LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
26.Jungling 10616
27.Slezáková 10580
28.Pelíšek 10491
Bouldry:
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9750
28.Horáček 9675
Hory:
12.Louda 5242
13. 5018
14.Sukačová 4926

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5759 lezců
1169011 cest
Nové přelezy:
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9

Stěny
LSJ - Javorník
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

North Pamír 2008

Czechoslovak Mountaneering expedition

Připravovaná expedice na Severní Pamír s cílem prvovýstupu na vrchol Korumdy East 6384m dostala finální podobu. Byla dokončena sestava, která se po několika málo změnách ustálila na počtu 12 členů. Účastníci procházejí stmelovacími víkendy ve Vysokých Tatrách, kde se na sebe zvykají jak při denním lezeckém programu, ať už se jedná o ledové nebo klasické lezení, nebo při večerních debatách, kdy se přece jen plánuje a řeší mnohem lépe, než ve virtuálním světě e-mailů a telefonů.

Expedice s nepříliš náročným rozpočtem ve výši třista tisíc korun je považována za pilotní projekt týmu, který by mohl v budoucích letech pokračovat v podobné činnosti. Záměrem je mimo jiné dostat horolezectví také do méně známých destinací, kdy o výběru cíle nebudou rozhodovat jen peníze sponzora. Přece jen normálkou na vysoké kopce dnes chodí kde kdo a bohužel je to trend, který české a slovenské horolezectví neposouvá nikam dále. Dalším z principů expedice je navázání na kvalitní tradici československého horolezectví, proto je její tým složen jak z českých, tak i slovenských horolezců.



Na Pamíru budou členové expedice na Východní Korumdy působit po tři týdny na přelomu července a srpna s podporou kyrgyzského partnera Aksai, který zajistí organizační a formální záležitosti spojené s expedicí v Kyrgyzské republice.



Pořadatelem expedice je havířovský horolezecký oddíl TATRAN Havířov a vedoucím je Michal Kleslo. Další členové expedice s „funkcí“ jsou MUDr. Martin Horáček a MUDr. Daniela Blšťáková jakožto expediční lékaři a Martin Tokar s úkolem zhotovení dokumentu o expedici. Jmenujme i další členy expedice: Martin Vrábel, Martin Peš, Tomáš Ehler, Vladimír Bureš, Libor Kejř, Miloslav Hejný, Petr Kouba a Zuzka Bulíčková.



Expedice má pro svou prezentaci připraven expediční web, který najdete na stránkách northpamir2008.cz. Věříme, že Vás budeme moci na stránkách Lezce.cz informovat o dalším průběhu příprav expedice.



Hore zdar.

Michal   [úpravy] 21:57 10.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 MUDry-MUDry13:21:15 11.03.2008
Ahoj Dando, drzim palce
Tondaodpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185380)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hochwaldkante-variante VIIc Weissbachtal
Bulle Romanus Pontefix VII Bělá U Děčína
Regent VIIc Bělá U Děčína
Mravenčí Hrana VII Bělá U Děčína
Údolní Cesta VII Bělá U Děčína
Nově komentované:
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína
Bez Názvu Č.1 6b Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1741 
 Ne 
 1984 
 Nevím 
 1251 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.