LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5757 lezců
1167973 cest
Nové přelezy:
Thor´s Ham 10-
Akira 10
Morlock-Sh 10
One Move 7c
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
Flash Boulder Bar - Brno
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výstupy roku 2009

Komise alpinismu přijímá nominace do soutěže o Výstupy roku 2009.


Komise alpinismu Českého horolezeckého svazu vyhlašuje soutěž o Výstupy roku 2009, (nezaměňujte s Alpskými výstupy 2009). Soutěž je otevřena všem horolezcům, členství v ČHS není podmínkou. Zájemci mohou hlásit výstupy vylezené kdekoli na světě.
 
Pokud máte zájem přihlásit váš horolezecký výstup do soutěže, pošlete vyplněný formulář pro svoji nominaci nejpozději do 20.11. 2009 na sekretatiát ČHS na adresu: info@horosvaz.cz .
Více informací a formulář ke stažení na webu www.horosvaz.cz.

Komise alpinismu zaslané výstupy vyhodnotí a vítěze zveřejní začátkem roku 2009 s ohledem na podmínky udělení:
Ocenění " Výstup roku" se uděluje za výkon výjimečný ve srovnání s podobnými, již uskutečněnými výstupy českých lezců (lezkyň), nebo za výkon srovnatelný se světovým měřítkem v dané lokalitě.
Za hodnotný výstup může být uděleno také "Čestné uznání".
Pokud žádná z nominací nesplňuje kritéria výběru, nemusí být tituly „Výstup roku“ ani „Čestné uznání“ uděleny.
 

Kategorie výstupů:

1) Velehory nad 6000 m. n.m. - mixový a ledovcový charakter.
2) Velehory pod 6 000 m  n.m. – mixový a ledovcový charakter.
3) Bigwallový charakter - (mnohadélkové lezení s vlastním jištěním, také za použití technického lezení (A0 - AX) - El Cap, Ak-Su, atp.).
4) Sportovní alpinismus - (mnohadélkové lezení v horském terénu, převážně s vlastním jištěním, volně stylem OS nebo RP na vrcholy vyšší než 2500m.n.m., - Gr. Capucin, Marmolada, Karakoram, Patagonie atp.) .
5) Sportovní vícedélkové výstupy - ( pod 2500m.n.m., lezení převážně s expreskami po erárním jištění volně stylem OS nebo RP, Rätikon, Wetterstein atp.)
6) Mixy a ledy sportovního charakteru - (Gastein, Maltatall, Fresiniere,Kandersteg, atp.).

Za KA ČHS Jan Kreisinger

   [úpravy] 14:17 01.11.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Matrix 16:46:42 01.11.2009
Matrix 6000-, Mára 6000+ :)
:)odpovědět 
 Re: Matrix 17:06:24 01.11.2009
Matrix a jinej drajtůl - 6), mixový Alpy (dlouhý mixy v Tatrách)- 2),...
Honzaodpovědět 

 Chyba22:21:37 01.11.2009
Přihlášky do 20.11. 2008 stihne podat málokdo :-). Jen takový postřeh...
Ondraodpovědět 
 Re: Chyba22:59:01 01.11.2009
Zkuste to stihnout. 20 dní na vyplnění přihlášky není tak málo.
Pokud se někdo vrací těsně před, nebo po 20. může podat i později. Ale snažte přihlásit do začátku prosince kvuli dostatku času na vyhodnocení.
Honzaodpovědět 
  Re: Chyba23:00:57 01.11.2009
Už jsem to opravil, omlouvám se.
Honzaodpovědět 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185082)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Peep 6b+ Krakov
Ryzykancik 7A Krakov
Kocham Mishę 6C+ Krakov
L'élite Des Ménages 6b Sanetsch
Dorées Les Ballades 6a+ Mont Blanc
Nově komentované:
One Move 7c Sass Beita
? 7/7+ Babylonský Lom
? 7/7+ Babylonský Lom
Bouldertraverz 6B+ tr Svatý Jan
Traverz Vrchem 6C Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna | Dia stèna | nuda | Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1698 
 Ne 
 1950 
 Nevím 
 1211 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.