LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
22.Lachman 10620
23.Novák 10581
24.Vlk 10568
Bouldry:
22.Obal 9650
23.Pařík 9650
24.Petrík 9603
Hory:
12.Procházková 5670
13.Šuraba 5533
14. 5400

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151733 cest
Nové přelezy:
Nanay 8a
Mediterrán 8a
Bloody Boj 7C+/8A
Llanuras B 7b
Mal Pago 7c
Senzación 7b+
Grosse Ein 8A
Arcikam 7C
Marathon 7c
El Remanso 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 8: Honza Červinka - 2. část

Druhá část osmého dílu diskusního pořadu, prodloužené půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem dobrodruha a historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je Jan Červinka, který se účastnil všech klíčových československých expedic do velehor v 50.-80. letech.

Honzovo vyprávění by vydalo na 3-4 díly, tak jsme se rozhodli pro dvě delší části bezmála dvou hodin bez střihu. Jeden z posledních žijících matadorů poválečné generace se horolezení věnuje od roku 1946 a byl členem prvního reprezentačního družstva, které vzniklo v roce 1950. Účastnil se 1. československé horolezecko-vědecké expedice do Hindúkuše v roce 1965 a dalších jedenácti expedic do světových velehor. Hranici osmi tisíc metrů prolomil v roce 1976 výstupem na jižní vrchol himálajské Makalu. Muž mocné fyzické kondice, nezlomné vůle a pevných nervů, kterému nechybí smysl pro humor a umělecké cítění, zřejmé nejen z fotografií, které mnozí z vás znají z jeho autorských výstav, kterých už proběhlo pětadvacet.



Borek   [úpravy] 09:02 03.06.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 legendy22:36:52 05.06.2021
super horolezec-super vyprávění díky
kahánekodpovědět 

 Foto dne:

Overhang, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (180992)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 7b+ Millena
Nanay 8a Millena
Thor´s Teeth 8a/8a+ San Vito Lo Capo
Fernanwali 6b Chulilla
Comfortably Numb 6b Chulilla
Nově komentované:
Another Brick In The Wall 7b Chulilla
šoupačka 6A+ Vršava
Veronika 7C Tisá - Modřín
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
Erotoman 7B Brána

 Nově v diskusi:
Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: admine, anketa k prdu | Re: hlodavec v materiálu | admine, anketa k prdu |

 Nové komentáře:
Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (3)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (1)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 | Skialp vázání G3 ION 12 šířka brzd 100 mm | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Scarpa Phantom Tech HD | Lavinová lopata Ocún Shovel Tech |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1112 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1026 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 871 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 912 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 758 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.