Tuším že již po dvanácté se v italské Ravenně uskutečnilo neoficiální Mistrovství Evropy ve sportovním lezení mládeže do 15 let. Letošní slabší účast z České republiky malinko zabránila takové medailové žni jako v roce loňském, přesto však 16 českých mladých nadějí získalo perfektních 12 medailí!! (shodně po čtyřech ze zlata, stříbra a bronzu). Nejvíce, stejně jako vloni, velký talent českého lezení Adam Ondra (4), se třemi medailemi se vrací po loňském půstu Anička Čermáková, po dvou kovech zís
Naší IA sekci v rámci HKV se nedávno povedl další pěkný výstup. Po „Hroší lázni“ zbýval k přelezení na Baranďáku už jen její menší bratříček. „ Malou Hroší lázeň“ se nám podařilo ztéci sobotní večer 17. května.
Probouzím se už za světla. Louka, na které spíme se nachází v úzkém údolí porostlém nevysokým, zato dost hustým lesem. Ostatní ještě spí, tak to kolem trochu okouknu. Na dně údolí teče potok. No teče, sem tam, jinak se ztrácí v krasových ponorech. Jdu kus po silnici vzhůru údolím. Na druhé straně se tyčí dlouhý pás stěn, kde se podle průvodce neleze. Nechápu proč, asi kvůli rezervaci. Stěny hrají ve světle vycházejícího slunce krásnou paletou barev od šedé až po oranžovou. Scenérii oživuje křik
Video natočené 23.3.2003 na Petrohradu. Nejprve uvidíte Martina Pelikána v bouldru Mlynář 7A a po té střídavě Martina a Andreje Chrastinu v bouldru Sládek 7B+. Vše se odehrává na kameni Mlynář.
Tuto tréninkovou pomůcku vymyslel známý americký tradicioalista, sólista a saxofonista John Bachar. Původně se jednalo o provazový žebřík s dřevěnými příčkami. Vzdálenost příček je ideální kolem 20 cm, čím větší hustota příček, tím větší možnost volby délky přesahu. Příčky by měly mít průměr okolo 4 cm, užší řežou. Žebřík by měl být dlouhý okolo 2-4 m, při větší výšce je vhodné zabezpečit si dobré doskočiště. Nejčastěji používaný
Po ne moc úspěšném výjezdu na Roviště jsme jeli na stěnu až v úterý. Slávka a Pavla už tam byli a tvářily se dost pesimisticky.
„Čau, máme pro vás dvě zprávy. Jednu špatnou a jednu taky špatnou.“
„Tak napřed tu špatnou,“ snaží se vtipkovat Roman, ale ženský se nesmějou.
„Natáhla jsem si na závodech šlachy a tři týdny nepolezu, takže s vámi nemohu jet.“
„A já najednou sehnala práci, kterou si nemohu dovolit odmítnout, takže také nejedu.“
„To jsou fakt špatný zpr
Blíží se polovina roku a s ní čas trochu bilancovat. O dosavadních aktivitách části P.A.D. bouldering teamu by Vás měl informovat následující "fotoseriál". Takže co jsme dosud dělali?
Tuto sobotu 21.6 03 proběhlo v Kladně MČR v lezení na rychlost.Mistrovství bylo koncipováno také jako jeden z nominačních závodů na MS juniorů v bulharském Veliko Tarnovo.Cesty byly proti běžným poměrům v této disciplíně poněkud delší než je běžné, ale tím už je Kladno známé.
Tuším že již po dvanácté se v italské Ravenně uskutečnilo neoficiální Mistrovství Evropy ve sportovním lezení mládeže do 15 let. Letošní slabší účast z České republiky malinko zabránila takové medailové žni jako v roce loňském, přesto však 16 českých mladých nadějí získalo perfektních 12 medailí!! (shodně po čtyřech ze zlata, stříbra a bronzu). Nejvíce, stejně jako vloni, velký talent českého lezení Adam Ondra (4), se třemi medailemi se vrací po loňském půstu Anička Čermáková, po dvou kovech získali Silvie Rajfová a Martin Stráník a jednu Lucka Hrozová! Blahopřejeme!!
Teď konkrétněji. Brněnský Adam Ondra získal tři zlaté (bouldr, obtížnost a celkově) a jednu bronzovou medaili (rychlost). Velký návrat prožila další „brňanda“ Anička Čermáková, která zvítězila v rychlosti, bronz dobyla v obtížnosti a s pátým místem v bouldru jí to celkově stačilo na krásné třetí místo! Silva Rajfová (opět Brno, jak jinak) tentokrát nestačila na svou velkou soupeřku Annu Stöhr z Rakouska a součet druhého místa (obtížnost) a dvou čtvrtých míst (boulder a rychlost) jí vynesl na stříbrný stupínek v celkovém pořadí nejstarší kategorie děvčat. Další medailista Martin Stráník z Chocně sváděl dramatické boje se dvěma nejlepšími lezci ve své kategorie , kterými jsou Maďar Bálint Kamvas a Rakušan David Lama. V obtížnosti se s Bálintem dělil o druhé místo za Lamou, v rychlosti „doběhl“ třetí za Bálintem a v bouldrech skončil čtvrtý opět shodně s maďarským silákem! A poslední česká medailová radost, děčínská Lucka Hrozová, na svých posledních ravenských závodech dokázala získat v nabité konkurenci jedno stříbro v rychlosti a celkově čtvrtou příčku na tomto neoficiálním Mistrovství Evropy!
Třídenního maratónu ve sportovním lezení se zúčastnilo 122 mladých lezců z devíti zemí Evropy. Celkově Česká republika obsadila 6.místo za vítěznými Slovinci.
Kompletní výsledky se dopátráte na italských svazových stránkách a tak jen stručně umístění všech českých reprezentantů (v závorce pořadí v boulderingu, obtížnosti a rychlosti).
Kategorie A – dívky (16 startujících)
2. Rajfová Silvie (4,2,4)
4. Hrozová Lucie (6,7,2)
A – chlapci (15)
11. Bláha Jindra (11,11,11)
B – dívky (20)
3. Čermáková Anna (5,3,1)
6. Čermáková Tereza (6,6,8)
B – chlapci (25)
4. Stráník Martin (4,2,3)
19. Šifra Martin (20,20,17)
23. Sedláček Karel (23,25,20)