LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151740 cest
Nové přelezy:
Úsměv 7C
Loupež Chy 7C+
Úsměv 7C
Nanay 8a
Mediterrán 8a
Bloody Boj 7C+/8A
Llanuras B 7b
Mal Pago 7c
Senzación 7b+
Grosse Ein 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Šíření fotek jiných lezců na Everestu je bez povolení zakázáno

Nepál upozornil na zpřísnění podmínek

Nepál upozornil na zpřísnění podmínek při lezení na Everest. Focení a šíření fotek jiných horolezců je zakázáno bez povolení nepálských úřadů. Fotit a dávat na sítě nebo do médií lze pouze selfie nebo fotky a videa členů své skupiny, nikoli s jinými lidmi, jako byly například fotky přelidněné výstupové trasy z roku 2019.

"Náš zákon zakazuje šíření fotografií a videí pořízených na Everestu bez souhlasu ministerstva. Praxe se však nezastavila," citovaly nepálské noviny Kathmandu Post zástupkyni ministerstva turismu.

"Každý horolezec může pořizovat, sdílet a vytvářet obrázky a videa své skupiny nebo sebe sama, ale bude vystaven postihům, pokud pořídí, vytvoří a sdílí fotografie jiných horolezců bez souhlasu ministertva. Ctíme osobní svobodu horolezců, ale to neznamená, že mohou zveřejňovat obrázky a videa ostatních bez jejich souhlasu," uvedla úřednice.

Nařízení považují horolezci ze nesmyslné. "Není možné zabránit šíření videí nebo fotografií pořízených na Everestu, když mileniálové jsou s technologiemi bytostně spojeni a dokonce i starší generace přijala digitální způsob života za svůj. Uděláte klik a okamžitě vaše fotka obletí svět," komentoval nařízení jeden z významných nepálských horolezců.

Více zde:

kathmandupost.com

nebo tady:

alanarnette.com: Everest 2021: Silly Rules Season Returns from Nepal Government

Záběry přelidněné výstupové trasy z roku 2019 jsou například v našem článku z toho roku zde:

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Standa Holec   [úpravy] 10:10 12.03.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Fotky kradou duše 20:42:20 12.03.2021
...něco na tom bude
odpovědět 
 Re: Fotky kradou duše 09:13:13 13.03.2021
Cenzura
odpovědět 

 Byznys08:55:40 14.03.2021
Nepal potřebuje rozjet byznys, nepotřebuje kritiky dopravní zácpy na Everestu
odpovědět 

 Foto dne:

Vpravo od Hängenden Stein
 Databáze cest:
Všechny cesty (180992)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 7b+ Millena
Nanay 8a Millena
Thor´s Teeth 8a/8a+ San Vito Lo Capo
Fernanwali 6b Chulilla
Comfortably Numb 6b Chulilla
Nově komentované:
Another Brick In The Wall 7b Chulilla
šoupačka 6A+ Vršava
Veronika 7C Tisá - Modřín
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
Erotoman 7B Brána

 Nově v diskusi:
Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: admine, anketa k prdu |

 Nové komentáře:
Re: Nadhera | Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější | Re: Xejnon | Re: Xejnon |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (3)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 | Skialp vázání G3 ION 12 šířka brzd 100 mm | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Scarpa Phantom Tech HD | Lavinová lopata Ocún Shovel Tech |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1112 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1026 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 873 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 913 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 758 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.