LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
37.Kubíček 10141
38.Fajkoš 10131
39.Hyžný 10125
Bouldry:
37.Plaček 8903
38.Čech 8900
39.Fišer 8900
Hory:
15.Šuraba 4463
16. 4162
17.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5698 lezců
1156979 cest
Nové přelezy:
Ztopořená 9/9+
Black Box 8B
Urgent 7c+
Malí Sráči Xb
La Directe 7C
Wimmer Dal 8A+
Tak Pravil 7C+
Good Morni 7C
Bella Ciao 7C
Bella Ciao 7C+/8A

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Sportcentrum Forea - Lanškroun
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení Wolfgangsee

21.04.2018

Tak se nám podařilo zdárně zahájit naši lezeckou sezónu. Jako lokalitu jsme si vybrali sympatický kopeček u jezera Wolfgangsee jménem Plomberg.

Výpravy se zúčastnili jako vždy Silent warrior a Já. K výpravě se přidala i lepší polovička Silent warriora - Míša (Míša se přidala k naší výpravě a né - jak se mylně domnívá, já k jejich svatební cestě... aby bylo jasno :-) ) Ředitel si zase vymyslel výmluvu, takže celkový počet členů byl tři.

Výlet jsme zahájili v Modrém lomě u Tábora, kde jsme si dali vcelku hezkou rozcvičku na skále. Míša si zde, jak jsem pochopil, užila i cesty vyšší obtížnosti, než je zvyklá, a šlo jí to výborně.
 
Dále jsme pokračovali k jezeru Moondsee, kde jsme si dali tradiční nocleh. Nebylo to pod naším stromem, páč jsme nejeli doprava, jak jsem říkal já. Proto jsme si celou noc prohlíželi podvozek nového služebního auta Silent warriora. No po půl flašce hruškovice se nakonec spalo dobře a mohli jsme vyrazit dobýt vrchol Plombergu - naše první vícedélková lezecká cesta.

2


Nebudu Vás napínat, dopadlo to dobře a výstup neměl chybu. Jako bonus jsme si trochu osmahli ty naše tvarohový huby.... :-) Po odměně ve formě hruškovice a zmrzliny, jsme se vydali pokořit vícedélkovou cestu nad jezerem Wolfgangsee. Povedlo se a musím říct, že výhled z této cesty neměl chybu. Více informací o těchto konkrétních cestách rád poskytnu. 

3


Po noclehu jsme se v neděli vydali prozkoumat místní kletterpark poblíž města Strobl. Systematicky - zprava doleva jsme brali jednu cestu po druhé a kolem 11 dopoledne nebylo co řešit.... :-)

Výlet hodnotím vydařeně - dokonce jsme ani nezmokli, což bylo trochu nesportovně jednoduché. Nicméně těším se na Vaše ohlasy a doufám, že se u nějaké výpravy potkáme... 

Ondra   [úpravy] 22:20 31.03.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 to je teda uroven...08:34:47 02.04.2019
informativni hodnota clanku = 0 :(
 atjoVodpovědět 
 Re: to je teda uroven...19:18:49 02.04.2019
Na lano to nejni
odpovědět 

 prý...15:03:27 05.04.2019
"...nebudu vás napínat"
leda ve snu...
T.odpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Seek and destroy, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (181532)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Námel VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nové Odpoledne 6 Domoradice
Cizinec Na Pobřeží 6- Domoradice
Paon Dans Ta G.... 7a Manikia
Le Con D`or 6b Manikia
Nově komentované:
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les
Manželský Slib 6+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | To muselo dát práce a přitom taková blbost | nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Smekám a gratuluji! | Re: Bloudek chce zase přidat | live long and prosper | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)

 Nově v inzerci:
Mačky BD | Msr vařič | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 361 
 Ne 
 306 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.