LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158493 cest
Nové přelezy:
Poslední P 7C+
Big Fight 7C
Vtakopieso 7C
To Není Fu 7C+
Okupato 7C+
Lukáš Krpá 7C
Rukama To 9/9+
Steep Mud 9+/10-
Herr Kules 9/9+
Teoria Cha 9

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nad vodou

Jak dlouho...

O víkendu jsme z Plzně vyrazili na Roviště a ehjle, hladina Vltavy byla 3 m pod zdejším normálem. Ideální příležitost jít si zalézt do Stěny podvodníků, jejíž nástupy jsou běžně 1,5 m pod vodou. Cesty v tomto sektoru dělal kdo jiný než Algena, tentokrát s Bahnem (Roman Blahník). Účast toho druhého značně přitvrdila klasifikaci, tak se nelekněte. Hlavně cesta "Zdeňku máš ho 7" by snesla aspoň 8-, stejně jako 2 cesty vpravo od ní. Krom toho dávejte bacha, žula nevaruje, dlouho se tu nelezlo a ne všechno drží.
V této stěně bylo kupodivu místo na nové cesty. Algena to vysvětlil tím, že tenkrát s Bahnem strašně chlastali a než je stihli udělat, stoupla voda. Volné místo nenechalo v klidu Johna (J. Žižka) a Jindru Zachariáše. Nejdříve vyrazil John a s morální podporou několika friendů a čoků přelezl "Říční kolotoč 5+" vlevo od varianty cesty Žula varuje. Zpívající logopedik J. Vyčítal by mu určitě vyčítal, kdyby to nenazval dle jeho songu. Jindra si užil v linii ještě více vlevo, zejména ho zaujal dolez, kde strávil nejméně půl hodinu hrabáním se drny a hlínou ke spásnému stromu. John se v neděli vrátil s vrtačkou. Do Říčního kolotoče navrtal 3 jištění a slaňák, do cesty vlevo jen slaňák, takže podle Jindry přijdete o to nejlepší. Jindrovo cesta je hodnocena 6+ a zatím nemá jméno. Obě cesty klasifikovány podle normálu Stěny podvodníků. Uvidíme, jak dlouho po povodni nechají vodohospodáři hladinu níže, abyste si také mohli užít "nového" sektoru.

P.S.: Pro milovníky úchylných variant na Rovišti, třeba pro Břeťu, mám tip: od 3. nýtu Progetta lehce vpravo do cesty Finalgon  tou na vrchol, název navrhuji Profin, podle začátku názvů obou cest, je to tak za 8 RP.

David Chudoba   [úpravy] 09:05 30.09.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Varianty
To zní dobře,
jestli ještě někdo máte nějaké úchylné tipy, tak mi to posílejte klidně rovnou na mejla. Kde bude třeba nejt tak dodám, a kde to půjde volně (a bez nejtu)tak přebušíme...
Břéťa Brodský
Zapsal: BB, 09:20:40 30.09.2002
 snwXxhmKPyaDvzPjER
vDYlRn I really like and appreciate your post.Much thanks again.
Zapsal: FXHvTTMewfqswv, 23:39:50 20.12.2013
 TyEYuYaT
7Ahbnq A big thank you for your article.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: KKhXkGTYNyjzvtqE, 02:36:35 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Anestetica, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184121)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oliva 5a Paklenica
Die Neue 6+ Oberthal-Prigglitz
Auf Der Bäume Ihr Affen 6+ Oberthal-Prigglitz
Good Fellow 9 Rudawy
Underground King 9- Rudawy
Nově komentované:
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D | Re: Nadhera | Re: Trenýrky pana majora |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (61)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 946 
 Ne 
 1036 
 Nevím 
 484 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.