LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
22.Svoboda 10534
23.Novák 10531
24.Kalvas 10525
Bouldry:
22.Indrák 9650
23.Šípek 9600
24.Moravec 9550
Hory:
12.Abt 5236
13.Najman 4632
14.Šuraba 4463

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137328 cest
Nové přelezy:
Meteor 10/10+
Jaegers Ap 7c
End Of Sil 7b
Vítejte V Xb
Maloskalsk 7C
Maloskalsk 7C
Přeberman 7C+/8A
Přeberman 8A
Troll 7C+
Koma Xc

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacátédruhé

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.

Oproti minulým ročníkům jsme zaznamenali větší počet závodníků ve všech kategoriích; o tom, jestli to bylo kvůli zájmu o závody nebo proto, že počasí nebylo jiným aktivitám nakloněno, radši nešpekulujeme.....Do čtyř kategorií se letos vešlo celkem 56 závodníků, někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Jako první lezla Šárka Hvězdová (Jablonec) a její výkon už žádná jiná slečna nepřekonala.

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech  si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec),  převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.

Kvalifikace pro 27 mužů byla letos pohodovější, aby se chlapi před finálem optimálně rozlezli. A tak do finále postoupil historicky největší počet TOPařů - celkem 17!  K prodloužení finálové cesty byl na začátek zařazen boulderový traverz, který dva borce setřásl hned na začátku. Pak následoval první  převis a strop,  kde končili další, ale řešení se hledalo až v posledních chytech před topem. Loni třetí Honza Zíma (Liberec) měl natrénováno nejvíce, o kousek za ním skončili Martin Klemsa (HO Loko Teplice) a  Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.

Tak zas 29.prosince.....

Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz.

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Liberec
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
TRIOP Fryšták
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě :
FOLDA s.r.o.
Řeznictví Klouček












Kaspíny   [úpravy] 10:26 05.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody12:34:31 07.01.2012
Hezký závody, dobrý ceny, skvělej bufet....
účastníkodpovědět 

 pozdrav21:41:20 08.01.2012
Díky za parádní akci, opět jste nezklamali a jednalo se o dobrý kulturní zážitek! Mějte se a zase za rok!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 

 Foto dne:

Mikulášovy kulatiny
 Databáze cest:
Všechny cesty (181701)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vibrato IXb Pfaffenstein
Sodala 6a+ Siracusa
Via Corrado La Pira 5b Siracusa
Dirk‘s Warming Up 5a Siracusa
Radiochemoterapie IXc Ostaš
Nově komentované:
Pytlík 5- Lom Kobyla
Bez Fakáče Na Pankáče 7B Panteon
Barvy Podzimu 7C Bišál
Protiproud 7C+ Panteon
Tak A Teď 6C+ Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (60)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (28)
Jazda Olympanov (25)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (20)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1151 
 Ne 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.