LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
18.Pail 10806
19.Šofránko 10698
20. 10635
Bouldry:
18.Nespoutaný 9803
19.Urubčík 9750
20.Kučera 9703
Hory:
20.Louda 3676
21.Novotný 3598
22.Hess 3293

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5689 lezců
1153824 cest
Nové přelezy:
Bigfoot 7C+
Generación 7b+
Drole De V 7c+
Remote Con 8a
Boys Are B 9
N Onribu 8a
In Viaggio 7c+
Hurikán 7B
Jarní Úkli 7C+
Skřítkův D 7B+/7C

Stěny
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Praha 1
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ve Varšavě zářili Adam Ondra a Libor Hroza

Polsko - junioři

Adam Odnra finále -poutákZlatou medaili z Varšavy, kde se o minulém víkendu (29.-30.11.) konalo finále polského poháru v lezení juniorů na obtížnost, si odnesl Adam Ondra (r. 1993) a další zlatou z lezení na rychlost Libor Hroza.

Polský pohár juniorů je v podstatě obdobou českého poháru. S tím rozdílem, že se lezou závody na rychlost i obtížnost. Většina závodníků a závodnic absolvovala rychlost i obtížnost. Poláci mají tyto kategorie: 1991-1988, 1987-1986, 1985-1984. Z Čech se závodu zúčastnili Martin Šifra 1991, Adam Ondra 1993, Kristina Ondrová, Libor Hroza, Milan Sládeček, Jiří Švácha.

Sobota začala závody na obtížnost. Martin, Adam a Kristina postoupili do nedělního finále. Potom začaly rozlezy na rychlost. V neděli se lezla nejdříve rychlost. Libor Hroza po krásném boji vyhrál a ukázal, že patří mezi nejlepší rychlolezce v Evropě. Poláci to nesli statečně, ale na Libora ve finále už neměli. Jirka Švácha se také mezi Polákama neztratil a skončil na skvělém 6. místě. Milan Sládeček skončil na 10. místě. Kristina překvapila a skončila 6. Adam neměl v rychlosti na o dvě hlavy vetší borce šanci a skončil na krásném 6. místě. Martin vybojoval své maximum a skončil 16.

Pak začalo finále na obtížnost. Libor Hroza bojoval a ukázal, že je i dobrý na obtížnost a na velice technické cestě vybojoval 2. místo. Milan Sládeček skončil 10. a Jirka Švácha 13. Kristina mezi holkama vybojovala krásné 4. místo. Neustále se zlepšuje a začíná
se prosazovat. Myslím, že ještě hodně v budoucnu překvapí. Vrcholem, ale asi bylo finále nejmladších, protože se rozlézali až do super finále, a to na cestě pro nejstarší juniory. Adam ukázal, že je dnes špice v Evropě a po fantastickém výkonu vyhrál. Diváci ho odměnili frenetickým potleskem. Martin zalezl velice dobře a skončil 13. Celkově jsme určitě udělali českému lezení dobré jméno. Především výkon Libora na rychlost a super výkon Adama na obtížnost Poláky oslovil. Stěna ve Varšavě je překrásná. Diváci jsou na úrovni a vědí, o co se jedná, a umějí povzbudit každého borce. Organizace závodu slušná, ale jako normálně se to zase trochu vleklo.

Adam Ondra - finále
Adam Ondra - finále

Adam Ondra - stupně vítězů
Adam Ondra - stupně vítězů

Milan Sládeček
Milan Sládeček

Martin
Šifra, Adam Ondra, Kristina Ondrová, Libor Hroza, Milan Sládeček, Jiří
Švácha (pořadí neodpovídá fotce)
Společné foto

Stěna
Stěna ve Varšavě

IvSi   [úpravy] 11:41 05.12.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Grtulace!14:38:48 05.12.2003
Gratuluju ke skvelym vykonum! ;o)
stepanodpovědět 

 Foto dne:
Ottoman
Blue hotel, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181299)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bailando Con Osos 7b El Chorro
O Nanos 5b Leonidio
Remote Control 8a Casarotto
Exitus Pohodus 6B+ Skály V Údolí Černé
N Onribu 8a Siurana
Nově komentované:
Vitálogica 7b Siurana
Zlatá žila 8a+ -
Federweissfall 4 Bad Gastein
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Aeroline 7B Albarracín

 Nově v diskusi:
Tognazza | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: Široké boty na zimní lezení | Tongaza | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Zápisy na nic | Re: Mir Davli |

 Nové komentáře:
Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: Legendy zustavaji | Re: fašismus | Broad Peak 2024 | Klobouk dolů |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (46)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (21)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
výškové práce- Brno | Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1230 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1136 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 977 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1016 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 884 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.