LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
19.Šofránko 10698
20. 10635
21.Slezáková 10624
Bouldry:
19.Břicháček 9750
20.Kučera 9703
21.Indrák 9700
Hory:
26.HKvdf 2832
27.Malý 2820
28.Nehasil 2710

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152200 cest
Nové přelezy:
The Game 7C
Samsara 8a
Uživancija 8a
Bahalogato 8c
Fantasmagó 9-
Master Of 8A
Pilkománie 7C
Protisměr 7C+
Omerta 8A+
Omerta 8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výstup na Gasherbrum I se zdařil

středeční SMS

Redek Jaroš a Libor Uher vystoupili na vrchol Gasherbrumu I 28.7.2010 v 6:30 místního času.
Přepracováno.

Na vrchol Gasherbrumu I (8068 m n.m.) vystoupil Radek Jaroš a Libor Uher Japonským kuloárem. Ve stejný den na vrchol vystoupili také dva Američané a Rus.
Na vrchol vyrazili předchozí den již v 19:30, poté co se dozvěděli, že jiní horolezci sestupují z nedaleké K2 kvůli počasí. Petr Mašek sestoupil do základního tábora již 26.7. Původně chtěla trojice Čechů v rámci expedice Double Gaherbrum vystoupit na tento vrchol novou cestou, ale v pohoří Karakoramu letos napadlo mnoho sněhu, proto nakonec zvolili snadnější výstupovou trasu. Toto potvrzuje také malý počet lidí, kterým se na zdejší vrcholy letos podařilo dostat. Zmíněná trojice také v sobotu 17.7.2010 ve 14 hodin  vystoupila na vrchol sousední osmitisícovky Gasherbrumu II (8035 m n.m.). Z oblasti by členové expedice měli odlétat zpět do Čech 7.8.2010.

Rozhovor s Radkem Jarošem při sestupu v 7000 m n.n. na Českém rozhlasu Region.
Radek ztratil při sestupu kameru se záběry z výstupu, ale má ještě záběry na mobilním telefonu, fotografie a videozáběry tentokrát rovněž pořizovali Libor a Petr. Podle slov Radka chtějí z obou výstupů sestříhat krátký film o expedici.

Radek tedy již vylezl na vrchol jedenácti osmitisícovek, Libor a Petr zdolali každý tři vrcholy.




Původní text z 27.7.2010, 15:30 hodin:
Alex z Ruska, Don z Ameriky, Libor a Radek jsou v C III.

Původní text z 26.7.2010, 17 hodin:
Na webu Radka Jaroše se právě objevila sms z CII. Podmínky k výstupu nejsou nejlepší pro nový sníh, počasí by ale mělo vydržet ještě dva dny. Petr Mašek se vrací, zítra se pokusí pokračovat Radek s Liborem Uhrem.

22.7.2010: V BC je 30 cm nového sněhu a sněží, expedice přeložila odlet. Spolu s dalšími osmi horolezci (z Ruska, USA, Korey a Nepálu) jsou poslední z cca 60 lidí, kteří se letos o vrchol G I pokouší alespoň normální cestou, letos zatím nikdo neuspěl.




Zdroje:

Libor Uher (1971 z Frýdku Místku) shodou okolností působil v oblasti přesně před třemi lety (20.7.2007 vrchol K2), na jeho stránkách můžete vidět také televizní reportáže o expedici. Červen 2009 pokus o Everest s Petrem Maškem.

Petr "Miska" Mašek (1970 z Mladé Boleslavi) vylezl v roce 2001 Česenův pilíř na K2 (dosažená výška 8 000 m n.m.), 2003 vrchol Broad Peaku, 2004 vrchol Sisha Pangmy a několik dalších bez použití umělého kyslíku. Stránky zde.

Radek Jaroš (1964 z Nového Města) o K2 se pokusil v letech 2001, 2003 a 2005. Vylezl na vrchol Mount Everestu 1998 (1. pokus v roce 1994), Kangchenjungy 2002, Broad Peaku 2003, Cho Oju a Sisha Pangmy 2004, Nanga Parbat 2005, Dhaulagiri a Makalu 2008, Manaslu 2009, Gasherbrum II 2010 s Liborem Uhrem a Petrem Maškem.
Stránky na kterých si můžete mimo jiné přečíst také plné znění SMS zpráv.

Dokument České televize věnovaný úspěšné české expedici Double Gasherbrum

Martin Tučka   [úpravy] 11:00 28.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Japonský kuloár19:16:09 26.07.2010
Libor Uher psal. že pokud o prvovýstup kvůli sněhu odpískali a jdou s celou bandou asi 25 lidí prošlapovat normálkou.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Japonský kuloár19:39:42 26.07.2010
je to nejake domotane, takze trada a smazeneho sejra dole u rozcesti
štandaodpovědět 

 blabla11:29:22 28.07.2010
Martane ty to tu jebeš!!!!!
Pavelodpovědět 
 Re: blabla14:15:38 28.07.2010
A to jako jak? Ty poznáš ze SMSky "6:30 vrchol" kdo že to na něj vylezl? Klaním se Ti až k zemi;)
Leč informace přibývají tak je to již doplněné. Ale díky za vybuzení k aktivitě, alespoň nějaký přínos tvůj koment má.
 martanodpovědět 
  Re: blabla11:35:41 29.07.2010
Dřív než tady byla zpráva na stránkách Radka Jaroše i Libora Uhra a tam bylo napsáno kdo tam vylez.Ale oto nejde.Nesnaž se být za každou cenu nejrychlejší,pak to stojí za .....
Pavelodpovědět 

 zpráva?11:57:39 28.07.2010
Ahoj, je fajn, že se někdo ve volném čase snaží přispět k informovanosti lezecké komunity soustředěné kolem tohoto webu, díky za to. Na druhou stranu si myslím, že tenhle web dospěl do určité kvalitativní fáze, které tedy strohý výstřel a nepřehledná struktura "článku" ani zdaleka neodpovídá. Sesmolit odstavec, který má logiku a shrnuje informace z citovaných zpráv, by neměl být u člověka, který chce zprostředkovávat informace, žádný problém.
Nemyslím to Martine zle a doufám, že to jde z komentáře poznat.
Mějte se.
Michalodpovědět 
 Re: zpráva?13:19:37 28.07.2010
Vím že je to malinko neúplný, ale doplňuju to hned jak informace najdu a dokážu je pochopit, což jsem třeba teď neporozuměl - kdo všechno tam vlastně vylezl. Jestli v tom něco křičí hoď mi to prosím do meilu, ale taky mám práci a odpoledne se snažím trošku kopletovat nějaký skalky, tak to možná chvilku potrvá než bude článek vypadat tak jak by ho dozajista někdo napsal líp:) Kritiku beru!
 martanodpovědět 
  Re: zpráva?11:26:43 29.07.2010
Michalovi děkuji za podnětný email kterak lépe informovat lezce, zkusím to dělat líp.
Pánům horolezcům ještě jednou gratuluji k úspěchu!
 martanodpovědět 

 gratulace12:02:27 28.07.2010
gratulace, jste borci...
martinodpovědět 

 zpráva?12:03:54 28.07.2010
Ahoj, je fajn, že se někdo ve volném čase snaží přispět k informovanosti lezecké komunity soustředěné kolem tohoto webu, díky za to. Na druhou stranu si myslím, že tenhle web dospěl do určité kvalitativní fáze, které tedy strohý výstřel a nepřehledná struktura "článku" ani zdaleka neodpovídá. Sesmolit odstavec, který má logiku a shrnuje informace z citovaných zpráv, by neměl být u člověka, který chce zprostředkovávat informace, žádný problém.
Nemyslím to Martine zle a doufám, že to jde z komentáře poznat.
Mějte se.
Michalodpovědět 

 Gratulace10:08:39 29.07.2010
Dve osmi behem 10 dnu - smekam a gratuluju!Nepamatuju se ,ze by se takhle kratce za sebou podobny vykon uspesne podaril.
Michalodpovědět 
 Re: Gratulace20:50:10 29.07.2010
Jo výkon to je velice dobrý! Klukům přeji úspěch i ten zážitek.
Jen trochu připomenu historii s tím rychlým přelezem dvou osem.

V roce 1990 vylezl náš nepřekonatelný Joska Rakoncaj s druhy ze skupiny L´Esprit D´Équipe Cho Oyu severozápadní stěnou. Za 12 dní vylezli prvovýstupem severní stěnu na Sishu Pangmu. A to museli od čooju ujít 30 km., poté přeložit náklad na kamión a odjet do 150 km. vzdáleného místa. A následný dvou dení pochod pod kopec.
Tomu říkám mega výkon. A to při vší úctě, kterou k Jarošovi a spol mám, se s nimi nedá rovnat, tak jako jsou i jeho jiné výstupy na osmy. Holt má taky smůlu, že se o vrcholy pokouší o dvacet let později než Rak.

Každopádně nechci aby to vyznělo tak, jak bývá dnes zvykem, že osma normálkou nic neznemená. Vrchol, alespoň pro mne, bývá velkým zážitkem. A ten jim přeju a i závidím. Gratulace do Pakoše.
Fáberaodpovědět 

 Foto dne:

Erto, 9+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181072)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Txapela Buruan 7A Albarracín
Bahalogatos 8c Leonidio
Fantasmagória 9- Mlynická Dolina
Otázka Víry IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
La Maleïda 7c Mas De La Penya
Nově komentované:
The Game 7C Ostaš
Na Hranici Mezi Dobrem A Zlem 9 Roviště
Cesta Pro Potěšení 6+ Srbsko
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Kloboucek | Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (2)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1136 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1047 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 893 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 935 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 783 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.