LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
9.H2 11169
10.Klapal 11088
11.Širůčková 11034
Bouldry:
9.Kopecký 10475
10.Popovský 10428
11.Lavička 10175
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Malý 2670

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138734 cest
Nové přelezy:
Seven Live 8a
Primetime 7C
Olymp Vari 10-
Shiva96 8A+
El Menjapi 7b
Stargate 11-
Lame Chuch 8a
Šílený Tan XIa
El Bonbóne XIc
Al Capone XIb

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra jde do finále!

První olympijský závod zahájila napínavá kvalifikace! Adam Ondra postupuje z 5. mista, Alex Megos jede domu.

V dnešním kvalifikačním kole se ukázalo, že je úplně jedno, kdo je favorit a kdo ne. Ranní lezení na rychlost bylo jediným kvalifikačním kolem, kde nedošlo k žádnému zásadnímu překvapení, na rozdíl od následného boulderingu a obtížnosti.



V boulderingovém kole jsme měli možnost pozorovat poněkud nejistý a divácky neatraktivní začátek. To se zlepšilo s nástupem boulderingové špičky, ovšem režie, která mnohdy upřednostnila nic říkající záběry vůči zásadním momentům, celkovému dojmu příliš nepřidala. Největším překvapením byl francouz Michael Mawem, kterého ze závodů Světového poháru známe především na pozicích v druhé desítce. Mawem jako jediný urval tři TOPy ze čtyř kvalifikačních boulderů, ve čtvrtém získal zónu. na druhém místě skončil jeden z favoritů Tomoa Narasaki a na třetím Adam Ondra, kterému se povedly dva TOPy a jedna zóna. Sám komentoval, že ve druhém boulderu, kde si nepřipsal ani zónu, by si věřil na TOP v případě, že by měl více času. Naopak třetí boulder, kde se dostal do topového a zároveň nejnáročnějšího kroku, zhodnotil jako opravdu náročný a vzhledem k tomu, že na způsob, jak chytnout topový chyt, nepřišel napoprvé, už by neměl dostatek síly. Další favorité Alex Megos a Jakob Schubert se překvapivě umístili až na 6. a 7. místě.

Adam Ondra ve finále boulderingu






V následném lezení na obtížnost se zprvu zdálo, že stavěči olympijské lezce podcenili a připravili příliš lehkou cestu. Tomu napovídalo především to, že hned třetí lezec Colin Duffy byl nadosah TOPu, ovšem v průběhu závodu se ukázalo, že cesta je postavena dobře a závodníky dobře rozřadila. Každým krokem gradovala a nakonec zůstala bez TOPu, tomu se nejvíce přiblížil Jakob Schubert, čímž vybojoval v obtížnosti první pozici. Adam Ondra, v této disciplíně nejvíce favorizovaný, se nechal ovlivnit okolnostmi - soupeři, vlhkostí,.. a zvolil pro sebe neobvyklou taktiku, kdy nelezl jako obvykle na riziko, ale více vypjatě a soustředěně, což ho stálo hodně sil a nateklo mu dříve než obvykle. Adam si tak dolezl pro 4. místo a postupuje do finále z 5. pozice.

Adam Ondra na SP v Innsbrucku



Celková sestava pro čtvrteční finále se skládá z Michael Mawem (1.), Tomoa Narasaki (2.), Colin Duffy (3.), Jakob Schubert (4.), Adam Ondra (5.), Alberto Ginés Lopéz (6), Bassa Mawem (7.) a Nathaniel Coleman (8.)

Celkové výsledky naleznete v článku LOH Tokio - kvalifikace muži.



Finále sledujte spolu s námi ve čtvrtek od 10:30 (SEČ) na ČT sport a Eurosport.




Michaela Košatková, ČHS   [úpravy] 19:15 03.08.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (181989)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ano šéfe IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Otro Mason 7A Alcañiz
Rebaixes 7a Sant Llorenç De Montgai
Marche A Suivre 4b Fontainebleau
Jaune 29 3 Fontainebleau
Nově komentované:
Jaro V Prutu VI -
Stargate 11- Krkavka
Bez Tkaniček 6A U Lesníka
Lame Chucha Baby 8a Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Mir Davli | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Názor | Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor |

 Nové komentáře:
dron? | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: jištění na Kozlovi | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz | Valná Hromada 2025 | Re: Hoši | ... |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (78)
Jazda Olympanov (33)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (33)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (31)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (21)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (5)

 Nově v inzerci:
LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1226 
 Ne 
 1187 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.