LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12775
2.Votoček 12650
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167639 cest
Nové přelezy:
Tisíc Vari 10-
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C
TNT 8B

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Greifensteine

Uz jste tam byli ? Ne ? Tak rychle !!!
Musim se podelit s cerstve nabytym zazitkem. Dostal jsem se za vyrazne pomoci kamaradu na Greifensteiny v nemecku, je to pres K. Vary n aJachymov, prechod Bozi Dar/Oberwiesenthal - pak na Chemnitz a kousek za Annabergem doleva. Nadherny skalky ze superpevny zuly, vysoke az 30 metru. Mezi nimi je amfiteatr, kde se o vikendecha tak ruzne hraje ( je treba prestat lezt ;o(, je tu placene parkoviste, zachody za 20 centiku, takze kdyz ma nekdo prujem a musi po kazdejch dvou cestach meditovat, nemusi do lesa, ale muze podporit nemeckou ekonomiku. Pruvodce se da stahnout na teto:

http://www.seilwurf.de/hirsch/greifis/greifis.html

adrese. Bohuzel se mi nepodarilo sehnat kvalitni obrazky z teto oblasti. Skalky jsou tvoreny na sebe naskladanyma oblyma blokama ( kamarad me poucil, ze to je dusledek bochnikovite, nebo-li kulove eroze...). Jsou tu pekny oblinky, rajbasky, pouzivat se smi vsechno, jen mago tu vidi neradi a ani neni potreba. Jisteni ujde, slanaky jsou gut.

Renda   [úpravy] 19:49 06.05.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pdf10:44:04 07.05.2003
na uvedené adrese lze stahnout pdf verzi pruvodce a ta docela sedi s realitou, oblast je paradni, jen o vikendech jë tam tech nemciku trochu vic
honzaodpovědět 

 Greifensteine18:22:25 08.05.2003
je to tam fakt supr, každýmu doporučuju na placeném parkovišti zaplatit, protože jsme tam hned napoprvý slízli pokutu, obcházej si to tam opravdu důkladně. Jinak kdo máte možnost nakouknout do německýho průvodce Zittauer Gebirge und andere klettergebiete Sachsens(malej modrej), tak tam je oblast Graifenstaine taky docela dobře popsaná.
odpovědět 
 Re: Greifensteine14:26:47 05.04.2007
Ahoj, kde se tam dá spát?
Mildaodpovědět 

 Foto dne:

IFSC World Cup Chamonix 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185065)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Treibhauseffekt 8+/9- Weihar
Pumprisse 7 Wilder Kaiser
Stinkefinger 7+ Weihar
Relax 7 Weihar
Tisíc Variant Ruky Dlouhé 10- Krkavka
Nově komentované:
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Západní Cesta IV Horní Skály

 Nově v diskusi:
Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Klasifikace na pisku | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Re: Paráda! | Re: Gratolace | Re: Kudla dobrý! | Re: gratulace klukům | Re: Kudla dobrý! | Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (29)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1678 
 Ne 
 1928 
 Nevím 
 1197 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.