V lezečkách Tenaya lezou taková esa jako Chris Sharma nebo Alex Megos, ale u nás v Česku je málokdo zná. Od května je však najdeš na vybraných pultech obchodů a e-shopech. Na své si přijdou zejména ti lezci, kteří chtějí špičkový výkon a zároveň komfortní lezky.
Kangchung Shar, což v šerpském jazyce znamená něco jako „malá hora“, se se svou výškou 6.063 metrů opravdu nemůže řadit k himalájským obrům a patří spíše k nižším vrcholům centrálního Mahalangurského Himaláje. První a do letošního roku jediný oficiální výstup na tuto horu provedla britsko-nepálská výprava v roce 2016.
Američané Sean Bailey a Natalia Grossman vyhráli v noci na dnešek finále 2. části Světového poháru v boulderingu v Salt Lake City v USA, z kterého těsně před začátkem odstoupil náš favorit a vítěz předchozích dvou svěťáků Adam Ondra kvůli lehčímu poranění ramene z minulého týdne.
Druzí byli Japonec Kokoro Fujii a na předminulém závodě dominující Slovinka Janja Garnbret. Třetí skončili favorizovaný olympi
V sobotu 29. 5. se na Strahově konala volební Valná hromada Českého horolezeckého svazu. Vzhledem k vládním nařízením byla maximální kapacita 50 přítomných a mnoho oddílů tak hlasovalo a volilo prostřednictvím delegované plné moci.
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City: Jan Kříž 17.
Na 17. místě skončil na závodě Světového poháru v lezení na rychlost v Salt Lake City v USA náš Jan Kříž. Adam Ondra, který byl na rychlost také zapsán, se nakonec ve výsledcích neobjevuje, ale podle svého postu na FB se připravuje na dnešní závod v boulderingu. Rychlost vyhrál Indonésan Veddriq Leonardo, a to časem 5,208 sekundy, což je nový světový rekord.
Mára Holeček a Radek Groh vylezli novou cestu Z stěnou Baruntse
Novou cestu západní stěnou Baruntse (7162 m) vylezli Mára Holeček a Radek Groh. Po výstupu na vrchol začali sestupovat, jak jen jim dovolilo "pekelné počasí", a zabivakovali v 7000 metrech. "Máme toho dost!" napsal včera večer promáčený Mára na Facebooku:
UPDATE: + koment Adama
Adam Ondra vyhrál závod Světového poháru v boulderingu v Salt Lake City v USA. Je to jeho letošní druhé vítězství v řadě. Ve finále v noci na dnešek jako jediný dal všechny 4 topy. Druhý byl Francouz Mejdi Schalck, třetí Rakušan Jakob Schubert.
Jméno Saša Gendová je povědomé většině lezců, ať už jsou to překližkáři nebo zarytí skaláci. Dříve patřila k české špičce, jako jedna z prvních Češek posunula naše "babské" lezení na hranici 8a. Zasvětila lezení celý život a stále se pohybuje na jeho vrcholu. V současné době vozí z mezinárodních závodů jednu medaili za druhou, ačkoliv ne jako závodník, ale jako důležitá součást trenérského týmu české reprezentace.
Tento víkend 14.-16. května bojovali naši závodníci A, B a J o cenné body Evropského poháru mládeže v boulderingu v rakouském Grazu. Nejlépe se vedlo Báře Bernardové, která získala zlato!
V lezečkách Tenaya lezou taková esa jako Chris Sharma nebo Alex Megos, ale u nás v Česku je málokdo zná. Od května je však najdeš na vybraných pultech obchodů a e-shopech. Na své si přijdou zejména ti lezci, kteří chtějí špičkový výkon a zároveň komfortní lezky.
Jak lézt lépe i bez bolesti…
Lézt obtížné cesty ve výborných lezečkách a netrpět přitom deformací nohou. Těžko představitelné, protože se nám tady rozmohl takový nešvar - trpět. Jedině když tě budou tlačit nohy v malých lezečkách, můžeš lézt těžké cesty. Španělská značka Tenaya dokazuje, že to jde i bez bolesti! S touto filozofií se Tenaya propracovala se na 3. místo světového žebříčku v objemu výroby.
Každý kdo leze, to zná. Zlepšuješ se, makáš na kampusu, rozvíjíš silovou vytrvalost i techniku pohybu. Postupně zvládáš stále obtížnější cesty a k tvému progresu „přispívají“ o dost menší lezky. Tak trochu to připomíná doping. Ne vždy pomáhají k lepší výkonnost a při tom ještě škodí zdraví. Nosit o dvě čísla menší lezečky různých asymetrických tvarů není zakázané, ale v některých případech dochází k poškozování prstů. Vbočené palce, deformovaná chodidla, výrůstky nebo chronické bolesti klenby. Po tom asi nikdo netouží. A trápit se měsíc v malých lezečkách, než se nakonec jejich tvar stejně přizpůsobí tvým nohám? Opravdu ti to dává smysl?
No pain just gain!
Španělská značka Tenaya na to jde jinak. Bez utrpení. Bez nutkavé potřeby po vylezení cesty okamžitě vyzout paty. Bez nutnosti mít jedny lezky na dírky, druhé na spáry a třetí na rajbasy. Tenaya vyrábí výkonné lezečky bez nutnosti deformace nohou. Stačí si vybrat model, který ti sedne nejlépe.
Výkonnostní modely lezeček Tenaya jsou často koncipované jako univerzální pro bouldering i lano a jejich rozdílnost určuje kopyto a tvrdost daná typem podešve. Lepička se vyrábí ze špičkového materiálu Vibram XS. Kolekce značky Tenaya se dělí do tří kategorií a dohromady čítá kolem desítky modelů.
Lezečky i pro vegany
U slova kopyto zpozorní každý ochránce zvířat a vegan. Lezce této filozofie uklidní informace, že kůže použitá na svršku je umělá a nevytahuje se.
Alex Megos, Jimmy Webb a Chris Sharma dokazují, že to jde!
Alex Megos, lezec nejužší světové špičky, svými přelezy dokazuje, že lezečky tě nebudou limitovat. Stejně tak legenda boulderingu Jimmy Webb. No a když jsi dozrál do věku zkušeného lezeckého barda, může tě inspirovat hrdina let minulých – charismatický Chris Sharma. Vybereš si i ty pohodlnější a zdravější lezení?
Aktuálně najdeš lezečky Tenaya na e-shopu www.summitacademy.cz a brzo i v dalších prodejnách.