LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
10.H2 11097
11.Širůčková 11034
12.Klapal 11022
Bouldry:
10.Lavička 10175
11.Jungling 10075
12.Šlapák 10053
Hory:
25.Štalmach 2894
26.HKvdf 2832
27.Malý 2820

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152711 cest
Nové přelezy:
Hromadný H 8A/8A+
Robbertone 7c
C`e Qualcu 7c
Žíla 7C+
Batoia Sak 7c
Il Ritratt 7b+
Žíla 7C+
C`e Qualcu 7c
SRT 8A+
Nabíječ 8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Úraz v Pallaviciniho žlabu

BergrettungO štěstí v neštěstí může mluvit český alpinista, kterého včera v Pallavicciniho cestě na Grossglockner zranil padající kus ledu. 








Střetnutí s letícím ledem mohlo nepochybně dopadnout hůř, podle dostupných zpráv se totiž jednalo o minimálně metrový blok, který českého alpinistu zranil sice vážně, ale pouze na ruce.
Záchrannou akci musela provést pozemní skupina horských záchranářů z Heiligenblutu, neboť postiženého vrtulník kvůli mlze nemohl vyzvednout přímo ze stěny. Zraněný tak na pomoc musel čekat několik hodin.




Pallavicinirinne na Grossglockner – ilustrační foto z článku „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“ na Lezci (viz odkazy)

foto by Lukáš "Sámo" Samohýl


K nehodě došlo včera, při výstup tříčlenného lezeckého družstva českých horolezců, kterou nehoda zastihla přibližně sto metrů pod sedlem. Původně se jednalo o větší skupinu, čtyř mužů a jedné ženy. Jedena lanová dvojka však na vrchol Grossglockneru od bivaku vystupovala jinou cestou. Tato dvojice se tak o nehodě dozvěděla až se zpožděním po dolezení vrcholu.
Do záchranných prací se zapojily dva vrtulníky (stroj záchranná služba při okresní nemocnici, druhým byl vrtulník policejní), které napřed vysadili na hoře záchranný tým a potřebný materiál. Po dosažení postiženého s jeho doprovodem mu poskytli záchranáři zdravotní pomoc přímo na místě a skupinu doprovodili na místo, odkud mohl být zraněný dopraven do nemocnice v Lienzu. Obě zbývající dvojice českých horolezců, kteří zde byli s postiženým, pak záchranáři vrtulníky dopravili na chatu Františka Josefa, odkud mohli bezpečně sestoupit. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na ORF.at
Zpráva Tiroler Tageszeitung
Zpráva z Kleine Zeitung

Pallavicciniho kuloár na Lezci:
Lezec.cz: „Pallavicinirinne na Grossglockner 2007“ (popis a topo)
Lezec.c: „Pallavicciniho kuloár trochu jinak“


Tomáš FRANK   [úpravy] 16:13 26.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Světlo noci, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (181139)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Otto Driver 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Párek V Rohlíku 5+ Skalky Pod Nebušicemi
Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Nově komentované:
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Bratři V Triku 6A Škrovád
Škrovádská Hrana 6B Škrovád

 Nově v diskusi:
Re: Horkej tip pro Martina! | Horkej tip pro Martina! | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
příšerná hovadina | Skialp? | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | sport či šoubyznys jako každej jinej | Re: Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: i mezi lezci jsou | Re: The King | Stando |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (20)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (3)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1160 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1065 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 921 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 958 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.