LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169434 cest
Nové přelezy:
7b+ 7b+
Odin´s Taf 10
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C
Odchod O B 7C
Samurai Se 7C+
Il Buco 7c
L´Aderenza 7b
La Teigne 7b

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
K2-Poprad - Poprad
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Freeriding v Engelbergu

-reklama-

Kdo z vás v zimě jenom neleze ledy nebo netráví všechny volné chvíle na stěně, asi si hledá jinou zábavu. Většina z vás v zimě vychutnává krásy freeridingu, ať už formou skialpování třeba někde na Slovensku nebo jízdou v prašanu rovnou z lanovky uprostřed alpských vrcholků.

Já sám vyrážím už pravidelně před začátkem sezóny za prvním sněhem do švýcarského Engelbergu – malého střediska, které zatím není mezi lyžaři moc „profláklé“, a přesto ho každoročně vyhledává celá řada freeriderů. Jezdí sem za obrovskými možnostmi jízdy ve volném terénu rovnou z lanovky a malou koncentrací lidí na svahu. Samotné středisko se rozkládá pod horou Titlis a jeho hlavní část tvoří dva hřebeny, na nichž vedou lanovky a svahy, které z nich sbíhají, se dole setkávají v ledovcovém údolí. To právě tvoří nezajímavější část freeridových terénů a sem taky vede většina lajn.
Pro ty, kteří by se chtěli s Engelbergem blíže seznámit a hlavně si rozšířit své freeridová schopnosti a obzory, jsme na letošní zimu přichystali jednu zajímavou možnost…
Za 10 let cestování za prašanem a závodění po celém světě jsem načerpal zkušenosti  a naučil se, jak dostat z jízdy ve volném terénu maximum. Zažil jsem, jak skvělý pocit je tyhle zkušenosti někomu předat a sdílet jeho nové zážitky. Proto a protože mě lyžování  baví, jsem se rozhodl zorganizovat kempy, na nichž všechny zájemce díky speciálně vyvinuté metodice tím nejlepším a nejefektivnějším způsobem naučíme, jak si ve volném terénu co nejlépe zajezdit.
Další info na www.freeridecamps.cz nebo www.facebook.com/freeridecamps.cz

 Freeride Camps















(Článek vyšel původně 7. 12. 2010)

Robin Kaleta   [úpravy] 12:46 09.12.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Veldener Wand
Zug Um Zug, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185443)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
7a 7a Le Rif D'Oriol
Giulia 6a Sass Beita
Paralelní Vesmír Xb Teplické Skály
Ojebávka Berličky 7A Zvůle
Odchod O Berlích 7C Zvůle
Nově komentované:
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Erupce Na Slunci VIIb Skály U Šemanovic
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida

 Nově v diskusi:
Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Ten seznam za poslední týden je delší | Ten seznam za poslední týden je delší | Finále | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1783 
 Ne 
 2024 
 Nevím 
 1287 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.