LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5698 lezců
1157108 cest
Nové přelezy:
Sogun 1L 7c
Puff 7c+/8a
Branka 8A
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezci mladnou

Jak by mohlo vypadat slozeni ucastniku lezeckych zavodu v blizke budoucnosti? Nejspise se rozdeli, na dva tabory. V jednom, budou zkuseni lezci,

kteri lezeni a tvrdy trenink promitli do schopnosti dolezt k topu stale se ztezujici cestou a vybojovat tak umisteni v zebricku nebo dokonce stupnich vitezu. I kdyz prave tyto stupne, o ktere jde nejvice, jiz budou obsazeny. Ptate se kym? Co je to za zvlastni skupinu nabusencu. Jsou to deti.
Privedla me na tyto uvahy zprava, ze 12 ti lety Kanadsky kluk vylezl 8b+ a dalsi a dalsi zpravy o zvysovani vykonu pri nizsim a nizsim veku.
Jiz nyni je situace takova, ze na zavodech ceskeho poharu, si polovina ucastnic zenske casti zavodu v koute hraje s pannenkami a nekteri z chlapcu, navstevuji prvni stupen zakladni skoly.
Je to faktem celkem sympatickym, ktery dava jasne najevo, ze lezeni neni jen o sile a treninku, ale o technice, vaze tela a vytrvalosti. Dojem z tohoto faktu kazi snad jen rodice, kteri se touto cestou realizuji ve svych detech a v podobe prisnych uvedomelych treneru sve ubohe ratolesti nuti zapnout vyssi expresku.

JirkaS   [úpravy] 14:36 16.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Jirko, máš úplnou pravdu. Hlavně s těmi rodiči. Taky už se chystám, že ty svoje caparty pořádně zmáčknu. To víš, lepší, když budou mít hubu bílou od maglajzu než od koksu.
Nezapomeň, že děti jsou lehčí, mají menší ruce (takže chyty jsou pro ně madla), vůbec ničeho se nebojí a taky na ně jednou dojde.
Zapsal: JardaM, 15:17:39 19.11.2000
 
Velice podstatne jsou take pakove pomery - kosti jsou ktatsi ( a to spolu s nizkou hmotnosti da moment sily opravdu minimalni ), coz na druhou stranu hendikepuje pri dlouhych krocich, ktere decko skoci ci udela na hranici padu. Ale pak se srovna a ...
da TOP!

Jen prosim dospelaci,
neblbnete a nehubnete.
O moc si tim nezlepsite,
spise si jen ublizite.
Zapsal: Luky, 07:04:40 23.11.2000
 
Hlavně to zavírá pusu všem, kteří když něco nevylezou, tak hned křičí "to je cesta (krok) pro dlouhý!" Viděl jsem několik dětí, který na bouldrovce přelezli věci, o kterých dospělý lezci se 160-170 cm den předtím tvrdili: to je pro dlouhý... Vtip je v tom, že ty děti to vždycky vymysleli uplně jinak, v rámci svejch tělesnejch dispozic (pakové poměry, malí ruce, nízká váha) Takže pánové menšího vzrůstu propříště nekřičte: pro dlouhý. Ale pro "jiný pákový poměry" :)
Zapsal: Kouřa, 10:19:22 23.11.2000
 Zavody jsou fakt pro jine pakove pomery
Chacha cha tohle jsem napsal pred mistrovstvim republiky."Jak by mohlo vypadat slozeni ucastniku lezeckych zavodu v blizke budoucnosti? Nejspise se rozdeli, na dva tabory. V jednom, budou zkuseni lezci,

kteri lezeni a tvrdy trenink promitli do schopnosti dolezt k topu stale se ztezujici cestou a vybojovat tak umisteni v zebricku nebo dokonce stupnich vitezu. I kdyz prave tyto stupne, o ktere jde nejvice, jiz budou obsazeny. Ptate se kym? Co je to za zvlastni skupinu nabusencu. Jsou to deti. "
A v muzich na stupnich vitezu tri juniori. To je docela povedene.
Zapsal: JirkaS, 16:41:30 27.11.2000
 CzmEWkEh
berina hovored:Zdravedm, bola som na vašom koncerte v Prahe a veľmi som si ho užila. Boli ste pfetekrned. Jenom jedna maličke1 vfdhrada: oslovenie publika v Prahe praže1ci . Boli sme tam 4 a ani jeden praže1k (morave1kov sa to trošku dotklo)..Držte sa a prajem veľa dobrfdch koncertov a pesničiek
Zapsal: MltQmRcfLpsTeRNJ, 10:33:49 26.01.2013
 pLMcRFhAV
dCGfsx Really appreciate you sharing this article.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: OXvQdoTSf, 03:22:24 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bad Fischau Bobo 7 Bad Fischau
O Sel Ling 5c Mula
Sogun 1L 7c Mula
No Name 76 6b Mula
Aberri Aguna 6c Pinell De Brai
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
kde jsou skály | Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace | Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 938 
 Ne 
 923 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.