LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
10.H2 11191
11.Churavý 11112
12.Bulička 11056
Bouldry:
10.Stráník 10331
11.Trojan 10253
12.Indrák 10200
Hory:
18.Cibulka 4073
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5732 lezců
1155517 cest
Nové přelezy:
The Big Ha 8A
Poslední P 7C+
Na Pohodu 8A
Poslední R Xb
Cesta Pro 9-
Džabův Krt 7C
Noemova Ar 7C
Němý Kašpá 10-
Monstre Tr 7c
Labutí Pís 9+/10-

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Spolkový dům - Vlašim
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bock 9a+ a Seeger 8c

smallVe Frankenjuře se poslední dobou dějí velké věci. O "řádění" Nelly Kudrové a Adama Ondry už jste si  mohli přečíst v článku od Vojty Vrzby. My přidáváme pár dalších přelezů od místních siláků. Marcus Bock vylezl 20 let starý projekt „That Follows Hell“ 9a+ a Sarah Seeger cestu „Steinbock“ 8c.

The Man That Follows Hell (Grüne Hölle) je přímý nástup cesty Kawaschuwu, 8c+. Ve čtyřicetistupňovém převise  jsou typické frankenjurské mikro dírky a dvou dírky. Bock přelez nejtěžší místo na sedmý pokus. Je to pro něj druhé 9a+.

Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Bock

Marcus Bock v cestě That Follows Hell, 9a+

foto by © Ricarda Miller


Sarah Seeger se stala první ženou, která vylezla ve Frankenjuře 11-! 3. října se jí podařil přelez 22 krokové převislé cesty Steinbock v oblasti Orakel. Autorem cesty je Markus Bock (2008). Letos v červnu už  Sarah  vylezla akrobatickou cestu s těžkým boulderem „Ronina“ 10+/11- na Zwergenschlossu.


Seeger

Sarah Seeger v Steinbock, 11-

foto by © Ricarda Miller


Simona    [úpravy] 08:00 14.10.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 názov09:01:07 14.10.2009
nevolá sa tá Bockova cesta náhodou "the man that follows hell"??
zlobrodpovědět 
 Re: názov09:14:25 14.10.2009
tak, tak. opraveno.diky. no jo, psala jsem to v šest ráno :).
 simodpovědět 
  Re: názov09:52:03 14.10.2009
Kolik je v juře ještě podobných projektů? Proč posledních několik let je u prvního přelezení vždy M.Bock?
odpovědět 
   Re: názov19:01:02 14.10.2009
To by me taky zajimalo. Je mezi top lezci (porad?) nejaka etika ohlaseni/oznaceni projektu na nejakou dobu? Smycka v prvnim nebo se dnes posilaji jen SMS a emaily?
Tomasodpovědět 
   Re: názov21:24:52 14.10.2009
Když si na Frankenjura.com vybereš cesty 8c+ a vejš, tak jsou mezi nimi vedle mnoha Bockových cest a několika těžkých boulderů od jiných lezců i:
Kawaschuwu (minulý víkend vylezl Adam) 11-/11 (Manuel Brunn 2008), Das Dächlein (Freefight) 11-/11 (Werner Thon 2009) a starší Shangri-la 11-/11 (Guido Köstermeyer 1995)
a ovšem Action directe 11 (Wolfgang Güllich 1991).

Ale výjimečná pozice Markuse v Juře je podobná té Arnoldově v Sasku v 70tých letech, což je obdivuhodné, neboť FJ je přece jenom otevřenější než Sasko tenkrát.

ivošodpovědět 

 Foto dne:
Stoneage
Waidachstube, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (183872)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Die Zähmung Der Chimäre 9- Frankenjura
Mutter Der Porzellankiste 7+ Frankenjura
Kjeragbolten 9 Frankenjura
Haptophobia 9 Frankenjura
Vier-Augen-Prinzip 7- Frankenjura
Nově komentované:
Vysoce V Kurzu IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Prachy Nebo Láska VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hy Híčo 6+ Lom V Doubí
Hy Híčo 6+ Lom V Doubí
Touha Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Matterhorn podmínka | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Expreska | Re: Expreska | Expreska | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: ČHSS | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: ČHSS | Re: lezci vs. (horo) lezci |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (64)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Jazda Olympanov (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Lezení kde hadi dávaj dobrou noc (1)

 Nově v inzerci:
Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty | stary kruh s drikem | Kouba Permon Biaxial vel.6 | zapomenutá lišta | VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 278 
 Ne 
 272 
 Nevím 
 89 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.