LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
14.Širůčková 11006
15.Smetanová 10972
16.Šofránko 10945
Bouldry:
14.Pařík 10125
15.Kučera 10125
16.Širůčková 10106
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156942 cest
Nové přelezy:
Freedom Is 9
Maggi Fick 9-
Pouze Pro Xa
Akční Rádi IXc
Cren 8a
Cicuta 7c+
Eisenvater 9/9+
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Testovací dny s Horskou službou ČR

základy lavinové záchrany

Horská služba ČR ve spolupráci s výrobcem lavinových vyhledávačů PIEPS připravila pro veřejnost tři víkendy testování lavinového vybavení v lyžařských střediscích Ovčárna a Ramzová v Jeseníkách.

Cílem těchto akcí je upozornit na rizika spojená s pohybem v horách a poskytnout zájemcům o tuto problematiku základní vědomosti o tom, jak se chovat v případě lavinové nehody.

K bezplatnému vyzkoušení budou k dispozici nejmodernější lavinové vyhledávače různých značek. Zároveň proběhne ukázka použití lavinového batohu od švýcarského výrobce SnowPulse, který se letos objevil na našem trhu poprvé, a hned v prvním roce zaznamenal nevídanou oblibu. Pro vyznavače skitouringu a freeridu bude připraveno na testování několik párů věhlasných kanadských lyží G3.

Odborný výklad a dohled nad praktickým nácvikem lavinové záchrany budou zajišťovat členové Horské služby Jeseníky a Janek Bednařík, metodik lavinové problematiky České Asociace Horských Vůdců (UIAGM). V sobotu i v neděli od 10,00 a 13,00 se uskuteční přednáška na téma ‚Základy lavinové záchrany‘, na které budou představeny lavinové vyhledávače, jejich vlastnosti, technika vyhledávání, lavinové sondy a technika sondování, lavinové lopaty a technika vyproštění zasypaného. Součástí přednášky bude také správný způsob nahlášení nehody, přivolání horské služby a způsob organizace záchranné akce. Na nedělní odpoledne je od 14,30 připravena soutěž ve vyhledávání několika zasypaných osob, jejíž výherce získá hodnotnou cenu od partnerů akce.

Kde?? Jeseníky
Kdy??  14-15.3.    Ovčárna, nedaleko stanice HS
            21-22.3.      Ramzová, nedaleko spodní stanice lanové dráhy
            28-29.3      Ovčárna, nedaleko stanice HS

Informace též na stanici HS. V případě nedostatku sněhu bude druhy turnus v Ramzové přesunut taktéž na Ovčárnu.
Případné dotazy k této akci zodpovíme: karel@totaloutdoor.cz, 725606300

Karel Mandík   [úpravy] 13:03 17.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Testy stability16:39:33 17.03.2009
Dobry pocin - JEN HOUST!
V osnovach kurzu mi ale chybi testy stability. No snad je to jen opomenuti. Prohlidnout a vyzkouset pipaky je fajn, ale testy stability a jejich vyhodnoceni vidim jak zaklad, na ktery be se mel klast hlavni duraz. Lopata neni jen na vyhrabavani zasypanych.
Tomasodpovědět 

 dobrý počin17:31:22 17.03.2009
Velmi dobrý počin. Jen chyba ,že 14.-15.3. již bylo, a ostatní termíny jsou tak blízko , že je to křeč. Ale i tak , dobrý.
Pavel Č.odpovědět 

 Super19:43:18 19.03.2009
Já myslím, že je to skvělá práce distributora, pořádat takovou akci na vlastní náklady nebývá zvykem. Škoda jen, že všechny akce jsou v koutu země, nebylo by špatné to přesunou i třeba do Krkonoš nebo i do ostatních hor, když bude zájem.
Michalodpovědět 
 Re: Super09:06:18 20.03.2009
Původní plán byl uspořádat tuto akci i v Krkonoších, ale nezájem až odpor tamní HS nám to nedovolil udělat v podobném duchu. Na velikonoce se chystá ještě jedno školení na Skalnatém plese. Pokud se dohodneme s HS, tak příští rok by měl vzniknout větší projekt. Karel
Karelodpovědět 
  Re: Super14:47:45 20.03.2009
Musím reagovat na komentář o nezájmu až odporu HS Krkonoše k lavinové preventivní akci pro veřejnost. Nevím kde se vzala drzost Karla Mandíka toto napsat! Lavinovou prevenci HSČR nikdo o spolupráci v rámci pořádání takovéto akce neoslovil. Také není pravda že tuto akci pořádá HS ČR, jak je uvedeno výše ale pořádá jí výrobce lavinových vyhledávačů Pieps ve spolupráci s HSČR, což je i správně uvedeno na internetových stránkách HS. Není totiž v zájmu objektivity z pohledu HS, aby tyto akce pořádala pouze ve spolupráci s jednou firmou. Tímto bych chtěl všechny pozvat na akci pořádanou HS ČR garantovanou členy lavinové prevence HSČR ve dnech 10.-12.4.09. Jedná se o lavinový workshop spojený s mezinárodním mistrovstvím ČR v lavinové záchraně. Tato akce proběhne v Krkonoších na Luční boudě a jsou na ni přizváni zástupci všech dovozců lavinových vyhledávačů. V nejbližších dnech bude veřejnost informována podrobněji. Jelikož se jedná o akci v první zóně národního parku bylo nutno vyřídit vládní výjimku a tudíž jsme nemohli tuto informaci oficiálně zveřejnit dříve.

Pavel Cingr
Lavinová prevence HS ČR
Pavel Cingrodpovědět 

 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (184015)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mordiroccia 6b Siniscola
La Rossa M'invoglia 6a Siniscola
Saumei 7- Karwendel
Opus 6b Biddiriscottai
Waterloo 8- Dolomity
Nově komentované:
Otto E Mezzo 5c Siniscola
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Zelený Čtvrtek 7 Svatý Jan
Hasta La Vic 7b Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky | životnosť lán od Tendonu | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano |

 Nové komentáře:
Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | H | Re: Respirator | Re: Respirator | cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (73)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Férové a transparentní půjčky na míru vašim potřebám | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález | La sportiva Miura 44 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 324 
 Ne 
 409 
 Nevím 
 138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.