LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
33.Suchan 10327
34.Lebloch 10312
35.Lank 10290
Bouldry:
33.Obal 9500
34.Majdloch 9478
35.Kümmel 9450
Hory:
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167866 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Boulder club - Zákupy
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Réunion

Francie

Réunion - Francie. Ještě donedávna jsem toto místo hledala na mapě po celé Francii. Teď už vím docela přesně kde je. Východně od Madagaskaru je v Indickém oceánu malý ostrov patřící Francii, na který letíte přímo z Paříže 11 hodin.

Časový posun je tam pouhé 2 hodiny a začínající podzim na jižní polokouli kousek od rovníku poznáte pouze podle toho, že se tam začíná stmívat už v 6 hodin večer. Pan hoteliér nám při našich stescích na „velký“ vedro (33°C) povídal, že tohle je nádhera a že bychom si měly zažít tak leden a únor! Na SP v boulderingu jsem tam jela tentokrát bez Tomáše Mrázka, který dal přednost přípravě na SP v obtížnosti v Imstu, a tak mně doprovod, kouče, fyzioterapeuta a nevím co ještě dělala mamka.  Ostrov je turistickým rájem v africkém stylu s možností provozovat tam nejrůznější sporty od surfingu, canyoningu, paraglidingu až po lezení.



Na ostrově je dokonce i činná sopka a spousta dalších atrakcí jako aquaria s obrovským množstvím tropických ryb a žraloků. Byly jsme se v jednom takovém podívat a 14 druhů žraloků, kteří se toulají okolo ostrova nás docela vyděsilo. Koupání přestalo být zábavou, ale spíš vyhlížením žraločí ploutve. Do hor jsme se dostaly díky organizátorům, kteří nás zavezli bouldrovat do místních oblastí.





Závody neprobíhaly kupodivu venku, ale v tělocvičně gymnázia v St. Leu.



Bouldery stavěl Angličan a myslím, že byly hodně povedený a zajímavý. Účast závodníků nebyla sice nejhojnější, ala zato dost kvalitní. Zúčastnilo se 14 států a u nás v kategorii žen už 8 závodnic z deseti mělo zkušenosti z finále ve SP. Špičkových závodníků je dnes více a boj o medaile je velmi otevřený (to např. dokazuje, že i David Lama – mistr Evropy v boulderingu 2007 postupoval do semifinále z 20. místa). Bouldery mně docela seděly a do semifinále a finále jsem postoupila celkem bez problémů.











Ve finále jsem dala první boulder na OS a u druhého a třetího jsem padala pod TOP (ta koncovka !!! Mám co trénovat!!!). Když jsem nastupovala jako předposlední na čtvrtý boulder, už jsem věděla, že mám medaili a nebyla jsem schopná se pořádně zkoncentrovat a ještě ho vylézt. Pak už mě čekala jen povinná dopingová kontrola a o moc příjemnější vyhlášení vítězů.



Ve Francii, a jak vidno i v jejich latifundiích, je lezení opravdu velmi populární, a tak i organizace a samotný závod byl jeden velký svátek a zážitek. Minimálně 800 – 1000 diváků vytvářelo spolu s komentátorem naprosto skvělou finálovou atmosféru, kterou jsem ještě nikdy ani jako divák nebo závodník nezažila. Ohromná závěrečná party v africké přírodě mezi palmami a kaktusy už byla jen super tečkou za dalším SP.

Silvie Rajfová   [úpravy] 07:49 09.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 securite11:47:10 09.05.2007
ten chlapek z ochranky vypada jako nejaka postavicka z komixu...
jjodpovědět 
 Re: securite13:18:53 09.05.2007
To je Ghost Dog
multiconodpovědět 
  Re: securite15:20:17 09.05.2007
Spíš BLACK-KOŽAK
Hromi$odpovědět 

 Titulek12:16:04 09.05.2007
Dekuji za zajimavy clanecek a pripojuju gratulaci k 3 mistu... :-)
jAodpovědět 

 Pěkný16:58:22 09.05.2007
Pěkně napsaný, tos to rovnou odevzdala jako slohovku ve škole, ne? A gratulace k výkonu :-).
Ondraodpovědět 

 Gratuluji!17:13:02 09.05.2007
Jen tak dal...
Honzaodpovědět 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185073)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Den Poté 7+ Skalní Město Stříbrná
Porca La Vacca, Viva La Sposa 6a Bastionata Di Boragni
Via Senza Nome 1 5c Boragni - Valle Di Nava
Spigolino 5c Boragni - Valle Di Nava
Štěpánkova Hrana IXa Čížkovy Kameny
Nově komentované:
? 7/7+ Babylonský Lom
Bouldertraverz 6B+ tr Svatý Jan
Traverz Vrchem 6C Srbsko
Eiger 8+ Lom Kobyla
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna | Dia stèna | nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1697 
 Ne 
 1947 
 Nevím 
 1210 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.