LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
38.Chejn 10225
39.Drbohlav 10200
40.Kohout 10146
Bouldry:
38.Plaček 8953
39.Ďurech 8931
40.Kalvas 8900
Hory:
28.Nehasil 2710
29.Hess 2694
30. 2691

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152794 cest
Nové přelezy:
Den Poezie 7C
Ludva 8A
Slopery 7C+
El Poder D 7c+
Master Of 8A
Žily 7C
Nome E Cog 7c
Tres Trist 8b
La Carlets 8b
El Barón R 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Interview s Adamem Ondrou o Silbergeierovi atd.

Interview s Adamem Ondrou o jeho nedávných přelezech těžkých cest mj. Abysse 9a ve Francii a mnohadélkové Silbergeier 8b+ v Alpách, uveřejnil v angličtině italský web planetmountain.com.

Adam vysvětluje, že na Silbereiera ho upozornil Ondra Beneš, který mu ho doporučoval na OS. Již první délka cesty Adama překvapila, jak byla těžká: "Zjevně je to velmi těžké lézt OS, když tam není skoro žádné magnézium a nevidíš žádné chyty."

Na otázku, zda by poté, co přelezl volně všechny délky během jednoho dne nacvičování, nechtěl zkusit přelézt volně celou cestu v jednom kuse, Adam odpovídá: "Ne, nikdy nikdy už nechci lézt plotnu ve čtvrté délce znovu :-)". Vysvětluje, že považuje za lepší vylézt celou cestu za den a dát některé délky na několik pokusů, než lézt celou cestu v jednom zátahu a neuspět a vracet se znovu další den a zkoušet celou cestu přelézt najednou bez pádu. Letos už asi žádnou vícedélkovou cestu zkoušet nebude, ale příští rok by do Rätikonu rád zase zajel.
V rozhovoru se také zamýšlí nad budoucím vývojem lezení. Myslí si, že se polezou těžší a těžší cesty, ale vývoj bude pomalejší a pomalejší, ale stále bude. Dokáže si představit cestu za 9c. A věří, že bude možné vylézt 9a OS, ale to bude muset být cesta specifického charakteru, tedy dlouhá 9a s jednoduchými kroky. Bouldrové 9a bude na téměř OS nelezitelné, soudí Adam.


Adam Ondra

foto by © JirkaS



Viz celý rozhovor v angličtině: www.planetmountain.com

planetmountain.com   [úpravy] 06:00 23.08.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 OS08:51:59 23.08.2007
OS by snad mělo být vždycky bez označených chytů Mg. Vesměs to ale lze málokde nárokovat.....
Honzaodpovědět 

 lahsie != lepsie11:41:22 23.08.2007
Vysvětluje, že považuje za lepší vylézt celou cestu za den a dát některé délky na několik pokusů, než lézt celou cestu v jednom zátahu a neuspět a vracet se znovu další den a zkoušet celou cestu přelézt najednou bez pádu.

Nie lepsie, ale lahsie...
odpovědět 
 Re: lahsie != lepsie11:54:08 23.08.2007
hmm, to mu asi nedoklaplo, mel bys mu to zrejme vysvetlit. mozna pro nej lepsi znamenalo, ze na dalsi dny uz planoval nejakou ukrutnou parbu a nechtelo se mu v tom, kdyz uz to mel urcitym zpusobem vylezeny, jebat dalsi dny. takze to pro nej takhle bylo proste lepsi. to se da pochopit.
jjodpovědět 
 Re: lahsie != lepsie14:33:23 23.08.2007
JJ souhlasim stim... myslim si ze se nejedna o cisty styl...a prave o tom ze padas ve ctvrtej dylce ty vicedelkovy cesty jsou ne?
Martinodpovědět 

 lehké kroky v 9a13:17:17 23.08.2007
Docela by mě zajímalo, jak vypadají lehké kroky v dlouhé 9a :-)
hakyodpovědět 
 Re: lehké kroky v 9a13:48:07 23.08.2007
napr. ako La Rambla Extension :D
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: lehké kroky v 9a17:28:31 23.08.2007
dle orig.clanku melasi na mysli jednoduche kroky ,tedy lehce citelne...
bambusodpovědět 

 Vždycky přijdou lepší14:59:13 23.08.2007
To je zase blbost, s tím že něco nepůjde vylézt. To říkal už starý Mummery, že jednu spáru v Alpách nedá, a proto je cesta nelezitelná. Samozřejmě že to za krátkou dobu někdo dal. Tak to bude i s "Adamovými" devítkami.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Vždycky přijdou lepší15:08:52 23.08.2007
"A bouldery 9a OS is nearly impossible". Nearly. V pripade nejasnosti je dobre se obratit na original.
jjodpovědět 
 Re: Vždycky přijdou lepší17:56:28 23.08.2007
ved momentalne pracuje Sharma na nejakom brutal projekte v USA..cca 100m dlhe a take tazke, ze ani zapinat expresky neprichadza v uvahu - uz si aj uzil niekolko 30m padov. projekt sa vola Mutant Message, je to na Mt. Clark blizko Vegas a pravdepodobne to bude najtazsia cesta ever climbed (ale to su len take americke keci..ved obtiaznost ciest je vzdy relativna, tj. zavisi na lezcovi, okolnostiach, etc. ..ale to hadam vsetci vieme :} (tym sa nesnazim povedat, ze to nebude fucking hard route..len som opatrnejsi v pouzivani slovicok typu "naj- na celom svete"))
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: Vždycky přijdou lepší23:17:23 23.08.2007
Nejakej moc chytrej indian a jeste k tomu slovnecky mluvici to je mi kombinace.

Jdete radsi lizt misto tech kecu tady. Howgh
8bodpovědět 
   Re: Vždycky přijdou lepší15:23:10 24.08.2007
sak sa lezie..skoro kazdy den :}
tah-sha-tungaodpovědět 
    Re: Vždycky přijdou lepší15:21:25 28.08.2007
Ty Asamavi uvahy o budoucnosti lezeni presne odpovidaji veku Adama.
P.odpovědět 
 Re: Vždycky přijdou lepší18:33:14 28.08.2007
Nejak tu paralelu nevidim.
Nemam pocit ze by padlo konkretni jmeno cesty.
Mozna se jedna o komplikovanejsi verzi vyse diskutovane zameny "simple moves" za nepritomne "hard steps". Mozna si chtel jenom nekoho nasrat, tezko rict...
Apropo , polezeli se jednou cesta obtiznosti XY, zavis jen na tom jestli XY nekdo pouzije a par typku kejvne hlavou (mezi ne uz ted Ada bezpochyby patri, nicmene Kuba Turek bude asi vetsi expert, ze:)). Bez definice a miry toho co tu neni, nema smysl moc diskutovat. Zvlast za strizliva...
lacoodpovědět 
  Re: Vždycky přijdou lepší18:38:38 28.08.2007
"poleze-li" a "zavisi", pardon...
sem se zase zbytecne nas.. z negativnich komentaru..
l.odpovědět 
   Re: Vždycky přijdou lepší07:37:53 29.08.2007
Klííííd! :-D
Kočkaodpovědět 

 Foto dne:

Mikulášovy kulatiny
 Databáze cest:
Všechny cesty (181156)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Carne Cruda 6a Vega Baja
Daňos Colaterales 6a Vega Baja
Malos Tiempos 6a Vega Baja
Ludva 8A Ostaš
Fase Di Stallo 6b+ Siracusa
Nově komentované:
Les Vzpomínek 7C+ Bor
Souhvězdí Marmota 7C Hradby U Kozla
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Davle | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Horkej tip pro Martina! |

 Nové komentáře:
Re: sport či šoubyznys jako každej jinej | EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | Re: kájo, ty chudáčku | retro | Re: kájo, ty chudáčku | Re: kájo, ty chudáčku | :) |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (24)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (13)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (7)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1169 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1076 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 929 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 969 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 820 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.