LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152723 cest
Nové přelezy:
No Més Gui 8a
Maligna 7c
Hromadný H 8A/8A+
Robbertone 7c
C`e Qualcu 7c
Žíla 7C+
Batoia Sak 7c
Il Ritratt 7b+
Žíla 7C+
C`e Qualcu 7c

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Liberec
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Spray On“

Will Gadd a Tim Emmett se zase po roce vrátili ke svému velkému projektu – převislé linii v ledu „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada) a prodloužili ho o dalších 50 metrů.

O jejich novém směru Spray on jsme psali už minulý rok: 30 metrovou linii v 45 ° převise prostoupili technicky, osadili nýty a přelezli. Cestu ohodnotili  WI10. Letos byl jejich plán tuto ledovou "krasavici" prodloužit.






Na prodloužení cesty duo tvrdě pracovalo od 16. do 25. ledna. Výsledkem jejich snažení je dalších 50 metrů. Will Gadd byl připraven opravdu na všechno a pro případ, že by nenašli jištení z minulého roku, pořídil detektor kovu. Stejně jako minulý rok tým cestu přelezl volně: oba lezci vylezli 1. a 2. délku, Tim Emmet vylezl 3. délku a Will Gadd  4. a 5. 
A co říkají na obtížnost teď?
"Tady je jediná odpověď, kterou budeme dávat: Podívejte se na fotky. Přečtěte si tento a Timův příběh. Lezení v ledu je jako vlny, estetický a plný krásných zážitků více než o obtížnost. Chyty na skále zůstávají více méně stejné, ale lezení v ledu je vždy jiné. Podívejte se na fotky, poslouchejte příběhy, užijte si show, jděte tam lézt, dělat to nebo ono, v jeskyni je něco pro každého, i když se jen díváte. Helmcken Falls jsou úžasné. ", píše Gadd na jeho blogu.


Zdroje:

gravsports.blogspot.com



Simona    [úpravy] 10:46 04.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monument13:50:17 04.02.2011
ální!!
Steveodpovědět 

 WI10?14:43:10 04.02.2011
neviem,ale asi je to trosku uletene,nie? predsa stupen obtiaznosti WI nieje len o dynamickych krokoch v previse,o drytoolovych tahoch ale hlavne o moznosti isteni a faktoru padu,zranenia.no a ked tam maju navrtane nity tak to predsa nemoze byt WI10.....napr.Lipton v Rjukane(norsko) mi pride podstatne vacsi prask ako toto a je to ,,len" WI7,samozrejme podla toho ako je vyteceny,kludne to moze byt aj patka...no a proste ked to je WI7,ja to zaclona a istenia su fakt minimalne.a pritom sa tam daju navrtat istenia,lebo prave nad hlavou mas skalu,ale to by nebolo uz za WI7,ta nie????
Risoodpovědět 
 Re: WI10?18:27:24 04.02.2011
O Liptonu něco vím-byl jsem,tam loni a ve srovnání s těmi fotkami je to procházka růžovým sadem.Že si to předjistili je logické. V takové střeše by to ani jinak nešlo.Neskutečný výkon,neskutečná stěna a neskutečné podmínky.
Libor Holýodpovědět 
  Re: WI10?13:37:16 05.02.2011
Covece co to meles, dyt pouzili nýty!!! Jak to muzes srovnavat s cistym prelezenim WI7, kde nazavrtas ani prd. Cele to je jenom o fyzickem vykonu a to oznaceni WI10, trochu ulet.
odpovědět 
 Re: WI10?23:54:15 04.02.2011
Je to úžasný jak vzniknou takovýhle struktury. S tou obtížností dělají kluci asi dobře, že v podstatě neklasifikují, je to dost úlet a nikde jinde něco takovýho není(?).
A kolik je zatím nejtěžší led? WI7? Jak můžou přeskočit 3 stupně?!
tulakodpovědět 

 Foto dne:

Světlo noci, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (181140)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
No Més Guies Només Vies 8a Siurana
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Otto Driver 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Párek V Rohlíku 5+ Skalky Pod Nebušicemi
Nově komentované:
Egoinstagram 6C+ Albarracín
Nedopečený Rohlík 4 Skalky Pod Nebušicemi
Hromadný Hrob Low 8A/8A+ Bystřička
Bratři V Triku 6A Škrovád
Škrovádská Hrana 6B Škrovád

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Horkej tip pro Martina! | Horkej tip pro Martina! | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
:) | :) | :) | :) | :) | :) | příšerná hovadina | Skialp? | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (20)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (9)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1160 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1066 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 921 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 958 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.