LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
30.Fajkoš 10416
31.Pelíšek 10397
32.Kalvas 10356
Bouldry:
30. 9328
31.Šolc 9281
32.Majdloch 9125
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7051
5.Y 6836

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152766 cest
Nové přelezy:
Nome E Cog 7c
Tres Trist 8b
La Carlets 8b
El Barón R 7b
Doctor No 7b+
#21 7b+
El Barón R 7b
Sprejvól S 8B
Center Cou 10-
No Més Gui 8a

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Adam Ondra a jeho přelez C.R.S. 9b ve Francii

plus nové 9a+ ve Flatangeru

Nové image video, v kterém Adam Ondra loni v listopadu přelézá nejtěžší cestu Francie C.R.S. za 9b, zveřejnil na youtube Black Diamond. Adam video doprovází komentářem v angličtině, v němž se zamýšlí nad rychlostí, s jakou se mu to podařilo nacvičit.



Adam ve videu mj. říká, že poté, co trávil bezpočet hodin specializovaného tréninku v tělocvičně v přípravě na závody v posledních pár letech, tento RP přelez C.R.S. mu ukázal, jak se tvrdá práce pro závodní lezení se přetransformovala do lezení na skalách venku, které má nejraději. Zde vnímá své tělo v harmonii se skálou jako vyjádření svobody.

Za přelez cesty C.R.S. dostal Adam jeden z výstupů roku 2015. Viz: ČHS vyhlásil Výstupy roku 2015

V posledních dnech se Adam Ondra ohlásil z norského Flatangeru, kde se mu dle zápisu v deníčku na Lezci v neděli 19. června povedl prvovýstup cesty 120 Degrees za 9a+.

Viz: 120 Degrees

Před tím v červnu pak zveřejnil americký magazín Climbing na svých stránkách obsáhlý rozhovor s Adamem. Rozhovor udělal Chris Noble, objevil se před tím letos v květnu v papírovém vydání Climbingu a má být součástí připravované knihy Why We Climb: The World’s Most Inspiring Climbers, jejíž vydání chystá Chris Noble na listopad 2016.

Viz: Adam Ondra: The Future of Climbing



sth   [úpravy] 12:36 22.06.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Rock Star15:28:12 23.06.2016
Neřeknu nic nového. Skutečná mega osobnost v lezeckém světě!
V současnosti, ale i s ohledem do historie a při vší úctě ke všem minulým osobnostem sportovního lezení, je AO hvězdou asi největší. Pokorný, chytrý, pracovitý, charismatický a ty výkony k tomu... Skoro neskutečné.
Fáb.odpovědět 

 amatérismus 17:01:07 23.06.2016
To je takovej problém povolit fullscreen u vložených videí?
relicodpovědět 
 ?17:23:54 23.06.2016
"sledovat na YouTube"
Kuba Turekodpovědět 
  Re: ?18:19:15 23.06.2016
Ano, ano... Pak je zbytecne vkladat video, staci jen odkaz na youtube. A mozna je pak vlastne tak trochu zbytecny i tenhle server ;). Video lze najit i bez lezec.cz
Zatimco vsude jinde je naprosty standard uz nekolik let vlozit video z youtube tak, aby umoznovalo bezne operace, na lezci si musime vystacit s 500px sirky. Ale otaznicek v nadpisu vysvetluje proc je tolik webu tak strasne vidlackych..
odpovědět 
 Re: amatérismus 08:02:46 24.06.2016
OK. Předělal jsem ten kód, že už to otevřít na fullscreen jde.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:
Koloseum
Gladius, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181152)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fase Di Stallo 6b+ Siracusa
One&Only 7a+ Canicattini
Argos Is Watching You 7b Canicattini
Django 9+ Geyikbayiri
Tres Tristes Tríceps 8b Siurana
Nově komentované:
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Bratři V Triku 6A Škrovád
Škrovádská Hrana 6B Škrovád

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Davle | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Horkej tip pro Martina! | Horkej tip pro Martina! |

 Nové komentáře:
EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | Re: kájo, ty chudáčku | retro | Re: kájo, ty chudáčku | Re: kájo, ty chudáčku | :) | příšerná hovadina |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (23)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (13)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (7)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1165 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1071 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 925 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 963 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 815 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.