LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
24.Jeliga 10634
25.Jungling 10616
26.Slezáková 10580
Bouldry:
24.Nespoutaný 9881
25.Vaňous 9850
26.Urubčík 9750
Hory:
17.Najman 4679
18.Cibulka 4073
19.Hess 3908

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165797 cest
Nové přelezy:
Da Pazzo V 7c
Velkej Bej 9
Unplugged 8+/9-
Festivalov XIa/XIb
Minisex 7C
Starlight 9
Ma Cherie 9+
Off The Sy 8A
Permanent 8A+
Princ A Ch 9

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
HOKOK Sport Kladno - Kladno

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francouzka Elis Revol vzdala zimní solo výstup na Manaslu

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Francouzská horolezkyně Elisabeth Revol, která se pokoušela o zimní solo výstup na Manaslu (8.163 m), svůj pokus kvůli počasí včera vzdala, informovaly nepálské noviny The Himalayan Times.

“Husté sněžení a velký vítr ve vyšších táborech přiměl Revol Elisabeth Marie Bernadette, aby v pondělí ukončila pokus o vylezení Manaslu," citovaly noviny nepálského agenta, který výstup pomáhal zajišťovat.

Její tým již podle novin sbalil základní tábor a vyrazil na cestu dolů do vesnice Samagaon. Původně měla Elisabeth Revol v plánu zkusit vystoupit na vrchol dnes, podařilo se jí dosáhnout jen výšky 7300 metrů, informovaly noviny.



37letá Elisabeth měla v plánu jít normálkou. Na začátku ji  doprovázel parťák Ludovic Giambiasi. Výš chtěla jít sama. "Francouzka má sen být první ženou, která vyleze Manaslu v zimní sezóně," citovaly koncem prosince noviny The Himalayan Times nepálského agenta.

Elisabeth Revol má za sebou řadu himalájských expedic. Mj. v roce 2009 vylezla na Annapurnu s českým horolezcem Martinem Minaříkem, který však při sestupu zahynul.

Jediný zimní výstup na Manaslu se podařil v lednu 1984 Polákům. Maciej Berbeka a Ryszard Gajewski tehdy dolezli na vrchol 12. ledna. Nebyl to čistě kalendářně zimní výstup, protože jejich expedice začala počátkem prosince, uvádí  web Altitudepakistan specializovaný na výškové horolezectví.
Naposledy se o zimní výstup na Manaslu pokoušeli v roce 2015 Italové Simone Moro a Tamara Lunger, ale kvůli přívalům sněhu to vzdali.

O přípravě expedice Elisabeth Revol jsme informovali v článku na Lezci zde:
Francouzka Elis Revol chystá zimní solo výstup na Manaslu


Everest


Další sledovanou zimní expedicí aktuální sezóny je pokus o zimní výstup na Everest, na který vyrazil baskický horolezec Alex Txikon. V neděli musel být vrtulníkem evakuován jeho parťák Carlos Rubio kvůli zánětu plic do nemocnice. Není v ohrožení života, ale Alex v té souvislosti uvedl, že se chystá dál na výstup do C4, ale že splnění snu bez Carlose nebude možné. Což zjevně mínil jako poděkování parťákovi. Čekáme další zprávy.



Před tím měla expedice na Everest problém s úmrtím styčného důstojníka z nepálského ministerstva turistiky, který expedici doprovázel do základního tábor. Dle The Himalayan Times zemřel na výškovou nemoc během transportu do Lukly.

O přípravě expedice jsme informovali v článku na Lezci zde: Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 09:55 24.01.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 preklad11:59:06 25.01.2017
Vetu - "In short, this dream would not posible, without you Carlos." - chapem skorej ako podakovanie Carlosovi, ze bez neho by expediciu nebolo mozne uskutocnit, nie ako konstatovanie ze ciel by sa nemal podarit.
marekodpovědět 
 Re: preklad12:11:00 25.01.2017
Jo, to asi jo. Alex v každém případě pokračuje v pokusu o výstup dál. Díky za upřesnění.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (184925)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta Přes Nos 6 Skály Proti Dívčímu Kameni
Božská Kája VIIc Čížkovy Kameny
C'est La Vie IXa Čížkovy Kameny
Off The System 8A Fionnay
Permanent Midnight 8A+ Fionnay
Nově komentované:
Tajná Mise 6B+ Ostaš
Triáda 6A+ Zvůle
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
? 1 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! | Re: Řezník ze sklepa... | důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1618 
 Ne 
 1868 
 Nevím 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.