LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168821 cest
Nové přelezy:
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9
Cesta Pro 9-
Tête 7c+
Nice Fresh 11
Friends Li 10/10+
One Piece 11-
Friends Li 10/10+
Linea Goti 7b+

Stěny
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Družba boulder - Ostrava Poruba
boulderingjicin - Jicin

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zprávy z Yosemit

Vypadá to, že letošní lezecká sezóna v Yosemitech je už u konce. Údolím se přehnala sněhová bouře, která vyhnala všechny lezce ze stěn. Stejně tak i Kevina Jorgesona a Tommyho Caldwella.

Ti se pokoušeli o volný přelez svého těžkého projektu Mescalito ve stěně El Capitana. Za sebou už měli 12 délek. Více o tomto podniku zde.

Svůj pokus o volný přelez cesty Salathé musela ukončit i 31 letá Australanka Mayan Smith-Gobat.

Mayan strávila týdny sama na vrcholu El Capitana. Do nejtěžší délky cesty, spáry Headwall 8a, vždy slanila a nacvičovala ji s horním lanem. Na svých stránkách píše: „ Byl to pro mě velmi intenzivní zážitek – sama na opuštěném exponovaném místě a zkoušet nejtěžší spáru, kterou jsem kdy lezla. Ale netrvalo dlouho a zvykla jsem si, začala věřit divným „žábám“ a porozuměla nejtěžším místům cesty".

Její hlavní cíl byl ale volný přelezt Salathé odspodu, což se jí téměř podařilo v říjnu. Když ale dolezli k nejtěžší délce Headwall, začalo silně pršet a museli slanit do údolí. Pršelo pět dní. Poté už Mayan nenašla do stěny "parťáky", a tak alespoň nacvičila a volně přelezla nejtěžší délku Headwall. Příští rok se chce určitě vrátit.



Mayan Smith-Gobat  v nejtěžší délce Salathé Headwall 8a

foto by Ben Ditto


Salathe Headwall 8a (5.13b)- 1000m
První volný týmový přelez - Skinner, Piana 1988
První RP - Alexander Huber 1995
První ženské RP - Steph Davis 2005


Zdroje:

www.bendittophoto.com
www.mayanclimbs.com

Simona    [úpravy] 08:08 23.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 spára15:54:10 23.11.2010
Pěkná fotka z pohodový žábovice!! :-)
sp.odpovědět 

 co je toho20:10:19 24.11.2010
v ádru tak sedm á, maximálně bé...
k.e.odpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185238)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Solo 6 7a+ Busa Dei Galai
Spécial One 7b Briancon
La Boulette 7b+ Briancon
Chambâo 7a+ Briancon
Capone Dog 6c+ Briancon
Nově komentované:
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Friends Like You 10/10+ Frankenjura
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína
Azken Hatsa 6c Villanueva De Valdegovia
Montana 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1981 
 Nevím 
 1248 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.