LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
27.Slezáková 10580
28.Pelíšek 10491
29.Kolomazník 10382
Bouldry:
27.Urubčík 9750
28.Šťastný 9675
29.Horáček 9675
Hory:
9.Procházková 5864
10.Švihálek 5395
11.Abt 5262

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169337 cest
Nové přelezy:
Odchod O B 7C
Samurai Se 7C+
Il Buco 7c
L´Aderenza 7b
La Teigne 7b
Ragnarök 9+/10-
Subterfuge 10-
Father And 11-
Sloní Pilí 9
Nuda V Jab 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacáté šesté

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.


Celkem se sešlo 52 účastníků ve čtyřech kategoriích.





Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, jako první vlezli chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Aleš Maršík (Komorní výtah Liberec), druhý skončil Radek Votoček (HO Železný Brod) a třetí místo vybojoval Matyáš Pochman (Liberec). Na stejné trati startovaly i dívky. Tak jako loni se nejvíce dařilo Andree Obročníkové (LKP Jičín), těsně za ní skončily Eliška NovotnáNatálie Tužová (obě Komorní výtah). Ty si oproti loňsku svá místa na bedně vyměnily.
Na ženy čekala cesta s mírně převislým začátkem, který je dovedl do stropu. Závěr byl opět silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Letos chyběla dlouholetá mnohonásobná vítězka Eliška Karešová, a tak to ženy měly o něco jednodušší. Nejdále dolezla Lucie Smolová (HO Železný Brod), za ní skončily Natálie TužováŠárka Hvězdová (obě Komorní výtah)
Kvalifikace pro 24 mužů začínala sokolíkem na novém profilu stěny a pokračovala přes plastové struktury až na druhou část stěny. Byla silově dost náročná, topnout se podařilo pouze dvěma závodníkům. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 11 lezců.  Po úvodním traverzu následoval oblý převis a strop, kterým se borci přesunuli do trámu. Sem se dostalo jen osm lezců, v první části trámu skončili další tři.  V posledním úseku měl nejvíce sil junior Vojta Trojan  (Komorní výtah Liberec), který jako jediný dolezl až na závěr cesty. O tři chyty dříve skončil Petr Havrda  (HO Lomnice) a na třetí místo dosáhl Petr Potěšil (HO Železný Brod). 
O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Tak zas 29. Prosince

















Děkujeme našim sponzorům:
ALB forming, Telnice; HUDY Sport Jablonec n. Nisou;  HUDY Sport Liberec;  MAKAK Jablonec;  VAR, Jablonec, CUBE s.r.o.

Zdroj:
Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspíny   [úpravy] 11:01 01.01.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Veldener Wand
Zug Um Zug, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185440)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ojebávka Berličky 7A Zvůle
Odchod O Berlích 7C Zvůle
Východní Stěnka V Krkavčí Kameny
Di Qua E Di La 7a Busa Dei Galai
Sessanta 6c Busa Dei Galai
Nově komentované:
Erupce Na Slunci VIIb Skály U Šemanovic
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida

 Nově v diskusi:
Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses |

 Nové komentáře:
Ten seznam za poslední týden je delší | Finále | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1769 
 Ne 
 2014 
 Nevím 
 1278 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.