LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
10.Širůčková 11409
11.H2 11213
12.Klapal 11126
Bouldry:
10.Kopecký 10500
11.Novák 10500
12.Popovský 10428
Hory:
18.Punčochář 3751
19.Cibulka 3582
20.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169584 cest
Nové přelezy:
Devizový P 9-
Run Out 9
Jemnost Im 7C
Reel Smeag 8a+
Youpla Bou 7c+
Les Groupi 7c+
Elizabeth 7a+
L'Enfer Du 7b
Vertigo 7c
7b+ 7b+

Stěny
Bouldering za oponou - Měnín
ZŠ Dukelská - Příbor
RAJČE - Brno

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení v Chamonix, Francie

Adam Ondra a Eliška Adamovská jdou do semifinále obtížnosti

Adam Ondra a Eliška Adamovská postoupili do dnešního semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Chamonix. Adam z prvního místa se dvěma topy v kvalifikaci splečně s dalšími deseti závodníky, Eliška z 18. místa. Martin Stráník včera v kvalifikaci skončil na 30. místě, Šimon Potůček na 60., Štěpán Potůček na 78.

Semifinále obtížnosti je dnes od 10.00, finále večer od 20:30.

Adam Ondra se v obou cestách "prošel a na jistotu topoval", komentoval ČHS na Facebooku. "Chlapské cesty byly tentokrát postaveny lehčí a prozatímní první místo tak s Adamem sdílí dalších 10 mužů. Adam si svou dnešní ,,rozcvičku’’ užil a už se těší na zítřejší kola.
U Elišky to takto hladce neprobíhalo. První cestu sice topovala, ale kvůli údajnému šlápnutí na hranu jí byl započítán pouze chyt číslo 24, což jí vyneslo 57. místo v cestě a velké zklamání. Věděla tak, že ve druhé, o poznání těžší kvaldě musí zalézt ideálně až do topu, aby to vyšlo do semi. Cestou opět postupovala s převahou a klidem až do předposledního chytu, který jí smekl. Po chvilce čekání a velkém nervovém vypětí bylo ale jasné, že do semifinále postoupí, a to z 18. místa.
Martin Stráník se dnes potýkal s drobnou únavou. Přesto se mu ale lezlo dobře a úspěšně se vyhýbal zbytečným chybám. Cesty ale byly spíš o vytrvalosti a Martinovi v nich dle jeho slov ,,došla šťáva’’, končí tak na 30. místě, kousek za hranicemi semifinále.
Bratři Potůčkovi bohužel také končí bez postupu do dalších kol. Šimon dnes na stěně působil sebevědomě a lezl bez větších chyb. Vybojoval si tak 60. místo. Štěpán skončil na 78. příčce."



Viz:

www.facebook.com/horosvaz

Finále v rychlosti vyhráli včera večer Číňan Long Jinbao a jeho krajanka Deng Lijuan.

Výsledky najdete zde:

rychlost muži

rychlost ženy

obtížnost muži

obtížnost ženy


Standa Holec   [úpravy] 08:55 10.07.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Koloseum
Legija Extension, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185454)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kultra 7C+ Teplické Skály
Il Gioco Dell’Elastico 7b Laste
Pekkas Diplomtur 6a+ Bohuslän
Reel Smeagle 8a+ Limarock
Nebojsa VIIIb Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Dromedaria L1 7b Laste
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Véčko 4 Studenské Skály
Véčko 4 Studenské Skály

 Nově v diskusi:
non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Talent | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: jaka |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1794 
 Ne 
 2039 
 Nevím 
 1292 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.