LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
2.Šindel 12269
3.Trojan 12262
4.Štípek 11719
Bouldry:
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
4.Novák 10775
Hory:
17.Najman 4632
18.Cibulka 4617
19.Magič 4483

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5688 lezců
1153625 cest
Nové přelezy:
Àspid 8b
Čikuma 7C+
Anfang Ein 8A+
Dominátor 7C+
Přepište D 7C
Nagano 7C
Diskotéka 7C
Desconcert 7c+
Dach Co Bu 8A
Zlatá žila 8a+

Stěny
Lezecká stěna - Tábor
Flash Wall - Olomouc
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Radek Jaroš je na cestě na Mount Vinson na Antarktidu

Radek Jaroš AntarktidaRadek Jaroš je na cestě na nejvyšší horu Antarktidy Mount Vinson (4892 m) v rámci projektu Koruny světa tedy vylezení na nejvyšší vrcholy všech sedmi kontinentů. Jak oznámil v noci na dnešek, ráno má odlet z Punta Arenas na pobřeží Magalhãesova průlivu na Antarktidu.

"ANTARKTIDA
Měli jsme odletět ale počasí nás nepustilo. Další šance je zítra ráno v 7:00 Čeká nás víc než 3000 km let v letadle, kde teplota uvnitř má být 12 stupňů Celsia. Přistáváme na ledovci v centru Antarktidy.Dnešní den jsme využili na cestování po pobřeží Patagonie v okolí Punta Arenas.Po dopoledním dešti se vyčasilo, takže pár fotografií. Další budou pravděpodobně až po novém roku protože na Antarktidě signál samozřejmě nebude,"
napsal Radek v noci na dnešek na Facebook.



Na vrchol chtěl původně vylézt okolo Vánoc, ale odlet z jihu Chile na Antarktidu se kvůli počasí opožďuje.
Výstup na Mount Vinson je z horolezeckého hlediska považován za technicky mírný, ale místo je to velmi odlehlé a panuje tam velká zima.

Zde jsou záběry, jak to tam vypadá, z propagačního videa jedné z agentur:



Mount Vinson se nachází přibližně 1200 kilometrů od Jižního pólu. Vrchol leží v uskupení Vinson Massif, které je přibližně 21 kilometrů dlouhé a 13 km široké, a nalézá se v hřebeni Sentinel pohoří Ellsworth.

Vrchol je pojmenován je podle amerického kongresmana Carla G. Vinsona, který významně podporoval průzkum Antarktidy. Objeven byl náhodou v lednu 1958, kdy jej spatřila posádka letadla US Navy. Na vrchol Mount Vinson jako první v prosinci 1966 vystoupila skupina amerických vědců a horolezců.



Mount Vinson je 5. horou z projektu Koruny světa (Seven Summits) Radka Jaroše.

Naposledy byl v Austrálii, kde si letos 29. srpna připsal výstup na Mount Kosciuszko (2228 m).

Rok před tím, na podzim  4.10. 2016 vylezl na nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642m).

Na jaře 31.5. 2016 vylezl na nejvyšší horu Severní Ameriky Denali (dříve Mount McKinley, 6168 m n. m.).

Mount Everest už má vylezen z roku 1998, kdy stanul na jeho vrcholu 19. května.

www.radekjaros.cz

sth   [úpravy] 13:15 19.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nejvyší hora Evopy18:11:32 20.12.2017
Nás učili že nejvyšší hora Evropy je Mont Blanc :o
Lukšodpovědět 
 Re: Nejvyší hora Evopy08:40:37 22.12.2017
Jde o to jak to bereš, zda po geografické ( to je totiž pohoří Ural- Elbrus, které dělí Evropu od Asie), nebo politické (Alpy - Mt. Blanc).
Ladaodpovědět 
  Re: Nejvyší hora Evopy10:42:43 22.12.2017
Nejde o politiku, ale spor geografie a geomorfologie.

Američané se kloní k dělící čáře mezi Evropou a Asií po hřebeni Uralu a Kavkazu (tedy Elbrus je na této hranici a je nejvyšší horou Evropy).

Evropané a sami Rusové považují za hranici obou kontinentů šev, kde se obě pevniny dotýkají. A ten vede severně od Kavkazu (Elbrus tedy do Evropy nepatří a nejvyšší horou našeho kontinentu je Mont Blanc).

Hranice Evropa / Asie od severu k jihu: začíná v Karském moři, prochází po hřebenu celého Uralu, pokračuje po řece Ural, přes Kaspické moře a dále Kumsko-manyčskou sníženinou severně od Kavkazu do Azovského a Černého moře, odtud úžinami Bospor a Dardanely do Egejského moře, ve kterém kopíruje řecko-tureckou hranici, a končí ve Středozemním moři.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Nejvyší hora Evopy19:18:58 22.12.2017
...no tak to jsi nepopsal geografii a geomorfologii, ale politiku :)

Každopádně když chceš mít jistotu, že jsi vylezl to vyšší, je jasný, kam vylezeš.
odpovědět 
 Re: Nejvyší hora Evopy08:50:30 22.12.2017
Jde o to jak to bereš, zda po geografické ( to je totiž pohoří Ural- Elbrus, které dělí Evropu od Asie), nebo politické (Alpy - Mt. Blanc).
Ladaodpovědět 

 Foto dne:

Dónde va la gente? Donde va Vicente, 6a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181281)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Àspid 8b Figols
Kulíšek 4- Bohostice
Babočka Admirál 4 Bohostice
Autisticky Čistá 4+ Bohostice
Z Lesa 4+ Bohostice
Nově komentované:
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Aeroline 7B Albarracín

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? |

 Nové komentáře:
Re: fašismus | Re: A cvakame... | Vápno boring | Re: A cvakame... | Re: A cvakame... | A cvakame... | Re: hahaha | restík | Re: hahaha | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (35)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)

 Nově v inzerci:
Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1221 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1126 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 967 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1005 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 872 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.