LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151668 cest
Nové přelezy:
El Remanso 7c+
Umění Prok 8A+
Super Cang 7c
Temná Hmot 8B
Svigga 7b
Zacke 7c+
Marathon 7c
Extranjero 7b
Franta Jet Xc
Winds Of W 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Hřensko
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adamovo španělské tažení

Cuenca

smallAdam se po lezeckém koncertu, který předvedl ve španělské Olianě, přesunul do další španělské oblasti známé jako Cuenca.

Adam zde dává 9 áčko, podle zpráv z místních Fb stránek Bonobo Cuenca, Adam dorazil do oblasti v neděli velmi časně ráno.
Po krátkém spánku pak vylezl na onsight dvě cesty za 8c, včetně klasické El Calvario del Sicario, 8c, o které Adam, říká byl asi jeho nejtěžší onsight, který se mu kdy povedl. (vždyť také místní odhadují, že díky pár ulomeným chytům je cesta spíše za 8c+).

V úterý pak vylezl (po velmi dobrém onsight pokusu, v němž spadl dva tahy před lehčím terénem) místní známou cestu Palestina, 9a.

FB Bono

Bonobo Cuenca stránky věnují Adamovi několik obdivných několik komentářů a najdete zde i pěkné fotky

photo FB Bonobo Cuenca



Na stránkách ho Španělé chválí, jak dobrou španělštinou hovoří. Adam ve videu na závěr stopáže vysvětluje, že asi udělal velkou chybu, když v závěru cesty zpomalil. Celé to stojí za vidění.



Druhý den se mu nepodařilo onsighting cestu Leyra, 9a když mu uklouzla noha v dolní části cesty, pak již lehce cestu dolezl.


Celkem Adam onsightoval 17 cest obtížnosti 8c+. Třem z nich znaménko plus umazal.
Dalšími nejlepšími OS lezci jsou Usobiaga a Ramonet oba však jen s jedním 8c+ na onsight.



Tak takhle se leze cesta za 9b Fight for Flight, ještě z Oliany.

Adam rozjede začátek po boulderu se zahnízdí na dvě tři minuty na lepším chytu a pak odstartuje jako raketa hrne neskutečně a táhle převislou kompaktní stěnou a 9b je doma. Paráda.


JirkaS   [úpravy] 12:07 18.02.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Adámek jedéééééé!!!12:16:16 18.02.2013
sice se zpožděním (na 8a.nu jsou některé informace již přes týden), ale přeci..Adam je na tažení Španělskem jako konqistador:)
Jinak k "fotkám": z prvního videa je patrné, že "fotograf" nespustí prst běhěm celého lezení ze spouště...však ona nějaká z těch 1200 fotek vyjít musí!:)
Davidodpovědět 

 ...12:20:18 18.02.2013
Výborný překlad z 8a.nu. Ale poněkud opožděný...
Davidodpovědět 
 Re: ...12:46:46 18.02.2013
Díky za pochvalu překladu. Uznávám, že došlo k určité prodlevě. K prodlěvě, ke které dochází často na trase mezi židlí a klávesnicí. Tento výkonný prvek generuje nejen prodlevy, ale bývá zdrojem překlepů a dalších informačních šumů. Akcí vedoucí k nápravě by mohlo být například nakopání to té části, která má styk, právě s výše zmíněnou židlí.
 jirkasodpovědět 
  Re: ...12:57:21 18.02.2013
Nemá náhodou Patxi 2x 8c+ OS?
odpovědět 

 Snad se taky Adámek brzo objeví v Ledečku!23:58:55 18.02.2013
Tak tedy doufám, že brzy zavítá k nám do Ledečku. Když už je to odtajněná oblast, tak ať je to se vší parádou! Máme tam pár cest s kterými by si možná, jako velmi dlouhodobý projekt, mohl Adam poradit.
francekodpovědět 

 Foto dne:

Overhang, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (180981)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Burning 6B+ Albarracín
Marathon 7c Arico Ortiz
Enanismo Emocional 6b Caimari
Franta Jetel Xc Labské Údolí - Pravý Břeh
Intersection 10 Frankenjura
Nově komentované:
Veronika 7C Tisá - Modřín
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
Erotoman 7B Brána
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou
The Story Of 2 Worlds 8C Cresciano

 Nově v diskusi:
Re: hlodavec v materiálu | admine, anketa k prdu | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Tlustá Dáša | Re: hlodavec v materiálu | Re: Bouldry Velá, Držková | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? | Re: Sedák XXXXXL ? |

 Nové komentáře:
Xenon není to nejdůležitější | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon | Re: Xejnon |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (23)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 | Skialp vázání G3 ION 12 šířka brzd 100 mm | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Scarpa Phantom Tech HD | Lavinová lopata Ocún Shovel Tech | Sněhový kolík Jurek 31 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1109 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1024 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 867 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 910 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 754 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.