LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
18.Pail 10806
19.Vlk 10790
20.Šofránko 10726
Bouldry:
18.Chejn 10000
19.Štípek 9956
20.Lavička 9950
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Y 6736

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5718 lezců
1148666 cest
Nové přelezy:
Rekonstruk 9+
Bloody Bob 7C+
Euro 2000 7B+
Rege Xa
Žába SD 7C/7C+
Mavri Kard 8a
Opera Vert Xb
Mavri Kard 8a
Nuda V Jab 9+/10-
Chuck Norr 7b+

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
WallClub - Sezimovo Ústí
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Husky Outdoor Shop - Plzeň
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jana Švecová: boulder Sviní mor za 8B

+ video

Jana Švecová (Vincourková) si zapsala přelez dalšího těžkého bouldru za 8B ve Sloupu v Moravském krasu od Adama Ondry z roku 2013. K výkonu nám Jana napsala:

"Zhruba před měsícem jsem šla na Terranovu vyzkoušet pár kroků, ale bohužel byla mokrá, takže jsme místo toho zamířili na Staré skály. Naštěstí tam podmínky byly přijatelné, ale stejně většina boulderů byla mokrá, až na Sviní mor. Začali jsme to tedy s Martinem zkoušet, a já si říkala, že to budu brát spíše tréninkově, když je všechno mokré, protože jsme si vůbec nemysleli, že by mi to mohlo sedět. Vlastně to bylo super lézt spolu stejný boulder, protože jsme se vzájemně hecovali, kdo udělá jaký krok dříve a podobně.

Nakonec se mi hned první den podařilo udělat všechny kroky až na ten první, který byl hodně velký nátah. Další den jsem se zaměřila na ten první krok a díky jiné startovní noze se mi ho podařilo udělat. Dokonce jsem boulder v ten stejný den celý vylezla bez prvního kroku. Tehdy jsem si řekla, že možná, když si dobře odpočinu, tak bych to příště mohla zuž vylézt v kuse. Ale pak to celé spojit už bylo prostě horší. I s jinou startovní nohou jsem měla první krok dost na těsno a nakonec se mi boulder podařilo přelézt až sedmý lezecký den. Určitě hrála roli psychika a podmínky. Nakonec jsem ale měla z toho boulderu obrovskou radost, protože jsem nikdy netušila, že bych takový boulder někdy vylezla, hlavně kvůli protože většina chytů jsou obliny. A k tomu ještě crux za patu, které mi nejdou ze všeho nejvíc.


Zápis bouldru na Lezci:

Sviní mor 8B

Janin deníček:

Švecová Jana (Jana.Vincourková)

A zde je nové video se zmíněným přelezem:





Standa Holec   [úpravy] 08:55 05.08.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Hrana Carevny
 Databáze cest:
Všechny cesty (183640)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pro Sígu 8- Rohanovský Vrch
Dvě Mince Pro Chárona IXc Čížkovy Kameny
Ulomený Kel 6A+ Tisá-Modřín
Jamajka Airline Xa Skály V Údolí Roklice
Gita Digitale 6b+ Osso
Nově komentované:
Třetí Strážník VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Jamajka Airline Xa Skály V Údolí Roklice
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Delirium Amore Přímá Varianta IXa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Pěkná akce | Re: Finále | Taky gratulace | Re: Máte tam chybu | Autoři fotek | Finále | Re: Eurosport | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Eurosport | Re: Eurosport |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Zákaz lezení Čtyři palice (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Fjällräven Batoh Keb 52l | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1844 
 Ne 
 1755 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.