LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
23.Slezáková 10580
24.Svoboda 10534
25.Novák 10531
Bouldry:
23.Pařík 9650
24.Šípek 9600
25.Moravec 9550
Hory:
14.Šuraba 4463
15. 4162
16.Cibulka 4073

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1139994 cest
Nové přelezy:
Špička Led 8B
Waliserne 7b+
Der Bewegt 9+
Booz 7c
Kudlanka 10+
Úsměv 7C
Protisměr 7C
Bangladéš 10-
Cole Young 8A+
Zahrada Ti 7C+

Stěny
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Boulder Cave Bar - Opava
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Rock Point Liberec - Liberec 1
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vsetínský pohár 2013

smallV sobotu 9. března 2013 proběhl IX. ročník lezeckých závodů na obtížnost do 18 let, Vsetínský pohár 2013.

Sobotního IX. ročníku lezeckých závodů se zúčastnilo rekordních 55 závodníků ve věku od 5 do 18 let ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Lipníku n. Bečvou, Příboru, Zubří a Orlové.

poster


Pro lezce bylo připraveno šest kvalifikačních cest v různých obtížnostech, tak aby prověřily techniku, sílu i vytrvalost.
Ve finále po shodě dvou lezců jsme zařadili netradiční bouldrový traverz v celé šíři stěny na čas. Vítězný Volf porazil Kučeru o dvě sekundy v čase 1 minuta a 15 sekund a stal se celkovým vítězem.

Za pozornost stála i účast osmileté Markéty Janošové z Orlové, Lenky Slezákové a Ondřeje Slezáka z Rožnova, kteří průběžně vedou své kategorie v republikové soutěži Tendon Cupu.












Děkujeme za ceny a podporu: Městu Vsetín, Warmpeace, Montaně za předplatné, Petru Brinčekovi - Quill.cz, Pepovi Janků - LPT Vsetín, Romanu Plškovi - Michalík stavební systémy, Járovi Bobálovi - Hudy Zlín a Indet safety systems Vsetín.

Velké díky Houbovi a Hance za cesty, rozhodčím Romanovi, Katce, Pepovi, Lence, Tomášovi, Pazůrovi a bráchovi Ondrovi za technickou pomoc, foto a video.

Luh.blog.cz

Igor Haša   [úpravy] 08:53 20.03.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Málo12:10:25 20.03.2013
To je neštěstí tyhle stěny. Jak je to vysoké? Chápu, že asi nic lepšího nešlo, ale když má cesta v závodech na obtížnost cca 8 - 10 kroků, je to dost úpadek. Nemyslím tím stěnu ve Vsetíně, ale české sportovní lezení. Na bouldering v pohodě, ale na závody v obtížnosti do osmnácti let je to dost málo.
odpovědět 
 Re: Málo16:57:35 20.03.2013
Neštěstí závodů na obtížnost je super-finále na rychlost.
hulakodpovědět 
  Re: Málo17:19:19 20.03.2013
Pokud myslíš to, že se zrušilo superfinále a při stejném dosaženém místě ve finále rozhoduje čas, tak souhlasím.
odpovědět 
   Re: Málo21:29:27 20.03.2013
Hoši hoši, vy byste měli jít do politiky, chytří jste na to evidentně dost.
odpovědět 
    Re: Málo23:16:25 20.03.2013
Nechtěl bys to rozepsat? Jak to souvisí s chytrostí? Možná by to opravdu pomohlo. Otázka první - co má kvalifikační a následně finálová cesta v lezení na obtížnost za cíl, co má o závodnících ukázat? A otázka druhá - je toho možné docílit na pár metrech/krocích?
odpovědět 
    Re: Málo18:56:03 22.03.2013
Člověk ani nemusí být nějak výjimečně chytrej, aby přišel na to, že v závodech na obtížnost se nemá dělat cesta, echt superfinále, čistě na rychlost.
hulakodpovědět 
     Re: Málo13:17:07 23.03.2013
V rychlosti psani komentaru jsi explicitne nejrychlejsi :o)... evidentne to byla soutěž pro děti, které kromě kytary, gymnastiky a hasicskeho sboru chodi taky do lezeni a chtej si zasoutezit. Tak jim to neber. Jinak neni nic obtiznejsiho, nez dobehnout na wc co nejrychleji a nepodelat se pritom.
AOodpovědět 

 Pěkné závody15:27:02 21.03.2013
Já si myslím, že závody byly velmi povedené a stěna i když menší výškově je zajímavě postavená a nabízí spoustu lezeckých problémů. Uvědomte si, že jsou to závody lokální bez aspirací na nějaké Tendon cupy apod. Cílem těchto závodů je spíš, aby se děti zabavily a pěkně si zalezly a třeba je to více chytlo a začaly více trénovat. Myslím, že toto se povedlo a navíc ve velmi příjemné atmosféře. Za nás velké díky a přeji hodně entusiasmu do pořádání v dalších letech. Drobo, HK Rožnov
Droboodpovědět 

 Foto dne:

Božská hrana, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (182073)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Gaia 5b San Vito Lo Capo
Hades 5b San Vito Lo Capo
La Scala 5c+ San Vito Lo Capo
Without Name 4a San Vito Lo Capo
Without Name 3 San Vito Lo Capo
Nově komentované:
Action Directe 11 Frankenjura
Dívčí Sen 7 Jevišovice
Past Na Turisty VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
MaZorka 7- Bořeň
Vzdor 7C+ tr Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru | Ach jo. | Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Stojí to za prd | Stojí to za prd | Best of Rosta | Re: Mega | Re: jen kvičte | Re: Zaver z diskuse | Re: dron? | Re: dron? | Re: dron? | Gratulace |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (54)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Půjčky pro důchodce – férové a transparentní podmínky | Prace + lezení Arco | Mammut Kento Mountain High GTX | Lezečky Scarpa Arpia 42 | Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1307 
 Ne 
 1270 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.