výkon přes zesilující bolest byl masochistický a výborný.
Sedmý byl pražský Lahvoň. Tady bych rád podotkl, že BB klan je velmi s výkonem nespokojený a tvrdě zakročí.Šestý Tom Pospíšil - nechce se mi to moc přiznat, ale Jihlava začíná mít svého horkého koně, kterému se budeme muset podívat na zoubek.Pátý Gibon. No jak Gibon mohl předlézt Lahvoně to mi fakt není jasný! Čtvrtý Martin Fojtík (Fojťas). Tak tady je bohužel další silná posila Brna, která je závod od závodu jaksi nadupanější...třetí Venca Malina. Konečně útok Prahy! A druhý skončil David Mazák. No David je druhý člověk, který se zasloužil o název akce neb si při jednom z kvalifikačních bouldrů natáhl sval na zádech. Byla by docela sranda identifikovat na Dejvových zádech, který...:), protože jeho záda fakt nejsou normální!
Na ženský finále jsem bohužel musel odjet takže komentář bude pouze tlumočený. Avšak moc toho na tlumočení není. Během jednoho finálového bouldru se totiž  stala velmi, ale opravdu velmi nepříjemná věc. Stala se díky absenci molitanu, který nám došel. 
Z toho důvodu jsme ZATÍM matrace neprovazovali a BoulderBar Masacr Cup dostál svého jména...Věra Kotasová při výlezu finálového bouldru spadla přímo mezi matrace a let ze čtyř metrů způsobil přetržení vazu u kotníku...finále žen tímto skončilo. Všechny kdo se podíleli na stavbě BB to víc než hodně zaskočilo a ranilo. Knedlík v krku tak nějak nejde spolknout.Musím říct, že statečnost Věry je obdivuhodná.
Co dodat? Přeju Věrce ať se brzo uzdraví a opět nedá šanci Lenkám, Míšám, Helčám...

P.S. Další závody. Snad už bodovány do českého poháru, Boulder Bar Masacr Cup II, budou okolo srpna.


Oliváč   [úpravy] 16:15 25.06.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hurá
Díky mé účasti na Masakrkapu v BB budu mít po dlouhé době 2 měsíce prázdnin, možná i víc! Za dokonalou péči a starost o můj pahýl při pobytu ve špitále děkuji všem pražákům (obzvláště dobré byly gumové bonbony). Zdravím zdravé Věra
Zapsal: Vera K. z B., 10:27:53 30.06.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Sila Oceánu
 Databáze cest:
Všechny cesty (185503)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Les Jours Sauvages 6c+ Le Simoust
Blue Comme L'enfer 6c Le Simoust
Ô Rage 7a Le Simoust
Shoppin-G 6A+ Hlavatice
Smädný Mních 9- Súľov
Nově komentované:
Tangenziale 7b Comano
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Druhá Míza 8+/9- Bechyně
Plotna 8+ Bechyně
Snoopy Directe 6b Ailefroide

 Nově v diskusi:
Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re:tardi | Je druhý :) | Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi | Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1828 
 Ne 
 2079 
 Nevím 
 1325 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.