LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1156976 cest
Nové přelezy:
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+
Malí Sráči Xb
La Directe 7C
Wimmer Dal 8A+
Tak Pravil 7C+
Good Morni 7C
Bella Ciao 7C
Bella Ciao 7C+/8A

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Stěna u Salesiánů - Praha 8

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Čtvrtý Calling 2. ročníku SALEWA ROCKSHOW v ČR

Ostrava

Salewa calling OstravaJiž před 5. hodinou odpolední se začali scházet první nedočkavci. Hned zpočátku bylo jisté, že letošní SALEWA Rockshow bude silnější než to loňské v Havířově. Skvělé je, že přišla většina finalistů z minulého ročníku: Přéma Wloch, Petr Kupka, Míša Solanská … Jen se nám nedostavil loňský vítěz Vojta Ličko. Na druhou stranu se přihlásil mimo jiných také místní matador Petr „Pen“ Šindel, držitel 8C přelezu v Ospu. Zdejší stěna, jedna z prvních velkých v republice, poskytla akci skvělé zázemí. Lezlo se za provozu, ale valná většina přítomných si přijela zasoutěžit. Celkem se sešlo 25 borců.

Lezlo se obvyklým způsobem: 4 kvalifikační cesty, v libovolném pořadí, po dvojicích, které se vzájemně jistily. Lezlo se na starších kvalifikačních cestách v obtížnosti 6+, 7, 7-, 7+ UIAA místní klasifikace. Vše stylem RP, odspodu. Lezli se všechny 4 cesty bez ohledu na dosažené výsledky. Do semifinále pak postoupili všichni s dosaženými TOPy u všech cest. Semifinálovka a finálovka již byly speciálně pro akci postaveny místním matadorem a správcem Milanem „Kamzíkem“ Benianem, několikanásobných mistrem republiky a držitelem přelezu cest v obtížnosti  8C. Cesty se lezly stylem On-sight Flash.


Zhruba o půl šesté po vysvětlení pravidel soutěže všem přítomným se všichni pustili do lezení. Kvalifikace celkem utekla rychle, všichni se lezení pustili s vervou.
Zhruba v 7 h začali lézt jeden semifinalista po druhém nově postavenou cestu zhruba ve středu stěny s obtížností 8-/8 UIAA místní klasifikace. Do semifinále se probojovalo celkem 12 lezců včetně 2 lezkyň: Míši Solanské a Kačky Šindelové. Všichni museli pro postup topovat všechny kvalifikační cesty. Cestu nám otevřel loňský finalista Petr Kupka, který ji přelezl s přehledem. Stejně tak se ji podařilo topovat ještě 4 dalším přeborníkům, Petrovi Šindelovi, Petrovi Běnkovi, Ondrovi Ďoubalovi a Lukimu Vojtkovi. Škoda jen, že se loňskému finalistovi a favoritovi Přémovi Wlochovi cesta nepodařila a na hraně převisu skončil. Z děvčat se cesta lépe vyvedla Míše Solanské, která nepřekonala hranu převisu pod vrcholovou stěnkou. Do semifinále se po skvělém výkonu probojovala dvojce benjamínků soutěže Denis Pail (1996) a Adam Smiga (1998). S cestou si z nich lépe poradil Deny, který spadl až v závěrečných krocích semifinálovky. 
Do finále, cesty 8+ UIAA v pravé části místního kýlu a vytrvalostním traverzem v horní části stěny, nám postoupilo 5 borců, kteří topovali semifinálovku. Zde se předem stanovilo další kritérium hodnocení finále, a to byl dosažený čas. Rychlejší v případě dosažení stejného chytu vítězí. První začal favorit soutěže Petr „Pen“ Šindel, místní borec, dříve člen B teamu reprezentace. Cestu prošel s přehledem, ale ve vrcholových partiích se zacyklil a problém už nestihl vyřešit. Do stejného místa s rozdílem 3 kroků se pak dostali Lukáš Vojtek (nakonec druhý) a Petr Běnek, který dosažením stejného chytu, ale lepšího času dosáhl na bronz a „vyfouknul“ jej Penovi.
Jediný, kdo cestu topoval, byl Ondra Ďoubal, který Calling vyhrál.

Salewa se zde prezentovala stánkem s kolekcí LaMano, approach obuví a lezeckým sortimentem.
Akci oživil speakerským uměním organizátor akce Honza Dupal.
Partnerem akce je síť outdoorových prodejen Hudy sport, který poskytl mimo mediální a technické podpory také 2. a 3. cenu do soutěže.
Ceny do soutěže věnovala Salewa (1. cena lano Salewa Entrance 10,2 mm, 60 m), 2. a 3. cena poukázka Hudy sportu na zboží Salewa v síti prodejen.
Velký dík patří provozovateli stěny, jmenovitě Milanu „Kamzíku“ Benianovi, který akci poskytl zázemí, všechny borce občerstvil a hlavně zajistili super cesty.

Akce byla zakončena vyhlášením výsledků a všeobecným poděkováním kolem 21h.

Akce v bodech:
      - 25 registrovaných účastníků,
      - Lezení na obtížnost systémem on-sight flash,
      - Kvalifikace 6+, 7, 7-, 7+, semifinále 8-/8, finále 8+,
      - 12 semifinalistů (včetně 2 lezkyň a dvou juniorů ročníku 1996 a 1998),
      - 5 finalistů

Umístění :
      1. Ondra Ďoubal (1988)
      2. Lukáš Vojtek (1987)
      3. Petr Běnek (1973)
      4. nejlepší ženský výkon Míša Solanská (1987)

Ceny :
      1. místo Salewa Lano Entrance 10,2 mm, 60 m
      2. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      3. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      4. nejlepší ženský výkon maglajz pytlík Salewa

Team organizátorů :
      - Jan Dupal (Salewa) (organizátor, speaker)
      - Milan Benian (Alpsport Ostrava)
      - Hynek Stuchlík (Hudy sport Ostrava Poruba)
      - Martin Guňka (Hudy sport Ostrava)

Partneři akce
      - Hudy sport
      - Lezecké centrum SmíchOFF
      - Montana
      - Lidé & Hory
      - Lezec.cz

Uvodní článek o celé sérii Salewa RockShow 2012 v ČR s termíny závodů: Salewa RockShow 2012 - letos bude na Chrámovkách v Teplicích nad Metují



Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava

Honza   [úpravy] 08:35 28.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dobré slovo11:55:57 28.04.2012
Super nápad tahleta serie závodů. Salewa to hezky vymyslela, doufam, že se to udrží...
Kubaodpovědět 

 SALEWA15:31:14 30.04.2012
Bylo to peckovní, těšíme se na příští ročník !!!
Patodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181532)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Námel VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Paon Dans Ta G.... 7a Manikia
Le Con D`or 6b Manikia
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Smekám a gratuluji! | Re: Bloudek chce zase přidat | live long and prosper | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 358 
 Ne 
 304 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.