LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
29.Kolomazník 10350
30.Novotná 10306
31.Lank 10290
Bouldry:
29.Šolc 9181
30.Bulička 9150
31.Majdloch 9125
Hory:
25.Štalmach 2894
26.HKvdf 2832
27.Petr 2799

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1156980 cest
Nové přelezy:
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+
Malí Sráči Xb
La Directe 7C
Wimmer Dal 8A+
Tak Pravil 7C+
Good Morni 7C
Bella Ciao 7C
Bella Ciao 7C+/8A

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
boulderingjicin - Jicin
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
LANEX eshop - Bolatice
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní mistrovství Slovenska v drytoolingu

smallV sobotu 5.12.2015 se na btratislavské lezecké stěně K2 uskutečnilo mezinárodní mistrovství Slovenska v Drytoolingu a současně i 2. kolo Slovenského poháru. Hlavnímu organizátoru a stavěči Adi Zvarovi se opět vše velice vydařilo a tak kdo přišel, ten se rozhodně pobavil.

  Silná mezinárodní účast a to nejen ženská zajistila velkou podívanou. Zúčastnili se závodníci z Polska, Maďarska, Lotyšska, ČR, Slovinska, Slovenska a Chorvatska z nichž nemalá část startuje zanedlouho na prvním podniku světového poháru v americkém Bozemanu.

  Adi připravil čtyři kvalifikační cesty a jednu finálovku s bonbónem na závěr. Na chuť si přišel každý a to klidně s vyztuženými bruslemi, půjčeným cepínem, turistickými mačkami, něčím lepším, nebo profi výbavou. První nejlehčí cesta byla absolutně pro všechny. Druhá už mírně do převisu  začala rozřazovat zúčastněné. Třetí dlouhá a silově vytrvalostní ukázala, kdo to už s cepíny myslí trošku vážněji a čtvrtá z kvalifikačních cest, kdo  postoupí dál.

  Po ukončení kvalifikace měl prezentaci a přednášku o svých úžasných horských výstupech Mišo Sabovčík a mohlo se jít na finále.

  V obhlídce cesty byl závodníkům odkryt letošní bonbón. Cesta určující vítěze byla rozdělena na dvě části. Po vylezení první půlky se závodník zavěsil do umělého krápníku ve kterém byl schován mechanický naviják. Krápník se po zavěšení závodníka k překvapení všech odlomil v půlce a pomalu spustil lezoucího zpět do první třetiny stěny. Odtud se pokračovalo po zachycení dřevěné kostky cepínem v lezení dalších 15 metrů až k topovému chytu. Něco úplně nového. Nadšení lezců a hlavně diváků během finále kteří vytvořili atmosféru jako na rockovém koncertu, nebralo mezí a to i díky moderujícímu a zároveň zúčastněnému Martinu Mano Grajciarovi.

  Následné vyhlašování vítězů, focení zúčastněných a legendární K2 afterparty byly opravdovou a zaslouženou třešinkou na parádním několikapatrovém dortu letošního ročníku.

muži:
1. Jan Straka
2. Juraj Švingál
3. Janez Svoljsak

ženy:
1. Olga Kosek
2. Mária Šoltésová
3. Linda Synaková




Duri Svingal
foto Zoban


Stračena
foto Zoban


Linda Synaková
foto Zoban


Maria Soltesová
foto Stračes


Tonko Suchý
foto Zoban


Zoban



Linda Synaková
foto Stračs



Damir Behlic


Janez Svolšjak


Olga Kosek
foto Stračes


Linda Synaková
foto Stračes


vyhlášení



Jan Straka   [úpravy] 08:02 09.12.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zúčastnění12:17:28 09.12.2015
MS Word to umí opravit. Proč nestartovala Lucka? Nebo jo?
o..odpovědět 
 Re: zúčastnění12:45:21 09.12.2015
Lucka je az do konce roku v Americe.
lrhodpovědět 
  Re: zúčastnění12:55:08 09.12.2015
aha, dík.
o..odpovědět 
  Re: zúčastnění14:08:25 10.12.2015
A poleze v Bozemanu? Na startovací listině není vidět... :-(
mkodpovědět 
   Re: zúčastnění15:37:54 10.12.2015
Nepoleze. Poleze v Coloradu na velkém ledovém festivalu jehož součástí jsou i závody, kterých se pravidelně zúčastňuje i Angelika Reiner. A zůstane tam téměř měsíc a bude se zaměřovat na extrémní přelezy.Lucka se rozhodla, že ani ostatní závody SP letos nepoleze.
Dle mého soudu Čhs jasně ukázalo, že mu nezáleží na reprezentaci České republiky v této soutěžní lezecké disciplíně.
LRHodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181532)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Námel VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Paon Dans Ta G.... 7a Manikia
Le Con D`or 6b Manikia
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Smekám a gratuluji! | Re: Bloudek chce zase přidat | live long and prosper | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 361 
 Ne 
 307 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.