LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10397
29.Kolomazník 10350
30.Novotná 10306
Bouldry:
28.Svoboda 9406
29.Šolc 9181
30.Bulička 9150
Hory:
16. 4162
17.Cibulka 4073
18.Punčochář 3751

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5698 lezců
1157086 cest
Nové přelezy:
Branka 8A
Via Del Os 8a
The Kessel 7c
Esence Bou 7C
Návrat Čoc 8B
Kolenoskop 7c
Küllü In 9-
Gizmo 9
Buscando A 8a
Wolkom 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závodní sezóna 2013/14 na BigWallu

Praha Vysočany

Vidíme, že pilně trénujete a to nás těší. Proto jsme pro vás, ve spolupráci s HUDYsportem, připravili na stěně BigWall v Praze Vysočanech dvě série závodů, kde budete moci své úsilí zúročit a ověřit si tak účinnost svého tréninku. Snažili jsme se závody vymyslet tak, aby si zalezl opravdu každý. Tak makejte, zapisujte, závoďte.

BW boulderserie 2013/14


Nový seriál boulderzávodů na BigWallu. Jedná se o kombinaci žebříčkového a klasického závodu. Můžete se těšit na seriál čtyř kvalifikačních závodů, které vyvrcholí hlavním závodem.
Kategorie:

Muži, ženy – bez omezení věku

Kalendář závodů BW boulderserie:
1. Kvalifikační boulder závod 1. – 20. 11. 2013
2. Kvalifikační boulder závod 1. – 20. 12. 2013
3. Kvalifikační boulder závod 1. – 20. 1. 2014
4. Kvalifikační boulder závod 1. – 20. 2. 2014
5. BW boulder OPEN 2014 8. 3. 2014

Přihlášení do závodů:
Do závodů se přihlásíte tak, že se zaregistrujete na www.big-wall.cz. Pro účast v závodu je nutné uvést a zveřejnit celé jméno. V okamžiku, kdy si zapíšete první závodní boulder, systém vás automaticky zařadí do závodu.

Kvalifikační závody 1 – 4
Před zahájením každého závodu postavíme nejméně 30 nových boulderů v obtížnostech v0-v9 Hueco klasifikace. Pozor!! Další bouldery mohou přibývat i během závodu. Závodní bouldery poznáte podle jejich popisu vytištěného na žlutém podkladu. Podstatné je pouze datum a styl přelezu (solo, flash, OS). Závodí se bez rozhodčích v duchu fair play. Pro výsledky každého závodu se vám započítává 10 nejvíc bodovaných přelezů. Vylezené bouldery si můžete zapisovat průběžně. Přelezy můžete zkoušet nejpozději do 20. dne v měsíci, poslední možnost zapsat si vylezené bouldery je pak vždy do následujícího 21. dne příslušného měsíce do 24.00 hod. Výsledky můžete průběžně sledovat v sekci Soutěže. Vítěz každého kvalifikačního závodu postupuje přímo do finále hlavního závodu. Ze všech čtyř kvalifikačních závodů vyhodnotíme nejaktivnější a nejvýkonnější boulderisty:

Boulderista-sběrač – ten, který ve všech čtyřech kvalifikačních závodech přeleze nejvíc boulderů na BigWallu (bez ohledu na obtížnost).

Boulderista-drtič – ten, který ve všech čtyřech kvalifikačních kolech nasbírá nejvíc bodů za bouldery vylezené na BigWallu. Body se sčítají ze všech vylezených boulderů.

Hlavní závod: 8. 3. 2014

BW boulder OPEN 2014


Dopoledne proběhne kvalifikace, ze které postoupí do odpoledního finále 6 závodníků. Ty doplní 4 vítězové kvalifikačních závodů. Přesná pravidla, postupový klíč a propozice budou včas zveřejněny na www.big-wall.cz v sekci Soutěže.
Po finále proběhne vyhlášení vítězů závodu. Zároveň oceníme nejpilnější a nejvýkonnější boulderisty z předchozích kvalifikačních závodů.
Ceny:
Kvalifikační závod – drobné věcné ceny (expreska, karabina, maglajzpytlík……….)
Lezec-sběrač a drtič – upřesníme dle přízně sponzorů
Hlavní závod – hodnotné ceny (upřesníme dle přízně sponzorů)

Partneři závodu:
HUDYsport, TR-walls, Lezec.cz




Nezapomněli jsme ani na lezce s lanem a připravili jsme pro ně obdobnou sérii.

BW top20 serie 2013/14


V průběhu měsíců říjen až leden si můžete zapisovat své přelezy na BigWallu do svých deníčků. Podmínkou je samozřejmě registrace na našich stránkách. Nezapomeňte, že stejně jako v případě boulderů je potřeba doplnit a zveřejnit své jméno a příjmení. Vybírat můžete ze všech cest na BigWallu.
Kategorie:
Muži, ženy – závodit mohou ti, kteří v roce 2014 dovrší 16 let.

Kalendář závodů BW top20 serie 2013/14:
1. Kvalifikační top20 závod 1. – 31. 10. 2013 *)
2. Kvalifikační top20 závod 1. – 30. 11. 2013
3. Kvalifikační top20 závod 1. – 31. 12. 2013
4. Kvalifikační top20 závod 1. – 31. 1. 2014
5. BigWall top20 OPEN 2014 22. – 23. 2. 2014

*) Jsme si vědomi, že tento závod vyhlašujeme se zpětnou platností. Rozhodli jsme se tak proto, že v současné době je v žebříčku už víc než 200 lezců.

Po uplynutí každého měsíce vyhlásíme pořadí. Vítěz každého měsíce postupuje do semifinále hlavního závodu BigWall top20 OPEN 2014.

Ze všech čtyř kvalifikačních závodů vyhodnotíme nejaktivnější a nejvýkonnější lezce:
Lezec-sběrač – ten, který ve všech čtyřech kvalifikačních závodech přeleze nejvíc cest na BigWallu (bez ohledu na obtížnost)
Lezec-drtič – ten, který ve všech čtyřech kvalifikačních kolech nasbírá nejvíc bodů za cesty, vylezené na BigWallu. Body se sčítají ze všech vylezených cest.


Hlavní závod: 22. – 23. 2. 2014

BigWall top20 OPEN 2014


Můžete se těšit na vyzkoušený formát závodu z dílny TR-walls. Tento formát závodu již proběhl v letech 2010 a 2011 a zaznamenal značný zájem lezců. Nyní jsme se jej rozhodli oživit na BigWallu. Podstatou závodu je, aby si jej všichni závodníci, bez ohledu na výkonnost, užili a dobře si zalezli. Na kvalifikaci bude připraveno 8 cest obtížnosti od 5 do 9+ UIAA. Poleze se stylem flash. Každý závodník si vybere, na jaké obtížnosti chce začínat. Když cestu vyleze, pokračuje na další obtížnost. Končí na cestě, kterou se mu vylézt nepodaří. Semifinále a finále závodu se poleze stylem OS. Víc informací o tomto závodu najdete na www.big-wall.cz v sekci Soutěže/BigWall OPEN 2014.
Po finále proběhne vyhlášení vítězů závodu. Zároveň oceníme lezce-sběrače a drtiče BigWall žebříčku.
Ceny:
Kvalifikační závod – drobné věcné ceny (expreska, karabina, maglajzpytlík…)
Lezec-sběrač a drtič – (upřesníme dle přízně sponzorů)
Hlavní závod – hodnotné ceny (upřesníme dle přízně sponzorů)
Partneři závodu:
HUDYsport, TR-walls, Lezec.cz


Tomáš Rakovič   [úpravy] 16:05 30.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181556)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aberri Aguna 6c Pinell De Brai
Aromes De Carajilo 6a+ Pinell De Brai
Catch And Release 6B+ Foxtown Boulders
Choomah Hunter 6B+ Foxtown Boulders
Singularity 6C Foxtown Boulders
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace | Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Yeaaaah | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 934 
 Ne 
 918 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.