LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
50.Pelikán 10018
51.Zedek 10016
52.Gospoš 9947
Bouldry:
50.Zímová 8606
51.Měřička 8603
52.Stadtherr 8553
Hory:
15.Sukačová 5270
16.Abt 5186
17.Najman 4632

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153450 cest
Nové přelezy:
Žába SD 7C/7C+
James Bond 8B
Save Your 7C
Přeberman 7C+/8A
Přeberman 8A
Dnes Neumí 7C+
La Casica 8a
La Chevre 8a
La Chevre 8a
Capricorn 8c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hanibal závod

ČP v lezení na obtížnost

smallV sobotu 26. května se na lezecké stěně TendON SmíchOFF konal Hanibal závod Českého poháru v lezení na obtížnost. Po Lomnici a Zlíně to bylo třetí kolo, ve kterém se rozhodovalo o nominaci do reprezentačního týmu ČR pro rok 2012.

Pro 16 závodníků a pouhé 4 závodnice byly přichystány 2 kvalifikační a 2 finálové cesty v obtížnostech od 8+ do 10-/10.

Kvalifikace


Muži bojovali nejprve v technické, mírně převislé, cestě s převahou oblejších chytů s nepříjemným vyhazovacím koutkem v závěru. Do topu úspěšně dovzlínalo 6 lezců.
Ženy (lépe řečeno jedna žena a tři juniorky) začaly též spíše technickou cestou s převisem po lepších chytech ve střední části. Topové madlo poždímaly dvě lezkyně, tedy celých 50% účastnic. Děvčata se pak přemístila pod nástup první kvalifikační cesty mužů a rozhodně se nenechala zahanbit předchozími výkony opačného pohlaví. Terce i Andree do topu chyběly milimetry…
Muže pak prověřily krásně hnusné natejkací oblostisky v téměř 30% táhlém převisu. Topu dosáhli 4 borci železného předloktí.
Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat dvě kvalifikační cesty a připravit finálovou pro ženy. Příště míň chytů! (poznámka č.1 autora – stavěče )


Čáry máry

foto by © Petra Vachová



Cliffhanger

foto by © Petra Vachová



Vítězná jízda

foto by © Petra Vachová


Finále


Finále žen proběhlo na dlouhé gradující vytrvalostní cestě, klikatící se celým sportovním profilem. Se všemi jejími nástrahami se jako jediná z davu závodnic vypořádala Terka Svobodová. Chyt, ze kterého cvakala topovou karabinu, bych vám nepřál potkat ani v rajbasu. Celkové výsledky žen najdete na

Výsledky ženy

Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat finálovou cestu žen a připravit finálovou cestu mužů. Příště sakra míň chytů! (poznámka č.2 autora – stavěče) 12 rozhněvaných mužů čekalo v izolaci, než s Ferem našroubujem poslední chyt a hurá na obhlídku cesty. Ten volant pravou nebo levou? ..Hm nejspíš oběma… Šest minut je pryč, tak šup zpátky do cely! A pak do onsajtu! Tentokrát však topový chyt zůstal panensky černý bez maglajzového obtisku vítězovy ruky. I tak borci předvedli úctyhodné výkony. Hlavně Jirka Dragoun zanechal výborný dojem. V jeskyňářsky ležérním autfitu si dolezl pro stříbro. A kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby místo cvakání expresky lezl dál… Vítězem se stal Tomáš Binter, který místo cvakání ušetřil pár gramů síly a udělal ještě jeden rozhodující krok navíc.


Stupně vítězů

foto by © Petra Vachová



Stupně vítězů

foto by © Petra Vachová




Zdroje:
Celkové výsledky najdete na:

Výsledky muži



Tým stavěčů

foto by © Petra Vachová


Děkujeme všem závodníkům, že si přijeli zalézt, všem pomocníkům, rozhodčím, jističům a divákům, kteří i přes pěkné počasí přišli zafandit. Zvláštní dík patří Volťákovi za výbornou atmosféru a Petrovi za famózní gulášek. Děkujeme samozřejmě také sponzorům.
A já moc děkuju Ferovi za ozaj super spolupráci! (poznámka č.3 autora)



Viktor Pařízek   [úpravy] 10:10 30.05.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zkouška komentáře16:20:14 01.06.2012
..............
adminodpovědět 

 Foto dne:
Betkin
Antonija, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (181257)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Retardovaný Muž 6B+ Brána
Le Pilier Des Roumis 8 Geyikbayiri
Resakon 7b+ Pinell De Brai
Jardova Myš Lenka 7A+ Dubské Skály - Údolí Peklo
Black Sheep 5a Geyikbayiri
Nově komentované:
Evina 5 Srbsko
Druhá Krátká 6B+ Dehetnická Skála
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Beso Peloponeso 7b Leonidio
Veterán Z Chocně 8B/8B+ Sklapsko

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? |

 Nové komentáře:
Re: hahaha | Re: fašismus | Re: Neznámý lezec | Re: fašismus | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak | Re: Je to tak | Re: Pěkná realizace |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (34)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)

 Nově v inzerci:
Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Krosna na dítě - Corazon Panda |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1217 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1122 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 965 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1004 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 867 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.