LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
46. 10075
47.Hebelka 10066
48.Schockherr 10056
Bouldry:
46.Bureš 8750
47.Paděrová 8706
48.F 8706
Hory:
30.Nehasil 2710
31. 2691
32.Málek 2682

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1154899 cest
Nové přelezy:
Buen Vivir Xa
Šari Pari 10-
Hromotĺk 9+/10-
Špekulant 7C+
Archimedes 8A
Pandora XIc
Puceta De 7c+
Metallica 9+/10-
Beastmode 7C+/8A
Goliath 7c+

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Loděnice FTVS - Praha 7
RAJČE - Brno

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství Evropy mládeže v lezení

naši si přivezli zlato a 2x stříbro

Tři medaile - zlatou a dvě stříbrné - si o víkendu přivezli naši reprezentanti z Mistrovství Evropy mládeže v lezení v Augsburgu v jižním Německu. V lezení na obtížnost vyhrál ve své kategorii nejmladších kluků Jan Štípek, druzí byli ve stejné kategorii Lukáš Mokroluský a v juniorkách Michaela Smetanová.

"O naprostou dominanci v kategorii nejmladších kluků se postarali Jan Štípek🥇a Lukáš Mokroluský🥈," komentovali naší na účast na Facebooku ČHS.
"Finálová cesta byla dle zadání organizátorů postavena tak, aby se oproti předchozím utaženým kolům, dala vylézt.
Stavěči bohužel nepočítali s tím, že budou kluci tak silní a topnou celkem tři (naši a Francouz Max Bertone). Kluci se tak rozřadili podle výsledků semifinále.
Honza i Lukáš měli ale naštěstí příležitost ukázat svou silovou převahu a celkovou fyzickou připravenost v průběhu celého závodu.
Honza si tak zlatou medaili odváží naprosto zaslouženě po tom, co s rezervou vyhrál kvalifikace i semifinále.
V juniorkách se o titul vícemistryně Evropy postarala Míša Smetanová. To, že je ve skvělé formě, nám ukazuje už dlouho, dnes to pouze potvrdila.
Finálová cesta závodnice prověřila velmi komplexně. Míša se cestou s velkou převahou procházela, dokonce pak ve vrchní části zvládla koordinačně náročný skok, na který si jiné závodnice netroufly a přesáhly ho staticky. Po něm pak přituhovalo. Následoval těžký krok do lišty, kterým si Míša zasloužila své druhé místo🥈. Dále pak už dolezla pouze Švýcarka Liv Egli, která dominovala během všech kol.
Naše další finalistky Arina Jurčenko (5.) a Sabina Skoupá (6.) na bednu nedosáhly. Arinka se bohužel zasekala ve spodní části cesty a pak jí došel čas, i když na to, aby pokračovala dál a sahala tak na medailové pozice, viditelně měla. Sabča na mezinárodních závodech teprve sbírá zkušenosti, takže jde o skvělý výsledek. Obě děvčata nám dnes opět ukázala, že v sobě mají velký potenciál✨."


Viz:

www.facebook.com/horosvaz

Výsledky najdete zde:

IFSC Europe - Continental Youth Championship (L,S) - Augsburg (GER) 2022

Standa Holec   [úpravy] 11:30 13.07.2022Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Smajlík
 Databáze cest:
Všechny cesty (181383)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Buližnička Bulemička 6C+ Hlavatice
Výstřik Direkt 7A+ Hlavatice
Hromotĺk 9+/10- Liptov
28 Primaveras 7a Puerto Rico
El Testigo 7a+ Desplomilandia
Nově komentované:
Freney 8- Zvírotice Město
Pain Makes Me Stronger, Every 11-/11 Frankenjura
Východní Stěna Přímou Varianto VIIIb Suché Skály
Kruškovac 6b Osoje - Čikola
Mundlweg 6a Brela

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Lavínová nehoda v Mengusovskej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Re: Je to tak |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana | Cepiny |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 84 
 Ne 
 58 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.