LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11487
7.Nespoutaný 11453
8.Stráník 11396
Bouldry:
6.Jungling 10553
7.Kopecký 10475
8.Popovský 10428
Hory:
23. 2948
24.Štalmach 2894
25.Chomová 2832

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136978 cest
Nové přelezy:
Armáda Spá 8A
Street Cli 7b
Lukáš Krpá 7C
Satan 7C+
The Burden 8A
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Reakce šéfa ČHS na protest CVK proti integraci s ferratisty

Předseda ČHS Jan Bloudek reaguje na článek člena Centrální vrcholové komise proti integraci ferratistů, který vyšel na Lezci včera (13.7.2016):

"V zápisu z VV ze 27.6. byla „uplynulým obdobím“ myšlena doba od 7.1.2016 dále. Neboli období, kdy se problematika začlenění ferrat objevila v zápisu z VV naposledy.

7.1. jsme jasně deklarovali: „VV rozhodl, že problematika ferrat nebude zařazena na program VH, neboť zástupci tvůrců ferrat dosud nepředložili návrhy na možné formy spolupráce a není ani jasné, kdo je při případných jednáních má zastupovat. ..VV nechce celou záležitost řešit bez dostatečného časového prostoru pro diskusi o případných variantách..“ a od té doby skutečně žádné aktivity směrem k začleňování ferratistů neprobíhají.

I předchozí aktivity od konce října 2015 byly pouze výzvou k tomu, aby obě strany – ČHS i ferratisté zkusily společně uvažovat, jak by mohla případná spolupráce vypadat, co by přinesla a až poté by ji mohli členové případně schválit po debatě napříč ČHS na valné hromadě. K jakýmkoliv konkrétním krokům, které by mohly vést k začlenění feratistů je ale poměrně daleko, zejména proto, že po první informativní schůzce 31.10.2015 zůstal míč na straně ferratistů, kteří by nejdřív museli zformovat skupinu, která je v případné debatě bude zastupovat, k čemuž do dnešního dne nedošlo.

Můj osobní názor je, že rozumně nastavená spolupráce s ferratisty může být oboustranně užitečnější, než její bezvýhradné odmítání bez toho, že by se minimálně popsaly a zvážily možnosti, jak by spolupráce mohla vypadat. Myslím si, že více problémů přinese, když se s ferratisty budeme navzájem ignorovat, případně spolu bojovat o úřední povolení/nepovolení zamýšlených ferratových směrů, což by mohlo vést k těžko předvídatelným výsledkům. Nemyslím si, že by nám případná spolupráce s ferratisty mohla za stávající situace přinést nárust členů, ale mohla by pomoci k tomu, že místo vzájemné nevraživosti postupně přejdeme k rozumně fungující spolupráci – což by ale byl běh na delší trať. ČHS zde může nabídnout odborné zázemí, ke kterému má jako člen UIAA přímý přístup (UIAA se bezpečností ferrat zabývá) a pojištění, které ČHS má – ať už se jedná o automatické pojištění odpovědnosti či úrazu nebo o nadstavbové cestovní pojištění. Od ferratistů naopak očekáváme, že při plánování nových směrů budou s námi hledat shodu, aby nedocházelo k narušení existujících lezeckých cest – vzorem takové spolupráce může být např. OVK Jižní Čechy, kde existují dvě ferraty vybudované členem OVK a spolupráce je bezproblémová.

Jelikož je ČHS demokratický spolek, případnému začlenění musí předcházet debata, ke které zatím díky určitému organizačnímu váhání na straně ferratistů nemáme ani základní vstupy. Odmítavé stanovisko CVK registruji, chápu i některé důvody které za ním jsou, ale přesto si myslím, že pokud se ferratisté nadechnou ke společným  úvahám o možné spolupráci, měli bychom zvážit argumenty pro a proti v širších souvislostech a až pak rozhodovat.

Mrzí mě zbytečně útočný tón, který někteří členové CVK volí, aniž by nějaké věcné podklady k debatě ležely na stole. Ano, tady jsme jako VV udělali chybný předpoklad, že podklady pro debatu napříč ČHS získáme ještě před poslední valnou hromadou, což se nepovedlo – nikoli naší nečinností. Zareagovali jsme ale jasně deklarovaným přibržděním a téma ferrat pro nás v tuto chvíli není aktuální. Pokud by se něco pohnulo, předseda CVK o tom jistě bude mít jako člen VV potřebné informace z první ruky a jakmile by mělo dojít např. k diskusi o možných variantách, informace zveřejníme.

Honza Bloudek
předseda ČHS"

Honza Bloudek   [úpravy] 06:50 14.07.2016Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181645)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
U 2 7b Marjan
Black Boy 6c Marjan
Camarillo Brillo 6c+ Siracusa
La Mia Anima 7a+ Siracusa
Torello Wild 7a+ Siracusa
Nově komentované:
Přetlačovačka 5C+ Skalky Za Aritmou
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Tornádo VIIa Tisá - Hřebenové Věže
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (63)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Jazda Olympanov (20)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1144 
 Ne 
 1110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.