LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Kolomazník 10382
30.Novotná 10365
Bouldry:
28.Horáček 9675
29.Šťastný 9675
30.Chytil 9600
Hory:
10.Švihálek 5395
11.Abt 5262
12.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169487 cest
Nové přelezy:
Youpla Bou 7c+
Les Groupi 7c+
Elizabeth 7a+
L'Enfer Du 7b
Vertigo 7c
7b+ 7b+
Odin´s Taf 10
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C

Stěny
Studénka - Studénka
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Do základního tábora u cílového kopce dorazila česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší o výstup na tuto doposud nezdolanou horu. Informovala o tom včera na expediční stránce na Facebooku s tím, že členové výpravy vyrazili do C1 na obhlídku terénu.

Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.

"Tak jsme tady! Včera ráno jsme dorazili pod Muchu Chhish a založili jsme basecamp. Z Francouzů se nakonec vyklubali Norové, kteří se dnes vrátili z C2. Takže tu opravdu nejsme sami. Dnes ráno vyrážíme do C1 na obhlídku terénu. Počasí nevypadá moc přívětivě, snad poslední 2 dny pěkného počasí a pak každý den sněžení kolem 25cm. Díky moc za předpověď počasí Ondřej Brambus  pocasinamiru.cz, ale teď bychom to potřebovali poladit ještě trochu více na míru 😉
A jak vypadá taková cesta do basecampu? Nedojedete autobusem na konečnou ke kiosku s limonádou a pohledy, ani vás nečeká krásný vyšlapaný chodníček značený turistickou značkou. Přesvědčte se sami ve videu,"
píše ve včerejší zprávě.

Video najdete zde:

https://fb.watch/lC0V3hmztn/

Před tím se výprava aklimatizovala v oblasti sedmitisícovky Spantik (7027 m.n.m.). Na něj se Radarovi s Pavlu Bémovi podařilo vystoupat a dolů podnikli český prvosjezd na lyžích.

Viz předchozí zpráva na Facebooku:



O letošní expedici jsme psali zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

a

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus

Standa Holec   [úpravy] 07:02 06.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Koloseum
Legija Extension, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nebojsa VIIIb Čížkovy Kameny
Statečný Kovář IXb Čížkovy Kameny
Za 7 8 VIIIa Čížkovy Kameny
Za 5 12 VIIIc Čížkovy Kameny
Kvádro VIIIa Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Véčko 4 Studenské Skály
Véčko 4 Studenské Skály
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: jaka | jaka | Re: Ten seznam za poslední týden je delší |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1792 
 Ne 
 2037 
 Nevím 
 1290 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.