LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7051
5.Černý 6808

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152233 cest
Nové přelezy:
Diskotéka 7C
Tutáč Vari Xb
Galadriel 7C
Návrat Krá 8A
Král 7C+
The Game 7C
Samsara 8a
Uživancija 8a
Bahalogato 8c
Fantasmagó 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Změny v tuzemských lezeckých soutěžích ČHS

Obliba soutěžního lezení je sice na vzestupu už několik let, ale dá se předpokládat, že po letošní olympiádě vzroste zájem o tento sport přímo raketově, a to jak mezi aktivními sportovci, tak i pasivními fanoušky. Snahou ČHS je podpořit tento zájem tím, že zpřehlední strukturu závodů ČR nejen pro závodníky a trenéry, ale právě i pro veřejnost.

Z tohoto důvodu jsme připravili nový systém tuzemských soutěží, který odstartujeme v letošním roce 2021.
První velkou změnou je názvosloví jednotlivých úrovní závodů. Došlo k jasnému pojmenování a tím i rozdělení, komu jsou soutěže určeny.

MMČR a MČR

Mistrovské soutěže jsou vrcholnými závody všech disciplín (obtížnost, bouldering, rychlost) a kategorií v rámci kalendářního roku.
1. liga
Do první ligy spadají nominační závody a závody České poháru, které jsou pořádány pro všechny disciplíny a kategorie.
2. liga
Druhá liga zahrnuje oblastní soutěže v disciplínách bouldering a obtížnost a závody Olympijské trojkombinace pro mládež, U14.
3. liga 
Třetí liga jsou oddílové open závody pro začínající a mírně pokročilé závodníky.
Školní boulder pohár 
Speciální soutěž pro žáky II. stupňů ZŠ a víceletých gymnázií.

Co nás čeká v roce 2021 a kam směřujeme v dalších letech?


MMČR a MČR – Pro mistrovské soutěže v roce 2021 žádné zásadní změny nechystáme. Vše připravujeme pro rok 2022, kdy bude nastaven jasný postupový klíč, který rozhodne o tom, kdo se tohoto vrcholného závodu roku bude moci zúčastnit. Klíč bude nastaven pro všechny disciplíny i věkové kategorie. Kategorie U14 by tak měla konečně také zažít závod, kde i o vítězi boulderingu nerozhodne pouze kvalifikace, ale velké finále.



1. liga – Primárním cílem je v rámci nominačních závodů vytvořit reprezentaci ČR, která bude v průběhu roku reprezentovat české lezení v rámci mládežnických a dospělých mezinárodních soutěží. Dalším cílem je získat celkového vítěze ČP ve všech kategoriích. Zásadním úkolem pro rok 2022 a další je navýšení počtu nejenom tuzemských závodů převážně pro kategorii U14. Také jednáme o spolupráci se Slovenskem, Maďarskem a Polskem o vytvoření V4 soutěží pro ty nejlepší sportovce v této kategorii.

2. liga – cílem roku 2021 je rozběhnutí oblastních soutěží v obtížnosti a boulderingu. Zde jsou prozatím naplánovány dvě oblasti - Moravská a Česká, kde v každé proběhne 5 boulderingových a 5 obtížnostních závodů. Na jejichž základě bude vyhlášeno celkové pořadí v daném regionu v rámci každé disciplíny a kategorie. Závodník se účastí na svém prvním závodě 2. ligy zařadí do daného regionu, ve kterém bude závodit po celou sezónu. V roce 2021 se těchto závodů mohou účastnit i závodníci z 1. ligy, vždy na základě oblastní příslušnosti. Pro rok 2022 a další plánujeme rozšiřování počtu oblastí a tím i navyšování počtu soutěží v rámci 2. ligy. V dalším roce  by mělo platit  jasné omezení účasti těch nejlepších závodníku z 1. ligy. Do druhé ligy spadají také závody Olympijské trojkombinace.

3. liga – jednotlivé oddílové  open závody pořádané pro začínající a mírně pokročilé závodníky, jejichž cílem je motivace závodníků pro další trénink a jejich postupný růst v rámci vyšších soutěží.

Školní boulder pohár – školní soutěž, které se v rámci okresních, krajských, oblastních, semifinálových a finálových kol účastní velké množství jak registrovaných, tak i neregistrovaných závodníků. Cílem je zapojení co největšího počtu škol a tím oslovení nových zájemců o lezení. Samozřejmostí je spolupráce s aktivními oddíly v jednotlivých krajích a směřování nových zájemců k nim. Dalším smyslem tohoto projektu je seznamování širší veřejnosti s lezeckým sportem.

V roce 2021 je třeba také počítat s povinností, že každý závodník, který se chce účastnit závodů, musí být řádným členem ČHS a musí mít platné potvrzení o lékařské prohlídce.


Typy lékařských prohlídek pro dané soutěže


Pro účast na závodech mládeže organizovaných ČHS jsou povinné zdravotní prohlídky dle vyhlášky 391/2013 Sb. v platném znění. Pro závody mládeže je na stránkách ČHS platný vzor. Potvrzení dětem vydává dětský lékař a toto potvrzení má platnost 1 rok. Prohlídka musí být vystavená pro výkonnostní sport. Pokud bude předložena prohlídka pouze pro tělesnou výchovu, školy v přírodě apod., nebude závodník připuštěn do soutěží 1. a 2. ligy.

V případě vašich dotazů, připomínek, nebo podnětů pro zlepšení, nám napište na: zavody@horosvaz.cz

Věřme, že letošní sezóna bude lepší než ta předešlá a budeme moci zorganizovat co nejvíce naplánovaných závodů.

Komise soutěžního lezení    [úpravy] 09:08 09.03.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Erto, 9+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181075)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jednoprda V Koutě 7A Dubské Skály - Údolí Peklo
Groń - Kijowski 4 Furkotská Dolina
Budš Sedět V Koutě 6B Dubské Skály - Údolí Peklo
Txapela Buruan 7A Albarracín
Bahalogatos 8c Leonidio
Nově komentované:
The Game 7C Ostaš
Na Hranici Mezi Dobrem A Zlem 9 Roviště
Cesta Pro Potěšení 6+ Srbsko
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Kloboucek | Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (2)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1136 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1048 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 893 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 936 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 783 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.