LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
31.Pelíšek 10397
32.Kalvas 10356
33.Novotná 10306
Bouldry:
31.Šolc 9281
32.Majdloch 9125
33.Kožich 9100
Hory:
19.Magič 4483
20.Louda 3676
21.Novotný 3598

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153116 cest
Nové přelezy:
Unidedo Fl 7b
El Lladre 8a
Las Ensena 7c
Zagorka 7c+
The Sun Of 7b
Facka 7B+
Černý Trav 7C
Mentalia D 7b+
Perversi D 7c
Argos Is W 7b

Stěny
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
HOLAN SPORT - Praha 2
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Statistika

Horská záchranná služba Tatry

V sobotu 3.10.2015 popoludní sa na tiesňovú linku HZS „18 300“ ozvali traja slovenskí horolezci (28, 32,36 r.), ktorí uviazli v Martinovej ceste, vedúcej na Gerlachovský štít. V ceste nevedeli pokračovať, preto požiadali o pomoc.

Záchranári HZS kontaktovali so žiadosťou o súčinnosť aj posádku VZZS pre urýchlenie evakuácie. Posádke spolu so záchranármi HZS na palube sa podarilo dostať do oblasti, pre nepriaznivé podmienky však nebolo možné vysadenie záchranárov pri horolezcoch. Nakoľko horolezci uviedli, že sú bez zranení a majú dostatočné oblečenie na prečkanie noci, pokračovala záchranná akcia v ranných nedeľňajších hodinách. Do terénu odišla skupina štyroch záchranárov HZS, ktorá po príchode horolezcov zateplila a pripravila na zostup. Opätovne bola kontaktovaná aj posádka VZZS z Popradu, avšak silný pretrvávajúci vietor nedovolil použitie leteckej techniky. Záchranári zostúpili s istenými horolezcami do Litvorového sedla a odtiaľ ku Sliezskemu domu. Traja mladí Slováci boli napokon transportovaní terénnym vozidlom HZS do Tatranskej Polianky, odkiaľ pokračovali samostatne.


Tomáš   [úpravy] 17:51 04.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konec dobrý...08:49:45 05.10.2015
Cajk!
Karbyodpovědět 

 Dost dlouhá záchrana...12:33:27 05.10.2015
Zdravím! Možná to někdo dovede vysvětlit, ale já to nechápu. Odpoledne dostanou záchranáři informaci a do rána jim trvá, než vylezou na hřeben Gerlachu... Přitom aktivují vrtulník a zvedají náklady, na co? To už jsou tak pohodlní, že nevyběhnou za 2, 3 hodinky ze Sliezského domu na hřeben Gerlachu?
RT Zicoodpovědět 

 Foto dne:

Masokombinát 6B
 Databáze cest:
Všechny cesty (181225)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cronos 7c Chulilla
Kellerova 7+ Jablonné Nad Orlicí
Kartáč 7 Jablonné Nad Orlicí
El Lladre Del Temps 8a Margalef
Atlántida 6a+ Bajo Vinalopó
Nově komentované:
Černý Traverz 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Tanga Na Půl žerdi VIIa Ostaš
Tanga Na Půl žerdi VIIa Ostaš
Perversi De Delusi 7c Siracusa
Mar De Las Calmas 7c+ Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Co z toho shybmajstr ma? | Re: Davle | Co z toho shybmajstr ma? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Food truck! | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Re: Cui Bono? | Re: Cui Bono? | Re: Cui Bono? | Exhib | Re: To je ono | Re: To je ono | Trenky | Re: To je ono | To je ono | Re: Cui Bono? |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (27)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (6)
Český horolezecký svaz mění adresu (6)

 Nově v inzerci:
Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Nabídka rychlé půjčky | Naléhavá nabídka půjčky | Nabídka rychlé půjčky | Spolehlivá nabídka půjčky |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1195 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1098 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 944 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 987 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 844 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.