LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
23.Svoboda 10534
24.Novák 10531
25.Kalvas 10525
Bouldry:
23.Pařík 9650
24.Šípek 9600
25.Moravec 9550
Hory:
21.Hess 3293
22.Verner 3138
23. 2948

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5702 lezců
1139375 cest
Nové přelezy:
Žába SD 7C/7C+
Mil Vidas 7c+
Morlock-Sh 10
Action Dir 11
Vaginálna 8a
Rošáda 7C
Neváhej A 7C
Kalter Bra 7C/7C+
Galadriel 7C
Návrat Krá 8A

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
Ksport - Třinec
HUDYsport - Zlín
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra a lezení s lanem na olympiádě

Adam Ondra zveřejnil další krátké video z přípravy na pařížskou olympiádu v lezeckém centru v Innsbrucku, kde tentokrát lezl s lanem. A tomu přidáváme citaci z pravidel lezení na obtížnost na olympiádě, jak je přiblížil ČHS. Viz níže.

"Kromě bouldrů bylo skvělé 💪 otestovat také několik cest na venkovní části gymu v Innsbrucku 🇦🇹, která zůstala během mých dvou předchozích letošních tréningových campů zavřená ☝️ Tahle černá cesta je velmi náročná na výdrž a těžká až do samého konce," uvedl Adam k videu. Viz:




Předchozí související článek:

Adam Ondra a bouldering na olympiádě


Z popisu pravidel lezení na obtížnost na webu ČHS vyjímáme:

"Obtížnost je často označována za královskou lezeckou disciplínu. Jedná se o lezení s lanem na cca 15 metrů vysoké lezecké stěně.
...
Na každou cestu má lezec jen jeden pokus a časový limit 6 minut. ... Před začátkem každého kola se lezci mohou s danou cestou seznámit během 6 minutové společné prohlídky. ...

Startovní pozice lezce není v obtížnosti povinně daná, lezec tedy může začít z chytu, na který dosáhne. I zde je cesta zakončena "topem", nejedná se ale o chyt, nýbrž o poslední expresku v cestě, kterou je potřeba procvaknout lano.

Cesta je rozdělena do 4 úseků, v rámci kterých se boduje dosažení jednotlivých chytů. Čím vyšší úsek – tím více bodů za chyt:
chyty 1–10 = po 1 bodu (max 10b)
chyty 11–20 = po 2 bodech (max 20b)
chyty 21–30 = po 3 bodech (max 30b)
chyty 31–40 = po 4 bodech (max 40b)
Stým bodem je ohodnocen topový chyt. Pokud lezec v cestě spadne ve chvíli, kdy již dělá pohyb do následujícího chytu, dostává bodové zvýhodnění 0,1b."


Více o lezení na olympiádě viz:

horosvaz.cz: SPORTOVNÍ LEZENÍ NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

Standa Holec   [úpravy] 09:36 28.07.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nice09:45:58 30.07.2024
Predpokladam ze to liezol prvy krat, neskutocne presne a efektivne pohyby. To vyzera ako keby to liezol 100krat. Radost pozerat.
Paloodpovědět 

 Foto dne:

Příprava Padání 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (182022)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prezident Havlíček 6+ Mařenka
Sanduhrenweg VI Bielatal
Villa Kunterbunt VIIb Bielatal
Strubichweg V Bielatal
Fresh Rabbit 6c Lleida
Nově komentované:
4:44 7b+ San Vito Lo Capo
Belaz 8 Solvayovy Lomy
Südriss Ausstiegsvariante VIIc Oybin
Konečná 7+ Mladkov
Squater 7B Hřbitovní Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 |

 Nové komentáře:
Ozubená kolečka | Pěkný | Zaver z diskuse | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Zhrnuti | Re: Zhrnuti | Re: Kriticke ohrozeni |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (48)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Jazda Olympanov (34)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 | Lezečky Wild Country Meshuga | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1288 
 Ne 
 1255 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.