LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
48.Schockherr 10034
49.Pelikán 10018
50.Brajer 9988
Bouldry:
48.Kohout 8950
49.F 8906
50.Kalvas 8900
Hory:
19.Novotný 3598
20.Cibulka 3582
21.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169498 cest
Nové přelezy:
Youpla Bou 7c+
Les Groupi 7c+
Elizabeth 7a+
L'Enfer Du 7b
Vertigo 7c
7b+ 7b+
Odin´s Taf 10
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C

Stěny
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Stěna Černožice - Černožice nad Labem

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - Chodov - Praha 4
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vsetínský pohár 2018

MPM 2018 II.kolo

Poslední březnový víkend zavítalo do Vsetína 137 lezců do 16 let. Vsetínský pohár 2018 byl IX. ročníkem a poslední roky je součástí II.kola Moravského poháru mládeže (MPM), tradičně za účasti lezců od Brna po Ostravu, dokonce s lezci ze Slovenska i Polska.

Souhra termínu s Českým pohárem byla náhodná a dala šanci dalším lezců na dobré umístění a také celkový počet sportovců s doprovodem nezpůsobil kolaps v malé tělocvičně.

Model soutěže nabízí deset cest od obtížnosti 4+ do 9. Z toho každá kategorie leze 5 cest. Závody MPM v lezení na obtížnost jsou určeny především pro středně pokročilé a začínající lezce z řad dětí a mládeže. Nejtěžší cesty měl na „svědomí“ Štěpán Volf z Rožnova p.R., který sám kdysi ve Vsetíně vítězil. I další cesty poskytly pestré lezení po všech typech chytů včetně netradiční spáry v kombinaci se strukturami.

Příjemným zjištěním je ochota doprovázejících trenérů a rodičů nastoupit k celodennímu zápřahu jištění a rozhodcování. Atmosféru rodinného podniku a zápolení mladého podhoubí nejen lezeckých stěn neovlivnila neúčast šéfa podniku Jirky Babači, který odjel do Prahy bojovat za ideály práce s mládeží, ale to je jiný příběh. V sobotu se na stěně se rodily další sportovní příběhy, kterým přeji hodně úspěchů a další pokračování.  Třebaže se všichni nedostali na bednu tak věřím, že si domů kromě diplomu odnesli i příjemný lezecký a sportovní zážitek.

Závody připravuje parta nadšenců, bez kterých by to prostě nešlo. Velké díky Houbofkám, Romanovi, Pavlovi a klukům ze čtvrtka, Verči, Bobovi, Jirkovi, Štěpánovi a dalším.

Ceny do soutěže dodali CT – Climbing technology, Warmpeace, Montana, LPT Vsetín, Město Vsetín, Jan Michalík – stavební systémy. Děkujeme.

Igor Haša

foto: Robert Hromada

Kategorie Dívky E (ročník 2010 a mladší)

1. Capandová Sára - Vertikon Zlín
2. Provazníková Blanka - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
3. Čechová Veronika - Rocky Monkeys, Sokol Brno I

Kategorie Chlapci E (ročník 2010 a mladší)

1. Školař Dan - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
2. Bartoš Mateo - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
3. Trillo Antoine – Rock Brothers

Kategorie Dívky D (ročník 2008 – 2009)

1. Adámková Jolana – Pavoučci Pustiměř, Triop
2. Machlarz Marcela - SW Alpika FPINKA Wroclaw
3. Bartošová Mia - Rocky Monkeys, Sokol Brno I

Kategorie Chlapci D (ročník 2008 – 2009)

1. Krakeš Kryštof - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
2. Cupák Matyáš - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
3. Ambroz Jaroslav – M-Guide Flash Wall Team

Kategorie Dívky C (ročník 2006 – 2007)

1. Plšková Barbora – ZŠ Vsetín – Luh
2. Mihalčíková Anna – „Korcle“ – Tendon Blok Ostrava
3. Svobodová Adéla - Rocky Monkeys, Sokol Brno I

Kategorie Chlapci C (ročník 2006 - 2007)

1. Jančuš Vilém - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
2. Jaroš Václav - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
3. Vařecha Štěpán – Lezčata Kuřim

Kategorie Dívky B (ročník 2004 - 2005)

1. Provazníková Marie - Rocky Monkeys, Sokol Brno I
2. Králová Jochebed – HO Adrenalin Prostějov
3. Kubáčková Anna - Rocky Monkeys, Sokol Brno I

Kategorie Chlapci B (ročník 2004 – 2005)

1. Hromada Filip – Lezecká akadémia, Vyškov
2. Maršálek Matěj – „Korcle“ – Tendon Blok Ostrava
3. Novák Jiří – Vertikon Zlín

Kategorie Dívky A (ročník 2002 – 2003)

1. Plšková Adéla – ZŠ Vsetín – Luh

Kategorie Dívky A (ročník 2002 – 2003)

1. Babača Čeněk – HO Příbor z.s.
2. Lysák Jáchym – Vertikon Zlín
3. Matějčný David – ZŠ Vsetín – Luh

Více zde: http://www.moravskelezeni.cz


















































Igor Haša    [úpravy] 07:10 03.04.2018Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Velká pochvala!21:46:49 04.04.2018
Já bych chtěl touto cestou poděkovat domácímu pořadatelskému oddílu při ZŠ Vsetín Luh, za kvalitně připravený perfektně zvládnutý průběh závodu!

Z počátku jsem byl velmi nervózní, zda vše proběhne, tak jak má, ale domácí společně s Bobem a doprovodem závodníků z řad rodičů a trenérů vše zvládli na jedničku i beze mě. Kdy i při rekordním počtu závodníků a při lezení pěti (!) soutěžních cest se podařilo mít v půl páté již odzávoděno včetně vyhlášení výsledků. Což mě velice těší.

Z čeho mám také velkou radost, jsou velice hezké soutěžní cesty, které byly každá jiná, závodníky pěkně rozřadily a přitom umožnily děckám si zalézt i na relativně nízké stěně. Třebaže si pochvalu zaslouží všechny, tak i přesto bych vyzdvihl Igorovu technickou libůstku, postavenou převážně jen po strukturách, kde nerozhodovala síla nebo výška, nýbrž technika. Což z tohoto závodu dělá zajímavý podnik, který u závodníků prověří všestranné lezecké dovednosti.

Za mě tedy velká pochvala všem!
JiBodpovědět 
 Re: Velká pochvala!23:17:47 04.04.2018
Zcela souhlas :).
A.K.odpovědět 

 Foto dne:
Koloseum
Legija Extension, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nebojsa VIIIb Čížkovy Kameny
Statečný Kovář IXb Čížkovy Kameny
Za 7 8 VIIIa Čížkovy Kameny
Za 5 12 VIIIc Čížkovy Kameny
Kvádro VIIIa Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Véčko 4 Studenské Skály
Véčko 4 Studenské Skály
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: jaka | jaka |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1793 
 Ne 
 2038 
 Nevím 
 1291 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.